Jump to content

теч на масло от маслоохладителя


nikolai bokov

Recommended Posts

незнам как да го оправя ,трябва ли да се източи антифриза от системата или само се отвива масления филтър и се разглобява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам как да го оправя ,трябва ли да се източи антифриза от системата или само се отвива масления филтър и се разглобява

Не.

Нищо не точиш.

Малко масло се разлива при развиването на филтъра, препоръчвам ти да го комбинираш със смяната на маслото, с ключ 24 глух или лула, развиваш гайката под филтъра, смъкваш охладителя надолу, слагаш новия пръстен на мястото на стария, нанизваш охладителя, стягаш гайката обратно и завиваш новия филтър. За 5 минути работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги , датчика е сменен прастена става ли от масления филтър щото в сервиза дето сменям маслото казаха че е същия дето се слага в маслоохладителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги , датчика е сменен прастена става ли от масления филтър щото в сервиза дето сменям маслото казаха че е същия дето се слага в маслоохладителя

Не.

Става само ако ти се скъса на път и то от зор. Иначе категорично не. Нямат общо, освен диаметъра. Ммного по-дебело е и като го притегнеш пак остава луфт и се отвива. Пробвано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 лв са, скоро сменях, както и един колега от форума

Баси цената :) Аз моя миналата година го взех за 0.70лв от Хубата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси цената :) Аз моя миналата година го взех за 0.70лв от Хубата

Наистина е 7лв.На него има "ушички",сигурно да ме се размества като се монтира оил кулера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е 7лв.На него има "ушички",сигурно да ме се размества като се монтира оил кулера.

Та моя като няма уши да не е протекъл.Баси му и безочливите продавачи. :) Иначе по темата на колегата ако му трябва размера той е:59X5 Използва се при двигатели с кодове ABK,6A,ABB,ADA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та моя като няма уши да не е протекъл.Баси му и безочливите продавачи. :rotcol: Иначе по темата на колегата ако му трябва размера той е:59X5 Използва се при двигатели с кодове ABK,6A,ABB,ADA

И моя стария пръстен нямаше уши и не течеше.Кулера го свалях по други причини и за това смених и пръстена,защото стария се беше опекъл.Продавачите са търгаши,вярно е,но колата си заслужава.Харесвам си я и то много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...