Jump to content

Разглобяване на ръчката за дълги светлини


Recommended Posts

Само да спомена за едно нещо с което да се внимава !

Ограденото е леко кекаво, и при малко невнимание се чупи ..

Три пъти сглобих и разглобих ключа докато разбера че двете части всъщност са едно цяло :hilezh::steinigung:

Не мога да си обясня как са решили това да е подложено на постоянно чекнене от ръчката за мигачите, и да издържи ...

То издържа де, но нещо баш при мен се счупи :)

Та се обзаведох с нова такава :)

Новото си е друго де - мигача се изключва много безшумно в сравнение със старият оригинален !

Отделно от това нагар по пластините нямах - само дето като мина от къси на дълги, после късите зачезваха !

Ся си имам всичко, някоя година ще сваля и този за чистачките !

Тааа, внимавайте с този елемент !

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хиляди благодарности на "ksi1" за страхотния материал :) Освен с дългите светлини имах проблем и със степените на чистачките(работеха само бързо)и като започнах да разглабям ключа за светлините и го почистих реших да отворя и този на чистачките-той е значително по-лесен.Имаше доста мръсотия и там,след почистването му вече всичко работи и дългите и степените на чистачките(а аз се бях оплашил,че е реле или моторчето ;):bia::flehan::respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

и аз да добавя нещо :)

освен с оградения от колегата Vitcig елемент да се внимава и с кафявия плъзгач от другата (горната част) на лостчетата (където е ръчката за фаровете)... въпросния кафяв плъзгач се чупи изключително лесно и от 2те страни на плъзгането... като изхвръкне тънкия плъзгач с пружинката натиснеш малко повече да може да влезе и айдееее... :)

аз лично тях не ги свалям ... само после при събирането на двете части е малко пипкава и изнервяща работа защото от долния панел двете страни влизат в горния и трябва да застанат точно при плъзгачите

успех и много спокойствие пожелавам на тези които се захващат :) аз до сега съм чупил 2 такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги правя всичко което е описано в темата и по снимките и като дам ляв мигач цъка бързо и лампата не свети.Иначе дълги и къси си имам?Незнам от какво може да е ключът е изчистен перфектно също и като пусна късите и натисна педала на спирачките пак прекъсва заден ляв стоп и цъка нещо в малката черна кутийка до стопа?.Защо прави така незнам.Ако някой може да помогне нека пише ще сум благодарен. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб проблема не е в ръчките,провери кабелите които влизат във вратата на багажника,да не са прекъснати и да замасяват.Най-вероятно там е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Ами така,изчезнаха ми дългите светлини и разглобих панела с ръчките да видя къде е проблема.Ето и малко снимки дано е полезно на някой.

1.маха се капака на волана,с камък 24 се развива централната гайка и се сваля волана.

2329933a.jpg

2329934n.jpg

2.развиват се двете видии от долна страна на кутията с ръчките и се сваля горната й част

2329946G.jpg

2329951T.jpg

3.бърка се със шестограм 4мм през дупката на долната част и се разхлабва болта

2329958q.jpg

4.целият панел заедно с долната част на кутията се издърпват напред и се разкачат трите букси

2329963V.jpg

5.вече панела е свободен развиват се 4-те болта за да се отдели долната част на кутията от него

2329967C.jpg

6.панела се разделя на две през средата и взимаме лявата част

2329974B.jpg

7.развиват че 4-те еврейски звезди и се маха капака му

2329977F.jpg

8.изважда се първо ръчката за габарити и къси светлини,след това бялата пластмаса и черната накрая,като се внимава да не хвръкнат пружинките

2329994g.jpg

2329997l.jpg

9.обръща се панела от другата страна и се маха металната скоба

2330003O.jpg

10.след което се издърпва внимателно капака нагоре като се внимава за пружинките да не се загубят и ключа е разглобен вече

2330011b.jpg

11.лявата пластина е за дългите светлини,дясната е за светкавицата

2330018X.jpg

при мен се беше изместила пластината за дългите след наместването и почистването й,това е крайния резултат

2330023h.jpg smile.gif

сглобяването-по обратния ред.

снимките не се отварят а искам да ги вида

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, някой дали има схема на пиновете на буксата за мигачи и къси/дълги кой за какво е? Искам да си сложа устройство за автоматично пускане на фаровете, но незнам кой кабел за какво е. Ръчките са от ръбавите, колата е Б3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...