Jump to content

За спирачките на Б6 ?


nuvoari

Recommended Posts

Колеги,прави ми впечатление ,че задните спирачки на Б6 (с дискове 245мм) почти не вършат работа и ме интересува на колко процента сработват спрямо предните(дискове 288мм) и има ли вариант да се усили спирачната им сила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама предни накладки сменям на 35 000км.,а задните направо забравям кога са сменяни,което доказва че има много по-голямо спирачно усилие отпред отколкото отзад.

Щом така е сметната колата,няма смисъл да се мъчиш да променяш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, райно,да ползвам д ате питам....какви накладки си сложил и колко са стотинки?Моите имат още доста хляб, ма ме нерват, че са сложени без датчици и скърцат при определени обстоятелства. Замислям да ги подменя, ма не искам от трън та на глог...пак д ами скърцат и прочее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам още с едни бошовски, които закупих от колега от форума. Сигурно вече имат 25-30000 километра. Доволен съм, дори и след продължителни спускания и прегряване не скърцат. Иначе ми прави впечатление, че спират по-добре, когато са студени, но пък и тогава не вдигам високи скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, райно,да ползвам д ате питам....какви накладки си сложил и колко са стотинки?Моите имат още доста хляб, ма ме нерват, че са сложени без датчици и скърцат при определени обстоятелства. Замислям да ги подменя, ма не искам от трън та на глог...пак д ами скърцат и прочее.

73a6c587653394ae.jpg

0fabcf7a97065389.jpg

Оригинални сложих.Отидох в Юнитрейд и ми предложиха 3 варианта,оригинални и 2 алтернативни.Цените са 87лв, 135лв. и 220лв. са оригналните.Ползвам отстъпка,така че ми дойдоха на по-добри пари.

Тези,които свалих от колата ги бях сменял миналия юли,пак бях оригинални и съм адски доволен.Никога не са свирили,при по-загряли спирачки са супер и то зависи от карането ама ми изкараха 40 000км.,което ме устройва.

Незнам твойте защо са сложени без датчици,попринцип те са си в комплекта.Мене би ме изнервила до краен предел постоянно светещата и пищяща индикация,която излиза на ФИС-а.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220 ако е за 4-те...ще го понеса някакси..децата на хляб и вода 1 месец и айде нови накладки :)))))! Макар, ч енебих отказал д ами ги дадат с отстъпка за 100-ина лв. :) Светенето на фиса го излекувах :), все пак съм индженер електроника, една лампа ако не угася :)! С датчици са само 2 от 4-те предни, а на мен беше само една...другата я укъсих и лампата угасна. Дразни ме по-скоро скърцането от време на време при спиране..все едно карам стар зил :)! Иначе оплаквания от загряване и прочее няма...но честно да си призная и не карам много агресивно и спирам предимно с помощта на двигателя.

ПП..за децата се майтапя, все още няма такива...ма съм в процес на изработката им!

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Райно" Колега на мойта щайга съм с Натионал и за 75 000 нищо не е пипано. А си има и диск и накладка защо на В6 толкова бързо ги яде ? Трябва да кажа че това ми е на старата кола за новата няма засичане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че кой ти е казал че бързо ги яде? при мен не ги яде.. хем понякога се налага да се ползват и малко по-екстремно.. но пък когато си се возкам насам натам съм в състояние за 300км извънградско да натисна спира4ки само 2-3 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на колко километра е нормално да се износят,но както е при мен след около 40тина е ОК.

Не карам въобще екстремно,карам доста градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...