Jump to content

ОБтегач на верига или нещо друго - ADR мотор


Triger

Recommended Posts

Колко е интелигентна електрониката зависи от това какво е решил създателя и!Това че ти не усещаш разлика в работата на мотара не означава че тои работи оптимално!

Разни хора, разни идеали ..... аз не карам такава кола и нямам база за сравнение, само препредавам мнението на гордите собственици на въпросните автомобили.. а те ги карат от доста време и биха забелязали проблем при "оптималната" работа на тия свръхинтелигентни двигатели от преди 15 години.

Ще те помоля да не ми държиш толкова назидателен тон..... защото едва ли си виждал на снимки в интернет толкова коли, колкото аз съм имал пред себе си разглобени.. ОК ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

сега като се сетя преди 4- 5 години на 80 ката сипах някъв мобил взех го от темпо тогава имаше игра със точки та почти нищо не платих за него е беше 10 на 40 е няма какво да си кривя душата колата работеше без да трепва и не се чуваха нито повдигачи нито друго не съм попадал от тогава на толкова добро масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разни хора, разни идеали ..... аз не карам такава кола и нямам база за сравнение, само препредавам мнението на гордите собственици на въпросните автомобили.. а те ги карат от доста време и биха забелязали проблем при "оптималната" работа на тия свръхинтелигентни двигатели от преди 15 години.

Ще те помоля да не ми държиш толкова назидателен тон..... защото едва ли си виждал на снимки в интернет толкова коли, колкото аз съм имал пред себе си разглобени.. ОК ?

Не виждам какво назидателно видя в моите ПОЯСНЕНИЯ,но ти сам си решаваш кои как ти пише.А за снимките и разглобените коли не се знае кои колко след като не се познаваме!

Ако ще седим и ще се заяждаме както по всички форуми по добре да не пишем.Мислех че тук всеки споделя опита си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

От този обтегач, възможно ли е колата да се държи по следния начин:

Пали работи. След 30мин пак се пали, работи 1 минута и гасне. Повече не пожелава да запали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да поясниш колега сутрин изтраква ли веригата когато я запалиш, според мене ако обтегачът не работи добре както при мене ще трака когато колата загрее защото маслото става по рядко и не може обтегачът да изпъне така добре веригата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

even more.. ама я кажи има ли странни шумове? А неравномерно въртене, сега като неще да запали?

Като цяло само ако не успее да промени предварението на вала колата пак ще запали.. притеснява ме да не по-сериозен проблема и да трябва да "обезглавяваш" мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

250 лв е обтегачът на сваг говорим за този без така наречената електроника и 100 лв за труд и ще излезне още нещо непредвидено така че 400-500 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви шумове. Изгасна без тракане. Няма бум трес. Просто все едно, че и свърши горивото, разтресе и спря. Върти нормално, но не пали. Вече и не върти, защото й падна акуму де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И аз да се присъединя.

И на мен ми изписва следната грешка:

"01120 - Camshaft Adjustment 1

04-00 - Mechanical Malfunction"

След изтриването на грешката ако я запаля на място не излиза, но разходя ли я, се появява отново след 500м.

Майстора като сменя ангренажа десния вал винаги бягаше с половин зъб или напред или назад.

Дали това е признак за изпуснал оптегач на веригата или хлабава верига.

Колата е АДР 97г дали е с хидравличен оптегач. И другото мотора отзад при веригата е омаслен.

Съвет как да процедирам ?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакви шумове. Изгасна без тракане. Няма бум трес. Просто все едно, че и свърши горивото, разтресе и спря....

Горивна помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...