Jump to content

въпрос за EDS(EDL)


Anton Dinev

Recommended Posts

може ли някой да ми каже как мога да разбера колата ми А4 quattro'97 дали има системата EDS(EDL), защото като ми провериха екстрите на колата по номера на рамата, излиза, че трябва да я има, но аз мисля че я нямам, защото съм чел, че управляващия блок трябвало да бъде под задната седалка, но там няма нищо. И отделно като не ми работи ABS-а, възможно ли е EDS-а да си работи, ако го имам де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на В4 на бащата го пише на АБС-а отгоре на капака EDS. Ако там не пише нищо намери една полянка с хубава трева и опитай да превъртиш гуми, ако имаш ESD ще чуеш едно бръмчене от помпата на ABS-a и колага леко ще заглъхне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега, но аз си мисля, че като не ми работи ABS(там сложна работа)няма да ми работи и EDS, не ми пречи да направя опита на полянката, но ако някой каже, дали наистина трябва да има кутия под задната седалка или някъде другаде нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква кутия под задната седалка. ЕДЛ се реализира през блока за управление на АБС и не е отделна система. Съответно ако не ти работи АБС няма да работи и ЕДЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сетих се друго да питам блока на ABS който е с EDL има ли разлика външно от този безEDL, допълнителни букси или нещо допълнително по корпуса. Само с една голяма букса ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен и ще те излъжа. Най-добре виж по номер.

8E0 614 111 E; 8E0 614 111 M; 8E0 614 111 N ги дават с EDL а 8D0 614 111 B,C,D и E без.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външно няма разлика, само по номер - оригинален каталожен номер като резервна част може да ги различиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като, закачиш колата на Ваг-ком и влезнеш в групата на АБС, там си пише и серииния номер и дали е само АБС или и има и ЕДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EDL-а(electronic differential lock) симулира блокаж на диференциал. Работи обратно на АБС-а(АБС с обратни наклонности :gmorning:). Когато едната гума започне да превърта много стиска спирачката й за малко като по този начин кара диференциала да прехвърли по-голямо усилие към другата която има по-голямо сцепление. Идеята е като забоксуваш с едната гума в снега да прехвърли сила към другата и да тръгнеш. Работи само на ниски скорости при потегляне. Ама май не е много ефективна система...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта лепенка в багажника пише 1AH което май означава EDL ама как работи какво прави незнам :P

1AH Electronic differential lock (EDL). Точно така колега.Най-лесно и бързо е там да провериш.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че помпите на ABS-а се различаваха само по една буква на края...тази с EDL и тази без.... Определено механичния блокаж е по-ефективен, ма повечето нови коли са с EDL....там настъпват едни драми с прегряване на спирачките и т.н, ма тва е друга тема :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама май не е много ефективна система...

Колега не съм много съгласен, че не е толкова ефективна, защото зимата ме е спасявала 3 пъти които бяха наистина ексремни, а колко още други дребни ситуации е имало, но тях не ги броя. Също така наистина доста спомага потеглянето зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега последната буква трябва да е "А" и те тогава имаш EDL система. Това можеш да го видиш на помпата на АВС-а а не на ел. блока, скоро сменявах ел. блока с нов но там номера е друг. Ако не ти работи АВС-а няма да ти работи и EDL-а. Поздрави

Редактирано от sladura_vkp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен основно грижата ми е с abs и него гледам да оправя, но е малко по сложна работата с него, защото на колата ми не е монтиран правилния абс, номера не отговаря на този с който трябва да е оригинално(предния собственик го е сменял и не сложил правилния, а какъвто е намерил), аз друга тема съм пуснал за това ако някой се интересува може тук да види за какво тече приказка: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=85581 , тази тема я пуснах за да се ориентирам по добре, за да зная за какво става въпрос и да мога по лесно да се справя с проблема. Тук в Б-с не мога да намеря абс с ном: 8EO614111E, който е правилния. Сега номера на абс-а ми е 8E0614111AT, който не е за моята кола

Редактирано от Anton Dinev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казвам не търси с друг номер, твоят е "А" най отзад, провери в ebay.de, азмоя от там го взех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казвам не търси с друг номер, твоят е "А" най отзад, провери в ebay.de, азмоя от там го взех.

Явно нещо си се объркал колега - тия с А има ЕСП и са за по-нови модели. Тука се говори за ЕДЛ което е съвсем друго нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали съм се объркал или не , аз ти казах да провериш а не да говориш наизус кое с каква система е.

Мойто е 98г. дек. и е с "А" накрая и е с EDL система пък ти си рупаи и продължавай да спориш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно нещо си се объркал колега - тия с А има ЕСП и са за по-нови модели. Тука се говори за ЕДЛ което е съвсем друго нещо.

Колега...ESP-то е програма в ECU-то което включва в себе си ASR-а, ЕДЛ-a и т.н....което не пречи да има коли само с EDL без ESP и там буквата си е А на помпата на ABS-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно може да А, но не и АТ. Но тези с А се слагат на автомобили 98+ и заменят Е. АТ е за автомобили с ЕСП пак след 98. Къде е записана ЕСП не знам, но вероятно имат един куп допълнителни датчици и затова модула е друг. По нагоре съм изброил номерата на модулите които ги дават с ЕДЛ за модели 97-а.

Кой как иска да си я мисли тая работа ЕТКА-та си знае нейното. Първия скриншот е за 97-а втория 98-а година.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на теб последно хидро помпата или ел. блока на ABS ти е сменян.

А по въпроса за ESP-то след 2000г. го въвеждат в комплект с EDL и там този блок който ти цитирам с главно "А" е заменен. А цитирания ел. блок от мен няма ESP система нито ASR нито каквото си помислиш, а само ABS и EDL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички заинтересувани колеги :) ! Сменен ми е целия ABS, а не само помпата или ел. блока. колата ми е модел '97,ADR, quattro и по ВИН я дават с ABS & EDL. Един приятел работи в маг. за рез. части и провери в тяхната ЕТКА(която не е пиратска) че номера на абс-а ми е 8E0614111E. Аз този номер ще търся и да видя какво ще стане. Сега ми дава някакви грешки в датчиците, но искам да съм с правилния абс и тогава да видя какво ще дава на ВАГ КОМ-а. Интересно че не ми дава грешка в абс-а, а в датчиците, при положение че не е правилния номер. В другата тема http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=85581 с колегата ДРОБЧО стигнахме до извода, че може да не съвпадат крачетата на голямата букса на различните абс и затова да дава грешки на датчиците, защото съм ги мерил и уж са изправни, но знам ли. Времето ще покаже, а пък тя и без абс си върви, така, че трагедии не првя, но е добре да си оправя поне абс-а. ПОЗДРАВИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно уточнение номера на сегашния ми абс е: 8E0 614 111 AB а не АТ !!!!! Просто си мислех че съм го запомнил и пишех на изуст :) :)

Редактирано от Anton Dinev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега аз вече трета зима ще започвам без АБС ( и ЕДЛ). Просто трябва да си по внимателен в завои със спирачките.

И аз се надявам да го оправя някога , ама има други по важни неща сега!

Редактирано от vancho20
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...