Jump to content

Разход газ при б3,б4 2000 115


Kimi

Recommended Posts

Колеги не знам дали е пускана такава тема.Кой какъв разход му дава колата на газ сега в зимния сезон става въпрс за колеги с б4 2000кб абк 115 или и б3 2000кб.Моята понеже я карам почти се студена ми дава 22/100 гас

Мисля да почна да я карам само на бензин :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми даде 25/100 разход и за това карам на бензин, след като загрее 50-60 градуса на уреда минавам на газ

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали има такава тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=52433

или за всеки двигател отделна трябва да има? :bia:

Колега мен ме интересува за дадения двигател

Мисля че на колегите с АБК мотор ще им бъдат полезни коментарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали има такава тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=52433

или за всеки двигател отделна трябва да има? :bia:

Какво ти пука,като не ти харесва тази тема пиши по другата,ти мислиш ли че ще се занимавам и ще чета 6 страници за да разбера на кого колко му гори-аааааамахааааааа!!!

По темата: /надявам се да няма караници и псувни,защото пак ще ни заключат темата/Моето виждане е такова,пълня на една газстанция и гледам че налягането на колонката няма и 5 атмосфери, а трябва да се пълни на 10 доколкото зная,ако не е така някой да ме корегира.Напълних 11,11 литра-38 км /29/100/, напълних същото количество от друга газстанция,но карах и малко на бензин изкарах към 45 км само с газта,извода според мен е, че не ни пълнят горивото,което се отчита на колонката,при следващото зареждане ще изляза да погледна какво налягане има на колонката и тогава ще пълня.Някои имат манометри до пистолета и мисля ако е под 8 атм,да пропусна зареждането.Вкарват 10литра, а реално идват около7,другото не знам какво е.Как мислинте колеги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти пука,като не ти харесва тази тема пиши по другата,ти мислиш ли че ще се занимавам и ще чета 6 страници за да разбера на кого колко му гори-аааааамахааааааа!!!

А другите какво ще правим, ще прелистваме 10 страници с едни и същи теми за да стигнем до наистина полезна тема, не казвам, че тази не е такава, просто вече я има. 6 страници а? Я представи си цяла книга да трябва да четеш :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не знам дали е пускана такава тема.Кой какъв разход му дава колата на газ сега в зимния сезон става въпрс за колеги с б4 2000кб абк 115 или и б3 2000кб.Моята понеже я карам почти се студена ми дава 22/100 гас

Мисля да почна да я карам само на бензин :bia:

най добре покарай 1-2 км на бензин и тогава обърни на газ, при -15 градуса температура май е по добре така да се процедира,аз не бях на същото мнение , но студа си каза тежката дума,няма да ти изгори кой знае колко бенз за 2 км

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти пука,като не ти харесва тази тема пиши по другата,ти мислиш ли че ще се занимавам и ще чета 6 страници за да разбера на кого колко му гори-аааааамахааааааа!!!

По темата: /надявам се да няма караници и псувни,защото пак ще ни заключат темата/Моето виждане е такова,пълня на една газстанция и гледам че налягането на колонката няма и 5 атмосфери, а трябва да се пълни на 10 доколкото зная,ако не е така някой да ме корегира.Напълних 11,11 литра-38 км /29/100/, напълних същото количество от друга газстанция,но карах и малко на бензин изкарах към 45 км само с газта,извода според мен е, че не ни пълнят горивото,което се отчита на колонката,при следващото зареждане ще изляза да погледна какво налягане има на колонката и тогава ще пълня.Някои имат манометри до пистолета и мисля ако е под 8 атм,да пропусна зареждането.Вкарват 10литра, а реално идват около7,другото не знам какво е.Как мислинте колеги?

Колега къде е това налягане на колонката което показва , защото на пистолета там където аз зареждам специално няма а на колонката както всички има цена и литрите но никъде не видях да пише налягане.Преди 1 седмица се карах с един пич на Лукойл който ми вика " сега се пълни бавно защото е студено , ама ти не се притеснявай повече газ ти наливаме отколкото парите" :bia: , викам ясноооооооооо това ми беше последното стъпване там.Оня ми развива некви теории че ако има начин дори на 1атм. да пълни ще е още по-добре за мен клиента хахахахахх :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добре покарай 1-2 км на бензин и тогава обърни на газ при -15 градуса температура,май е по доре така да се процедира,аз не бях на същото мнение , но студа си каза тежката дума,няма да ти изгори кой знае колко бенз за 2 км

До лятото карах 1.8карбуратор карах го само на гас и зиме и лете в продалжение на 2 години никви проблеми разход макс. 17/100 зимата.Но тази зима зама сам с абк и разхода на гас е огромен,затова мисля да я карам на бензин до края на тия студове :bia:

Редактирано от Kimi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега къде е това налягане на колонката което показва

отиваш до колонката и и правиш една обиколка това е кръгъл уред със стъкълце разграфен циферблат и една стрелка.Не съм сигурен че го има на всичките колонки, но на ромпетрол и още някоисъм виждал,а онзи дето ти вика че пълни повече,бих му предложил да му тикна пистолета в ГЗ да видим в дебелото черво повече ли ще събере :bia:

До лятото карах 1.8карбуратор карах го само на гас и зиме и лете в продалжение на 2 години никви проблеми разход макс. 17/100 зимата.Но тази зима зама сам с абк и разхода на гас е огромен,затова мисля да я карам на бензин до края на тия студове :bia:

колега не се сърди,ама горивото се пише гаЗ,казвм ти,защото ей сега ще те нападнат българските филолози и ще оакат темата,аз ти предлагам да караш комбинирано с 2-те горива,ако караш на дълги разстояния,ако са 2-3 км,давай на бензин тъкмо ще намокриш дюзите,че моите се бяха запушили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За налягането съм чул, че трябва да е мин 6 до 10 атм.

Дали манипулират с това нещо,щом помпата може да прави през есента 10 атм,какъв е проблема да я прави и когато е студено под 0 градуса 10 атм,не вярвам помпата да замръзне,все пак тя си е на подходящо температурно място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното зареждане с 10лв/9,4л./ изминах 64км само градско на къси разстояния от по около 2км.Аудито ми е 2000куб 113к.с. 3А мотор.Засечката е направена преди около 10 дни когато температурата не беше толкова ниска :bia: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13-14л./100км. сега в зимно време,и 11л./100км. през ранната есен.За градско става въпрос.

Може би сте пропуснали,но колегата говори за АВК мотор,така,че ще е добре да пишете и с какъв двигател сте,защото карбураторните могат да докарат разход 7/100, а АСЕ 35/100,това ще съкрати излишните коментари,като този

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За АБК мотор става въпрос. :birthday:

моя дзвер ненаситен дава 12-14 лете-зима + килиматик

10 извън градско газ

сега за колегите дет им дава 25л нещо не е вред това е ненормален разход

да проверят из форума за изпитани майстори газаджий и да бегат веднага при тях

на кума б4 2,3 автомат - 16л градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,газ разбира се,нали за това се допитваш в темата,а не за разхода на бензин.На бензин честно казано не съм го засичал,а и все пак я имам от около 4 месеца колата.Извън градско ми е около 9л./100км. при скорост около 110км./ч. обаче.

Редактирано от AcMilanFen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя дзвер ненаситен дава 12-14 лете-зима + килиматик

10 извън градско газ

сега за колегите дет им дава 25л нещо не е вред това е ненормален разход

да проверят из форума за изпитани майстори газаджий и да бегат веднага при тях

на кума б4 2,3 автомат - 16л градско

Колега зависи от разстоянията които се изминават градско и колко е загряла колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре са ви фърлим у размисли и страсти:

Audi Coupe 2.0 ABK 115 разход на газ:

- градско в София 12-14 / 100 ( след загряване около 3-5 минути на бензин )

- извън градско 8-8,5 / 100 при скорост 110-140

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...