Jump to content

СЪВЕТ ЗА С/4-100


MosT_WanTeD

Recommended Posts

Здравехте отново Ауди маняци,аз съм ТОТО може така да се обръщате към мен.

Днес куихме Ауди 100 за мой приятел,но има някой проблеми и ако можете да дадете акъл от вас ще е най добра информацята.

Аудо има следните проблеми,в главата цъка нещо клапан или пул.Каква е операцята там за да се премахне проблема?

При ниски обороти прекъсва но след подаване на газ се оправя във високи,кабели,свещи или стъпково моторче?

Колата се изпъва след 3000 оборота,двигателя ли и е слаб или има проблем?

Това са му по сериозните проблеми другите са козметични и консумативни. :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп извинявам се! Колегата PLE е прав да механична инжекция 2.0 115 най малкя бензиновза това купе,до колкото знам. :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КЕ-Мotronic според теб каква гориво-впръскваща и запалителна система е?

Meханични дюзи, нищо, че има електроника. Инжекциона на AAD и ACE e на 100% еднакъв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво имаш в предвид под прекъсване? Играят ниските обороти или трудно се форсира до 2000 оборота? Огледайте добре гофрирания маркуч на инжекциона да не е хлабав/сцепен/скъсан - най-малкия пропуск на въздух ще влоши работата на двигателя. Колкото до "цъкането" - зависи колко силно се чува, предполагам не "цъка" като на искра от кофти кабел примерно :) . Действително има ЕКУ (компютър), но от наличие на грешки в него не може да прекъсва. Все пак не е лошо да я закачите на VAG-COM за да видите какви грешки има записани в контролера на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми цъкане като,нз не мога да дам определение но е бая по силно от искра от кабел.

Прекъсва в под 2000 оборота,с дори леко докосване на газта и престава,форсира се бавано,ряза му е след 3000оборота,вече можеш да осетиш че дърпа.Но това мисля,че е от слабя двигател на това купе. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрън-дрън. Слаба е баба ти. :flipoff:

Ако е ACE двигателя така работи. Отгоре пише DOHC 16V. 140 кобили. Ако можеш да ги изстискаш.

След 3500 оборота се отпушва. Ако не държи обороти на празен ход -> дебитомер.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е колега 115 е ААД.Цъкането спря сменихме маслото и заспа,обаче прекъсването не спира утре ще сменяме стъпково моторче,дебитомер и свещи,дано се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател започва да "дърпа" след 2500 оборота и никак не е слаб за това купе. Ако искаш на старт да се гониш с разни бегачки няма да стане. Но на дълъг път е просто фантастичен. Набира без да се замисля. Мойта съм я пробвал до 200- без никакъв проблем. Просто я закарай да я види някой печен майстор на мех. инжекция и не си блъскай главата излишно. Този двигател е много здрав, просто има калпави и неразбиращи майстори на мех. инжекциони.

Ето ти тел. на сервиз изпитан -944 18 08/София/. Росен е диагностика. Ако не може да ти я направи поне няма да я развали.

Успех колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам мнението на колегата по-горе ;) . Двигателя се държи прилично за кубатурата си и тежкото купе на С4-ката. Е, винаги може и още ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за добрата информаця. ;) Прекъсването се прекрати с нови кабели на свещите :D .

Колата ще я закараме да и видят инжекциона задължително.Но за мен лично този мотор си е муден,за собственика на колата му е много добре,дори прекалено като се има напредвид,че до сега е карал Мерцедес 124 2.0 автоматик на МЕТАН :steinigung: :steinigung: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...