Jump to content

Печка Webasto


hrissimov_1

Recommended Posts

Пробвай тези типове - http://rheamp.bg/contacts.php

Това е оторизирания сервиз на Webasto. Възможно е да ти дадат информация по телефона.

Редактирано от зеФс
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мен ме интересува дали с Vag Coma мога да видя,дали имам въпросния приемник? :steinigung:

Ако имаше, в менюто на климатроника щеше да имаш настройка за времето на работа 15-30 или 45 мин. А ти нямаше, така че... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше, в менюто на климатроника щеше да имаш настройка за времето на работа 15-30 или 45 мин. А ти нямаше, така че... :unsure:

Както винаги досега си прав!! :gruebel:

Редактирано от ivoj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пробвай тези типове - http://rheamp.bg/contacts.php

Това е оторизирания сервиз на Webasto. Възможно е да ти дадат информация по телефона.

Тези ми отказаха за Ауди alroad 2003, 2.5 (фабрично е слагана) и ме пратиха към официален дилър. Порше БГ иска 66 лева само за да я разгледат. Аз да съм я разгледал, ама е на много скрито място - долу ниско напред в левия калник. Сигурно трябва да се свали кората отдолу и цялата броня за да има достъп. Някой знае ли какво се сваля за да се стигне до печката.

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам имам фабрична печка в аудито,но нямам дистационото може ли да я ползвам без дистационо?Ауди А8 98 година.

Редактирано от martoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тези ми отказаха за Ауди alroad 2003, 2.5 (фабрично е слагана) и ме пратиха към официален дилър. Порше БГ иска 66 лева само за да я разгледат. Аз да съм я разгледал, ама е на много скрито място - долу ниско напред в левия калник. Сигурно трябва да се свали кората отдолу и цялата броня за да има достъп. Някой знае ли какво се сваля за да се стигне до печката.

Поздрав

Вече съм с нова "Webasto TermoTop - E". На външен вид е като всички ThermoTop, но метода (софтуера е тотално различен) подсигурява палене при доста слаб акумулатор, много плавна работа. Скъпо, но .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам имам фабрична печка в аудито,но нямам дистационото може ли да я ползвам без дистационо?Ауди А8 98 година.

Да може

Вече съм с нова "Webasto TermoTop - E". На външен вид е като всички ThermoTop, но метода (софтуера е тотално различен) подсигурява палене при доста слаб акумулатор, много плавна работа. Скъпо, но .....

Честито... То палене при слаб акумулатор не е проблем за печчката. Проблема е после че не достига ток за климатроника със все вентилатори и плюс това в компа се кодира при колко волта мин. да изключи печката за да може да стартира евентуално двигателя иначе какъв е смисъла да ти падне акумулатора и дотам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може

Честито... То палене при слаб акумулатор не е проблем за печчката. Проблема е после че не достига ток за климатроника със все вентилатори и плюс това в компа се кодира при колко волта мин. да изключи печката за да може да стартира евентуално двигателя иначе какъв е смисъла да ти падне акумулатора и дотам...

Прав си напълно.

Старата печка с пускането - пускаше и климатроника (вентилаторите) + свеща на печката (най-големия консуматор в печката) + вентилатора на печката + водната помпа на печката. В резултат напрежението става около 9,5 волта, а задържи ли >20 секунди под 9,5 печката спира и дава грешка за ниско напрежение. Тази печка имаше приблизително 2 степени за регулиране - половинка и пълно натоварване, което при определени условия (топло време...) води до много често стартиране, бързо достигане на макс. температура и гасене. И това се повтаря много бързо.

Новата ТерноТоп Е - много плавно и динамично корегира всичко по горе, а климатроника се пуска едва след достигане на 40 градуса (до този момент няма никакъв смисъл от въртенето на вентилаторите на купето).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше, в менюто на климатроника щеше да имаш настройка за времето на работа 15-30 или 45 мин. А ти нямаше, така че... :rolleyes:

Имам такава настройка на борда,как да пускам печката през дистанционното,ако менюто в борда е критерия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава настройка на борда,как да пускам печката през дистанционното,ако менюто в борда е критерия?

Ми като си имаш дистанционно, какъв ти е проблема? Тука диспута беше като нямаш нито дистанционно, нито таймери в менюто аджеба дали имащ печка?..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печка имам,ама трябва да я настройвам от борда за да се пусне.Виждал съм приятел с 4Ф да си я пуска с ключа,май комбинация от бутоните за отключване и заключване,тоест показваш се от балкона и печката тръгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Печка имам,ама трябва да я настройвам от борда за да се пусне.Виждал съм приятел с 4Ф да си я пуска с ключа,май комбинация от бутоните за отключване и заключване,тоест показваш се от балкона и печката тръгва.

Ето един маняк, който си е направил опция за палене през телефон

Същата функция, оригинално от Webasto Thermo call

Техническа документация и диагностика - повече

Има ли някой с Thermo Call или подобно?

Редактирано от bparvanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричните печки не се палят чрез дистанционното на колата. Има допълнително дистанционно управление /което прилича на ключ за кола м/у другото/ + това ако нямаш дистанционне ключ значи нямаш и блок за дистанциооно управление който се намира на самата печка/може да се монтира и допълнително, както и да се правят всякакви комбинации с аларми примерно на VIPER или дори с управление от IPhone/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

След смяната с нова печка се оказа, че групата "Address 18: Aux. Heat" вече не фигурира при проверка с VAG COM (VCDS). Пуснах сканиране на всички контролери, но уви - никакви нови групи не се появиха.

Предполагам, че някак трябва да се пусне за разпознаване новата печка :zustimm:

Някой има ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е нали каза че всичко е наред и има нов софтуер.. Сега какъв е проблема че я няма в модулите само или не работи?

Редактирано от Michael Petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Печката работи перфектно. СОфтуера за който стана въпрос по-горе е системният софтуер за управление на печката (кога какво да работи, помпа, щифт(подгревателна свещ), въздух, гориво, грешки и т.н.). Фирменият софтуер (в сервиза) за регулиране и тест работи - включва се директно към печката. VAG COM (VCDS) за наблюдение на всички модули по колата "невижда" новата печка.

Според мен е като при компютрите - като сложиш нов хардуер ти трябват драйвери за комуникация. В случая печката работи, но не се вижда като "хардуер" на автомобила :birthday:

Редактирано от bparvanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, някой диагностицирал ли е такава печка. Дава ми грешка 01414 Combustion-Air Blower (V6).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама 41-00 - Blocked or No Voltage ли е, 30-00-Open or Short to plus кво пише след това?

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,обикновенно на печките се прецаква електонния блок за управление които е доста скъп и не подлежи на ремонт(не съм 100% сигурен)...

колега на първо четене не се сещам къде да те пратя, пробвай в Сикона с климатици се занимават , но са стари кучета и знаят много би трябвало да могат да помогнат!

http://www.sycona.bg/

другия вариант е да се обадш на фирма Рея те са официален представител на Вебасто!

Рея МП ЕООД

Ул. "Борис Илиев" № 17

1839 София

Тел. (02) 9420-555

Факс: (02) 9420-566

Електронна поща: info@rheamp.bg

http://rheamp.bg/contacts.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, макар че сам ще си я правя, ама като помня как е завряна ще падне пак голямо разглобяване.

Това което разбрах за тая грешка, че това е перката за обдухване на пламъка? Надявам се проблема да е в окислена/извадена букса.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея не обичат да ремонтират. Ще ти предложат нова помпа.

А и без да я видят, едва ли ще ти кажат нещо. Може би, ако я свалиш е някакъв вариант да им се занесе, иначе колата трябва да седи там, а ти си от Пловдив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сдобих с така мечтаната А8 D2 . И да питам имам печка вебасто която работи отлично но на бордкомпа няма таймери за настройка . Има ли начин да включа тези таймери . Сутрин като запаля натискам бутона за обдухване на предното стъкло и ако е под 5градуса печката включва. Колата е А8 2001г. 3.3ТДИ ако трябва някакво друго инфо ще давам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам печка и менюта, но нямам дистанционно. Някой знае ли какъв е обхвата на дистанционното, за да реша има ли смисъл да го купувам/инсталирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...