Jump to content

AUDI A8 3.3 tdi 2001


vladik2006

Recommended Posts

Здравеите колеги.

Нов собственик сам на AUDI A8 3.3 tdi. 2001.

Колата изглежда перефектна освен една грешка която ми излезе на диагностика в Porshe Varna - Конвертор Скоростна Кутия.

Според тях е за смяна и цената определено е впечатляваща.

Странното е че като я тестваха на пътя изглежда че поведението на скоростната кутия е задоволяващо.

Последният съвет които ми дадоха за довиждане бе да я карам докато..........................

Предполагам докато се счупи.

Въпросът ми е да сменям ли конвертора / знам че се води консуматив / или да карам докато видимо скоростната кутия почне да дава дефекти.

Няма ли впоследствие да ми излезе доста солено.

Моля ви за съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Политиката на фирмените сервизи е такава те масово не ремонтират а сменят :lol: особено когато става въпрос за автоматични скоростни кутии от които и понятие си нямат :hilezh:

Ходи в специализиран сервиз за ск.кутии и виж там какво ще ти кажат. Няма причина да се тревожиш чак толко, те са ти обявили примерно 10 к за нова но конвертора с обслужването ще ти излезе макс 3 х лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на нов конвертор в Порше Варна е 1700 без труда.

Имаики предвид колата за която става дума не звучи много но все пак.......................

Някой знае ли специализиран сервиз във Варна за автоматични скоростни кутии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много смешно. Да ти обясня, понеже има разминаване в препредаването. Колата ти е преглеждана за проблеми в " електронните системи, тестване на двигател". Има записана грешка за съединитела в конвертора. Като нов собственик, понеже не знаеш дали има ремонт, подмяна и т.н. и просто не е изтрита грешка, нормално грешката се трие, ти, като собственик караш и след време или определени км. се закача и се проверява за наличието на същата грешка. Ако не ти е обяснено, не е добре. Този съединител участва в плавното превключане на предавките, безударно и във високите скорости. Възможно е да е имала и друг проблем, при положение, че колата не е карана и тествана в движение, няма кой да се ангажира с твърдо мнение. Съвета ми е, ако нямаш оплакване да не я пипаш, ако скоростите превключват добре и нямаш да речем рязко вдигане на обороти. Така или иначе пак ще имаш последващи закачания на тестер, тогава ще се види дали отново е възниквал проблема. Какво толкова се оплакваш, че не си разбрал или че не ти е обяснено като хората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не забравя, " според тях " трябва да се провери за проблем, а не " според тях е за смяна "

Или мислиш, че един час е достатъчен за проверка на системите ти, на светещите ти коледни лампи по таблото, да ти се проверят датчиците ( проблемните) и даже и да се направи пълен тест на кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави колата, ела след час , ето това трябва да се сменя.................

Това ми бе казано в сервиза.

Ако не бях предложил да я тестваме на пътя и това нямаше да стане.

До някъде ги разбирам, писнало им е от бараки.

Благодаря за отговорите. След два дена ще сменям дебитомер и тогава отново сте проверя за грешката която изтрихме предния път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, старата осмица си е класика в жанра, много добра. Бараки са тези, дето не се подържат или стопанина, както ринал лайната на кравата и влязъл с ботушите вътре и я освинил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се плашиш, аз с тази грешка на Торк Конвъртъра карах AllRoad-a 2 години близо напълно безпроблемно, и ако се чудиш защо така са ти казали в сервиза, не е ненормално, дори и тук в Щатите получих същия отговор - Караш докато се счупи... - А кога може да се счупи? - Ами може и утре, може и никога...

И така си я и продадох с тази грешка и си вървеше безпроблемно, при мен периодично се появяваше и изчезваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата ТРЕНТ.

Смятах да си записвам час в Джемини 4 в София и да пробвам куатрото в зимни условия но ще го отложа.

Днес ще ходя за смяна на дебитомер и ще проверя дали грешката се е появила отново.

А за бараките Якоб 12 е прав - въпрос на отношение.

А8 е класика и затова я купих знаеки какви евентуални главоболия ме чакат вместо например един нов червен голф.

До сега съм карал 124 ка купе на 17 години в уникално състояние за годините си но всичко си има цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...