Jump to content

Разглобяване на ръчката за дълги светлини


Recommended Posts

Ами така,изчезнаха ми дългите светлини и разглобих панела с ръчките да видя къде е проблема.Ето и малко снимки дано е полезно на някой.

1.маха се капака на волана,с камък 24 се развива централната гайка и се сваля волана.

2329933a.jpg

2329934n.jpg

2.развиват се двете видии от долна страна на кутията с ръчките и се сваля горната й част

2329946G.jpg

2329951T.jpg

3.бърка се със шестограм 4мм през дупката на долната част и се разхлабва болта

2329958q.jpg

4.целият панел заедно с долната част на кутията се издърпват напред и се разкачат трите букси

2329963V.jpg

5.вече панела е свободен развиват се 4-те болта за да се отдели долната част на кутията от него

2329967C.jpg

6.панела се разделя на две през средата и взимаме лявата част

2329974B.jpg

7.развиват че 4-те еврейски звезди и се маха капака му

2329977F.jpg

8.изважда се първо ръчката за габарити и къси светлини,след това бялата пластмаса и черната накрая,като се внимава да не хвръкнат пружинките

2329994g.jpg

2329997l.jpg

9.обръща се панела от другата страна и се маха металната скоба

2330003O.jpg

10.след което се издърпва внимателно капака нагоре като се внимава за пружинките да не се загубят и ключа е разглобен вече

2330011b.jpg

11.лявата пластина е за дългите светлини,дясната е за светкавицата

2330018X.jpg

при мен се беше изместила пластината за дългите след наместването и почистването й,това е крайния резултат

2330023h.jpg:)

сглобяването-по обратния ред.

Редактирано от ksi1
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
......

P.S. Сипни малко бенз :lol:

хахах бенз има просто не се е била вдигнала стрелката когато съм снимал :)

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапа настрана :lol: !

Един съвет само!

Веднага да го махнеш тоз ключ,да не ревеш после за патрон! Защото и като тебе си карах с такъв ключ,и алармата! И след 2 седмици патрона "почина"! Тежко му идва,и препилва секретите вътре,и като вкараш ключа,не ги прибира,и си до там!

При мен това стана на Търново,добре че спрях там,а не след това както мислех,че не ми се мисли!

Та послушай ме!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почистване на контактите в ключа фаровете светнаха ли по-силно? Можеше да се направи експеримент с премерване на напрежението на крушките на фаровете преди/след почистване на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невярвам да светнат по силно,за да светнат по силно според мен ти трябват първо релета на фаровете и след това почистване на стъклото от вътрешна страна,почистване на рефлектора и разбира се хубави крушки и реглаж също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така,изчезнаха ми дългите светлини и разглобих панела с ръчките да видя къде е проблема.Ето и малко снимки дано е полезно на някой.

Как да не е полезно,направо си е супер,даже съм я сложил темата при любими.И аз ще разглобявам в скоро време,че ми го няма левия габарит. :steinigung:

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само левия габарит не е от ръчките.Провери си кабелите до него,а докато го направиш може да пуснеш един кабел от десния до него. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много полезна тема. Благодарение, на която точно за 10-15мин отсраних проблема без излишно чудене и търсене на причината за появата му.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако някой ги познава (модераторите) нека им подскаже. И те са хора, не могат да видят също.

За колегата пуснал темата :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз имах същия проблем на A6,95g.Всичко е абсолютно също като на B4,но разликата е в свалянето на ARBга,което изисква предварително откачване на акомулатора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги аз карам ауди 100 ц3 и имам проблем с ръчката за смяна на къси-дълги.Стои ми само на дълги,днес реших да сваля реша проблема но като свалих волана не мога да махна плстмасата която обхваща ръчките ,някой ако може да помогне ще съм много благодарен <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква пластмаса? На ц3 това е част от таблото(при б3 има пластмаси)! Има един винт отдолу се отвива,малко настрани се бърка с отвертката и се вади!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съжалявам, но не се виждат снимките.

Искам да добавя:

При мен като пусна габарит всичко си работеше, а като дам на къси светлини /следващата позиция на лоста/ пак всичко си беше наред но осветлението на таблото гаснеше. При пипане на кабелите премигва и отначало се обърках, като си мислих, че проблема е от лош контакт на буксите и естествено го удавих с половин флакон ВД40 но пак същата работа.

Решението:

Пак е във ръчката - след като се разглоби от горната страна където се маха самият лост за габарити и къси светлини има една дълга пластинка която трябва малко да се поогъне за да се притиска по добре до пластините на основата и работата заспива. Явно и самите пружини се уморяват след 20 тина годинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

На мен ми изчезна светкавицата и сега ще следва снимка по снимка и да се приключва с тея главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги въпросната пласмаса така ли трябва да е,че докато се борих с ръчката да видя как излиза и тя взе че излетя без да и обърна внимание,грешка от моя страна.И черната пружинка се поставя тук,където е кръгчето нали?

sl742003.jpg

sl742005.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих се добре че са измислили Google,a и вече е имало такажа тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=74867

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...