Jump to content

АБС на АБК- рано се включва


ducheff

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Колата ми 80-ка б4 АБК. Първото ,с което ще започна обяснението си е ,че за намаляне е нужна по-голяма сила натиск върху педала , но не това ми е проблема. Проблема е че при спиране точно преди колелата да останат в покой абс-а подритва , дори и без гумите да са се засурнали дето се вика. Питал съм майстори всеки ми казва "то нормално тва" , е да ама аз не мисля щото аджеба само при мойта съм го виждал това явление (пак оточнявам дори и без колелата да са блокирали).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какво състояние са гумите,износени ли са?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, опиши по-подробно обстоятелствата, при които се включва АБС-а.

На всякаква настилка или само на мокро/заснежено

Когато не спираш рязко, пак ли се включва

При всяко спиране ли се включва

Имай впредвид, че в момента дори да е сух пътя по него има толкова прах, пясък, кал и т.н., че при едно по-рязко спиране абс-а е нормално да се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за абсолютно нормално намаляне и спиране (на светофар например). Иначе при сняг и всичко друго пак си бачка добре. Въпроса е ,че дори при слабо спиране пак рита, не говоря за нищо рязко... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем след смяна на маншон на полуоска - не бяха наместили датчика на ABS-a

и точно в последния момент преди спиране се задействаше ABS-a.

Опитай първо с наместване на датчиците и прави тестове

след промяна по всяка от гумите, за да не си играеш и с четирите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Митака може ли да ми кажеш къде по-точно са тези датчици, че днес се оглеждах ама само с това си останах :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Колата ми 80-ка б4 АБК. Първото ,с което ще започна обяснението си е ,че за намаляне е нужна по-голяма сила натиск върху педала , но не това ми е проблема. Проблема е че при спиране точно преди колелата да останат в покой абс-а подритва , дори и без гумите да са се засурнали дето се вика. Питал съм майстори всеки ми казва "то нормално тва" , е да ама аз не мисля щото аджеба само при мойта съм го виждал това явление (пак оточнявам дори и без колелата да са блокирали).

1000% разместен или зацапан датчик на АБС-а , имах същия проблем !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...