Jump to content

питане за термостат на А3 1.8Т


nikki-

Recommended Posts

post-19458-1273936972.jpgpost-19458-1273936987.jpg

Там ли се намира термостата и сложна ли е смяната?

за втори път ми се налага смяна на термостата първия път го сменяха в сервиз, но сега искам аз да си го сменя че вече аман от майстори.

Редактирано от nikki-
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да зад това ограденото на снимката е термостата и се сменя много лесно,на 2 шестограма се държи

благодарско колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 11 months later...

Здравейте колеги, искам да си сменя термостат, става въпрос за абсолютно същия като на снимката. Понеже не съм правил никога тази процедура имам 

няколко питания:

1. Виждам,че единият болт се вижда а другия е отдолу, трябва ли да съм на канал за да го сменя или може и отгоре да се бръкне???

 

2.Трябва ли да се разкачват маркучи,или само с отвиването на двата шестограмни болта ще имам достъп за да махна стария и поставя новия.

 

3.. Предполагам,че след свалянето на термостата ще трябва в съд да събера антифриза. Има ли някаква специална процедура после за обезвъздушаване,или само го наливам отново.

 

Благодаря предварително за отговорите !!!

 

Поздрави !!!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Ще споделя как смених термостата на моята кола и реда на смяна.
1-Източване на антифриза,от долната страна на радиатора има пробка.
2-Откачане на пистовия ремък и генератора;отпускане на обтегача и сваляне на ремъка,като самия обтегач се задържа в отпуснато състояние като се пъхне отвертка в един отвор на самия обтегач.После се сваля и генератора,който е на два болта и се свалят от към ремъка.
3-Сваляне на термостата;става като се развият двата болта на пластмасовия щуцер (сменя се задължително) и се изважда термостата.Изображение0388.jpg

Изображение0394.jpg

Изображение0392.jpg

Изображение0391.jpg

Изображение0390.jpg

Изображение0393.jpg

Изображение0389.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених и моя термостат. Без да свалям нищо, малко е тясно,но става. Само разкачих кабела на генератора,защото ми пречеше да бръкна за долния болт , горния се отвива без проблеми. Сега всичко си е в нормален режим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го сменя без да пипам каквото и да било по колата.Ама долния болт изяде страшно много майни.И не съм сменял пластмасовата част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...