Jump to content

Проблем с централното заключване?


mishoval

Recommended Posts

Колеги, днес ми направи впечатление, че помпата на хидравликата работи доста време, след като заключа вратите с централното! Колата е от подписа ми. Отворих багажника, открих помпата в десния калник, разкачих маркучлето - духа си /не мога да преценя повече или по малко от нормалното/. Отново го сложих - същото: централното си работи, заключва вратите, но помпата се чува поне минута, ако не и 2 след това! При отключване няма такъв проблем.

Каква може да е причината? Помпата ли е тръгнала, какво може да ми се случи, освен да изгори и да не мога да си заключвам колата? Да изгори бушон, късо? Предстои ми пътуване и трябва да съм наясно! Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си маркучи те по които заклучва от някаде ти дърпа въздух и затова ти прави така работи 2 мин след като я заключиш. неможе да направи вакум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си маркучи те по които заклучва от някаде ти дърпа въздух и затова ти прави така работи 2 мин след като я заключиш. неможе да направи вакум.

Не съм на "ти" с техниката, но ако е нарушен вакуума по системата, няма ли да се отрази и на отключването, т.е. и при отключване помпата да работи повече от нормалното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата по горе е прав сигорно имаш пробив в системата някаде , може би при надуване дупката се запушва , провери в маншоните на вратите от кадето минават марку4ите на централното , и механизмите във вратите , в противн слу4ай рано или късни компресор4ето ще изгори .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в Пловдив няма кой да се занимава с търсене на пробив във вакуума на централното, пък и аз нямам време!!!

Сериозно се замислям дали да не го изключа от бушона и направо някой алрмаджия да ми сложи електрическо централно? Та питам - удачно ли е, цени, съвместимост със стара аларма, предимства и недостатъци, препоръчван майстор в Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по добре отдели време да поправиш компресора и/или системата му . Ел. централно ще ти стъпи минимум 100 кинта , 20 лева на врата + багажника :rolleyes: . Един компресор на моргата е около 40 лева .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера едно приятелче намери проблема - за 2 мин. Оказа се помпичката, заключваща капачката на резервоара-това ставало най-често. Изкормихме я, вързахме системата на байпас и сега всичко е тип-топ. Единствено ключаря /приятел е/ видя зор да ми направи ключ на капачката на резервоара - около 3 ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно в Пловдив няма кой да се занимава с търсене на пробив във вакуума на централното, пък и аз нямам време!!!

Сериозно се замислям дали да не го изключа от бушона и направо някой алрмаджия да ми сложи електрическо централно? Та питам - удачно ли е, цени, съвместимост със стара аларма, предимства и недостатъци, препоръчван майстор в Пловдив?

колега ако беше казал че си от пловдив щях да ти кажа да дойдеш при нас в ТОЯГА КАР САУН ТУНИНГ на кукленско шосе до бош сервиза. ние се занимаваме с такива работи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен,като си отключвам с дистанционното,се получава отключване и веднага заключване и като отключвам, като видя че онази джаджа се издига нагоре,веднага дърпам вратата,иначе пак заключ.Някой път отварям и затварям всичките врати и багажника,но не всеки път помага,каква ли може да е причината затова?Дори някой път като угася двигателя,колата не се отключва,както беше в началото,трябва да отключа отвътре,но се отключва само моята врата и чак като я отворя,се отключват всички останали :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен,като си отключвам с дистанционното,се получава отключване и веднага заключване и като отключвам, като видя че онази джаджа се издига нагоре,веднага дърпам вратата,иначе пак заключ.Някой път отварям и затварям всичките врати и багажника,но не всеки път помага,каква ли може да е причината затова?Дори някой път като угася двигателя,колата не се отключва,както беше в началото,трябва да отключа отвътре,но се отключва само моята врата и чак като я отворя,се отключват всички останали :respekt:

Колега изключи си алармата и пробвай с ключа , може в нея да е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...