Jump to content

Кои Зимни гуми да избера


Recommended Posts

Знам че това ще е поредната тема с такова съдържание за което се извинявам и не искам да бъда нахранен доволно.Искам да получа по-бърз и кокретен отговор на въпроса си за това отварям нова тема нека които може да ми помогне.Искам да купя зимни гуми за колата понеже вече е време даже малко закъснях и имам оферти за нови гуми няколко марки на добри цени.Тези от вас които са запознати нека ми препоръчат коя е най-добрата гума за мен.Гумите ще се търкалят предимно в Пловдив но си обичам и зимните разходки по утъпкания(и неутъпкания сняг) и за това искам да избера нещо подходящо,аз самия не съм толкова на "ТИ" по тази тема и не мога да преценя

предлаганите гуми са следните:

Yokohama 108 лв/бр

Maxxis - 83 лв/бр

Kumho - 96 лв/бр

Lassa - 97 лв/бр

Dayton - 74 лв/бр

Trayal - 72 лв/бр

Размера е 195/65/15

благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Trayal - в никакъв случай , няма такива боклуци ! Yokohama - най - добрия вариант , според мен от посочените , мисля че и Kumho не са лоши .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за 110лв. на брой зимаш вредещайн снаутрак 3 и си свиркаш.

Иначе от изброените със сигурност Йокохама са най-добрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, защо изпускате "Гиславед-а", мисля че не е лош избор, за цена от 93 лв........

Пък като се замисля, така и така ще се дават около 400 лв, защо ние, не скачаме направо на едно Дънлопче за по 136 лв=544лв, иначе 372лв, сто и петдесет лева отгоре..... дали си заслужава да се доизмъчи човек....

Редактирано от Motty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че си заслужава си заслужава,но дали имаш парите е въпросът,затова компромисно решение предложих аз 110кинти среден вариант. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво сте литнали за тия зимни гуми. ДО края на октомври ще стават 20 градуса през деня зимните се мажат като сопол на асфалта тва спиране тръгване или завой са им непознати думи при такова време. Зора е ако се ходи на планина инъче е повече от безмислено и не е въпрос на финанси а на правилна преценка :rolleyes:

колега тя Йокохамата е от Топ 5 на ЕБАТИ гумите ти я слагаш в ниския клас.Ласата и Йокото са най-добри от сички изброени.Но ЛАСА само Сноуейс Ера модела!С 4 такива съм и оше не искам да повярвам,че са ебати гумите.На мокро,сухо не моем да занесем БМВ-то и спира на страх.Вчера на витоша на мокрите павета с 60-70 наковах яко спирачки и така захапа,че и АБС-а не ми приплъзна.Ласата е най-здравата странично гума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 113лв/бр и се обзавеждаш с Континентал, колега ти е казал по-горе добра оферта и за Вредещайн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви за бързите отговори.Значи и аз имам мерак най-много за Йокохама мисля че ще е правилният избор.

Колега @ Don_Diego_ от къде мога да ги купя тези гуми където казваш ? говорим за 195/65/15.

от мястото където ще ги купувам ми правят отстъпка на тези марки и за това съм се спрял на тях.някой друг колега ако може да ми предложи някаква негова оферта но за нови гуми бих я разгледал мерак.А за зимни гуми 2-ра ръка незнам нещо не ми вдъхва доверие гума която е с дот преди 2008 а такива след 2008 не се намират та затова съм се спррял на нови.

Всъщност искам гума която да се държи добре на сняг, не на асвалт то е ясно че и на асвалт ще ги карам но искам когато стъпят на снега да нямат проблеми дори и при наклон.

Редактирано от EmRaH4oO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичките са с монтаж но ме притесняма малко протектора на йокохамата струва ми се да не вземе да приплъзва с тези надлъжни бразди.

и също така искам да добавя някой има ли отзиви относно Барум поларис 2 че един колега ми ги предложи на добра цена. с дот 07 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

допреди малко със задното и 4-те ЛАСИ в снега се движех като пич и така се и повъртях ан него ,но ме спря баир с ледени павета само(то там май никоя гума нема да мине де освен ако не е с шипове).Ама 2-рия път и той не ме спря.Сам си прави изводите хубави ли са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всичките ми звучат като силно летни гуми и дотам... :rolleyes:

Ослушай се за другите предложения, които ти се подхвърлиха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всичките ми звучат като силно летни гуми и дотам... :lol:

Ослушай се за другите предложения, които ти се подхвърлиха...

и един шоколад завива мармота в станиол :rolleyes: Да не ви казвам,че клиентите ми от некой прехвалени марки са разочаровани брутално.Йокохамата е бруталната зимна гума,особенно на спиране е страх.Убаво гледате сички Адак само дето предпочитам да карам с Турски Бриджстоун,отколкото с Румънски континентал.Всичко от убавите гуми дето е произведено МАДЕ ИН ГЕРМАНИ е като по Адак!Тия другите словенки,румънски и т.н. сериозни марки са нз кое качество за наща страна :lol: Показва го практиката в мойта работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога не съм гледал адак, ташак и разни други платени рекламни материали... :lol:

ти си гумаджията, ти ги знаеш повече...

на марки не робувам и както викаше един-Версаче, Гучи не пазарувам... :rolleyes:

кажи твойте топ 3 зимни гуменетки за тоя сезон!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега надъхваш ме сериозно за тези ЛАССИ и без това сега съм с летни ласси доволен съм от тях.а също така и един гумаджия много ми ги хвалеше тях точно.но тук имам едно притеснение от моя страна понеже ако купувам нови сега на този етап мога да си позволя само 2 бр за предните гуми.може би след месец мога да взема още 2 бр ама не е сигурно(кризата ме настига като че ли)

та затова попитах за тези 2-ра ръка гуми един колега от форума ми предложи 4бр барум обаче ме притеснява дота който е 2007'ма така че да ви кажа чесно съм в една трудна ситуация и искам да направя правилна преценка и да взема нещо което да ми върши работа затова се допитах към вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 1 за мене са ДЪНЛОП Винтера 3д ма да си пише на него МАДЕ ИН ГЕРМАНИ.Йокохамата уинтер драйва и Бриджстоун Близак.БФ ГУДРИЧА също е страшна гума,но трябва да се пази странично.Гудияра УГ 7+ е страшен,но ако си е от НЕМСКО,че от словенско е все едно друга гума.Мишелина е нереален ташак в последно време.Май само името му е останало.Контито е много хубаво,но е много меко и в края на зимата като се отворят дупките ставя страшно.Най-голям процент на гуми с Балони и цепки са КОНТИ и Мишелин и всички подопечни техни марки.Ласата за цента си е страшна гума и е много малко по-скъпа от Евтинджосите,но има за какво.Дайтона е пак на Бриджстоун,но не става нищо от него.Грайфера му на 20 градуса е по-твърд от летния ми дънлоп на 40.Корморани,Тигри,Баруми,Траяли(гаден регенерат) и секви такива бегачи са добри,но само при липсата на пари за хубави гуми и са много по-добри от гуми секънд хенд на по 2-3 сезона.Фулдата я развалиха страшно много като гума,въпреки че от мойто Супремо на а6-та съм доволен не бих заложил пак на таз имарка.Като цяло това ми е обощението от допир,каране и впечатления на клиенти от зимни гуми.

Аз на БМВ-то дет е куцо пиле от 1 октомври насам съм невъобразимо доволен.Преди време с пичовете дет са бачкам при тях бяхме приятели Ласата ми се стори ташак,но като покарах и летни и зимни моем да заявим,че работата е наистина сериозна с тез гуми.Ласа с балон още не съм виждал,а джанти на части с Ласи съм виждал много.Няма по-корави странично гуми.Същевременно на новия модел,грайфера е страшно мек и с много ама много ламел.Копачки са страшни.До 20 градуса нямат никакъв проблем с износване и т.н.

Редактирано от lady1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май ще се купуват ласа сноуейс ера цена качество май са най-изгодни и като че ли нещо се разубедих от гуми 2-ра ръка но ще видим още нищо не е сигурно нека да стане утре да се събудим и ще се реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм против зимни гуми 2-ра ръка!Летни е допустимо,но при тях има само дъжд и сухо.Докато при зимните има и лед,сняг,мокро,сух и студен асфалт и т.н.Покарвам с летни 2-ра ръка,но само читави,а за симни не бих и помислил.Истината е,че при по интензивно каране зимните гуми квито и да са си карат 2 сезона,макс 3 кат на него ще е дърво голямо.С по-малко километраж 3 сезона си кара спокойно хубава зимна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре е деня в който ще ида при моите познати и също така ще отскоча до колегата с гумите 2-ра ръка казва че са били добре,вдъхва ми доверие ако на допир са меки защо да не са ? знам ли днес цял ден съм по форуми гледам гуми след малко ако сънувам гуми да ме гонят няма да се изненадам никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре е деня в който ще ида при моите познати и също така ще отскоча до колегата с гумите 2-ра ръка казва че са били добре,вдъхва ми доверие ако на допир са меки защо да не са ? знам ли днес цял ден съм по форуми гледам гуми след малко ако сънувам гуми да ме гонят няма да се изненадам никак.

кат направим за 2 дена 70-на коли си сънувам гуми и джанти спокойно,така че не се безпокой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер 1 за мене са ДЪНЛОП Винтера 3д ма да си пише на него МАДЕ ИН ГЕРМАНИ.Йокохамата уинтер драйва и Бриджстоун Близак.БФ ГУДРИЧА също е страшна гума...

Евала....

Карал съм 3D-то, много добри(поне така ги усетих), за Близак-а съм чувал и гледал от хора, които ги ползват само добри неща...

Аз януари тази година си взех 4-ри нови Гудрич-и с дот 2009 ноември...Много ми харесаха в макар и малкото зимни дни, които ги карах...

Значи ще спя спокоен и ще чакам снега без проблеми... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тези надлъжни разрези(канали) при йокохамата няма ли да ми прават проблеми при сняг да не вземат нещо да буксуват чесно казано съм леко притеснен ?

става въпроз за тази шарка ?

http://avtogumi.com/bg/tires/tire_details....97&cat_id=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен колега по важното е да може да тръгва колата с тази гума,не че спирането не е важно но по важното за мен е да дърпа на сняг.ии като отида да взимам гумите кое да гледам каучука да е мек или леко твърд на допир?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...