Jump to content

Ново ама на старо! (свещи)


Йордан Станчев

Recommended Posts

Здравейте, миналата седмица си взех нов (на старо) автомобил Audi A6 2.5 TDI (132kw) 2002г. и чак вчера забелязах че стартера върти малко повече от необходимото рано сутрин. Премерих ги, оказа се че от 6-те свещи 5 са изгорели (нормално за кола от Милано). Та въпросът ми е ако има някой който е малко по в час с нещата да ми каже какви свещи да търся за да си ги купя аз а не някой псевдо-майстор да ми вземе 6 пирона и да ги забучи в мотора а да ми каже че всичко е HiFi.

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напиши кода на двиателя. Ако е АКЕ то това са свещите по номер на BOSCH 0 250 202 102 ; BERU GN855.

Поздрави.

Редактирано от GEPARA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано свещите да са единствения проблем на тази кола, колега! Със здраве да си я караш.

Ето какво не би следвало да си взимаш... :icon_arrow:

007356334.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, нали за подгревни свещи говорим?! Тея гоЦките на снимката да не ти се паднаха от зрънчо? :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ivoair ми подари 6 броя "champion" :steinigung: и мога да се похваля, че от 5 сек. студен старт падна на >1 сек.

Обаче! Докато ги сменя констатирахме, че въздуховода от дебитомера до турбото е скъсан точно на края (пръстена за скобата) и сега закрепихме положението но не се знае до кога. Та да ви питам възможно ли е от там да ми е качен разхода на гориво (15,3 л./100км. умерено юркане)?

Редактирано от Йордан Станчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако гледаш по борд ,въобще не се притеснявай.Най-точно е да зареждаш от максимум до максимум на една и съща бензиностанция(даже от една и съща колонка ) и го делиш на изминати километри.Пример:

зареждаш 26литра нафта,изминал си 356км. 26/3,56=7,3л/100км

Борда го ползвам, само да си преценявам, как да карам икономично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...