Jump to content

Печка Webasto


hrissimov_1

Recommended Posts

Здравейте колеги,доскоро карах А6 а сега минах на А8 3,0 дизел.Осмицата има печка работи в някакъв автоматичен режим.Моят проблем е ,че нямам дистанционно.В менюто на климатроника не виждам печката като опция за настройка явно е скрита.Четох във форума как се открива функцията на Кю 7 пробвах ама не става.Някой би ли ми помогнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 106
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

buzzi: Изпадна ми една печка вебасто термотоп z-c/d от Е39 2003та година. Трябва ми управлението (таймера) намира ли ти се такова? Вчера разглобих печката и излиза, че всичко и работи. Доколкото съм чувал по-новите печки като тази не може с окъсяване на някоя писта на платката да заработи.

На сегашната ми А6ца имам печка, но като паля изкарва син пушек бая и после изчиства дали се е задръстила или си е нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

печката ти скоро ще умре,трябва разглобяване и почистване,ама внимателската,има на горелката нещо като тампон.Отлагат се твърди нагари ,гледам в и бея предлагат такива тампони ,лошото е че закрепването не ми е ясно,на моята горелка вероятно е капсуловано,не случайно горелката се продава от делно.Не трябва да пуши,само малко в началото,са 2-3 секунди ,после няма дим,провери си дунапрена на засмукващия маркуч,от времето се разлага и разпада,минава през вентилатора ,той го набива в отворите на горелката и духаме супата накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хубаво, тоя уикенд ще я сваля и ще я почистя, че май си е доста полезна за зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих си печката, имаше половин мм нагар по водната риза. Ауспухчи също беше затлачено и с компресор го отпуших и сложих нова гофрирана тръба. После направих един тест и пак изпушва първите 20 секунди и след това изчиства. Модела е Thermo Top Z, 600гр на час на 5kW има предварителен подгрев на нафтата дори на самата дюза.

Сега остава въпроса, как мога да накарам другото webasto Thermo Top Z/C-D да работи с ЦК ключе и да й намеря бързо приложение?

Гледам има афтермаркет контролери ама им искат 250лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Така относно водните помпи на тези печки .Имам няколко дефектни  помпи които при подаване на напрежение по непонятни причини  спираха да работят след 1 минута работа като през тази минута бръмчаха много.Като разглобих помпата се оказа че единственият елемент който може да се износи е втулката на турбината и разбира се  механични електрически повреди.

От опит знам че безколекторните моторчета са доста надеждни и издържливи.та за това търсех физическо износване във въпросната втулка на самата турбина.Луфта беше огромен и на двете моторчета които разглобих замислих се за ремонт да правя втулки от някакъв материал ,оригинално са от графит но той се работи трудно на струг крехък е и токова фина втулка е почти мираж за поне за мен и моят струг.Разтърсих се из магазините от където купувам части за стартери и намерих втулка 4х7х7 на мен ми трябва 4х7х13.Купих 4 бр и се прибрах.Със свредло 6,5 мм (въртейки го на ръка)започнах да чопля графитната втулка  но ведин момент по невнимание спуках турбината.Имам още но поне видях какво представлява втулката. 032561491.jpg?r=2 032561494.jpg?r=0

Нещо като бъчвообразна и така стегнах другата турбина с две скоби и този път мнооого внимателно започнах да къртя втулката.Изпилих едната от втулките докато общата дължина стана колкото ми е необходимо да влязт б оста и да се закопчее зегерката и  докато бяха на оста временно ги залепих с локтайт за да ги мантирам по лесно после.Забърках двукомпонентно лепило  и добре запълних отвора за втулката.външно леко намазах втулките (за да може все пак някога да се извадят ако е необходимо и ги вкарах в отвора ,ваднага почистих около тях след 2-3 часа сглобих помпата и резултата е налице наплно работеща помпа без странни звуци и вибрации (значи не се е разбалансирала много 032561492.jpg?r=0 http://youtu.be/fDo41PYFTaE

Така работи 2 часа в студена и гореща вода после вече една седмица е във вода с малко сярна киселина  (ако нещо ще става да става сега ) и след изпитанията мисля че може да се върне на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...