Jump to content

Разлепена тапицерия


milensko

Recommended Posts

Днес забелязах,че започна да ми се разлепя плюшената тапицерия на тавана.Сблъсквал ли се е някой с подобен проблем?Май ще трябва да се търси някакво лепило което да вкарам със спринцовка зад плата,за да се залепи за материала под него.Дали с някакво рядко лепило ще стане работата?

Колата ми е 97-ма година.Явно и е дошло времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема да попитам пак за разлепена тапицерия, но на вратите на А4 В5 дето се подпира ръката. Виждал съм кожени подпиралки и искам да питам някой има ли такива? И може ли с нещо да се залепи сегашното разлепено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги-имам същия проблем.На А6 тръгна да се разлепва тавана-около една педя над главата и всеки ден се увеличава по малко.Има ли спасение докато е малко или не.Интересното е че като го натисна с ръка и се залепи за извесно време.Това ме кара да си мисля-дали с топъл въздух ако се нагрее няма да се залепи.Моля даите съвети различни от ПРЕТАПИЦИРАНЕ на целия и адрес на майстор за София,ако няма спасение. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лепило, спринцовки и игли няма да стане, защотото...

019408203.jpg

019408208.jpg

019408205.jpg

... дунапренът, който обира неравностите по основата на таване е кристализирал от времето и лепилото няма на какво да държи. Топлината от слънцето е катализаторът за провисването. По принцип този дунапрен е залепен върху плата.

Във форума има няколко теми за таваните, като една от тях е тази.

На кратко:

- сваля се тавана ( със шпакла - много тънка);

019408342.jpg

019408341.jpg

- изчиства се дунапрена;

- купува се нов плат за тавани/изкуствена кожа и се лепи - кой както може и с всичките рискове от това;

- залепеният таван се лепи за ламарината с неопреново лепило (устойчиво на температурни колебания, еластично и т.н.)

Като стана готов с моя и ако стане, то всичко подробно ще го пусна в темата по-горе. Успех!

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се мъчете със спринцовки на А4, отдолу е отлепен и дунапрена и най-много само да се оклепа работата. Ако все пак някой иска да се пробва - спринцовка с момент, размазва притиска се леко за да се поразмаже лепилото, 5-10мин чакане и се натиска плата като за постоянно залепяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...