Jump to content

Coming / Leaving home retrofit


Recommended Posts

Чеки малко - б6 принципно няма дневни светлини, та какво точно искаш да "активираш"? Щото единственото подобие на дневни е да се пускат фаровете още на контакт. Иначе с допълнителен модул се правят нещата и сензора си го управлява без нужда от кодиране на каквото и да е...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б6-ците с би-ксенон май имаше някаква хватка,при която секцията на дългите сe ползва за дневни светлини.Но трябва активация,защото няма бутон за DRL както е при Б7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като оставя ключа на позиция Ауто, фаровете се палят още на контакт, но след като влязох във VCDS, забелязах, че кодировката ми е 00011, т.е втората нула показва, че не е инсталиран светлинен сензор, а реално имам такъв в огледалото. Когато се опитах да променя на 01011, програмата връща стария код и това ме кара да си мисля, че модулът ми не поддържа сензора, както се дискутираше в предните страници. Има ли вариант да разбера дали въпросният сензор работи в такъв случай и дали наистина ако сложа допълнителен модул ще сработи без да се променя каквото и да било? Както вече казах имам бутон за CH/LH функцията, но нищо не се случва като го преместя от 0 на 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CH/LH задължително ли работи със сензори за светлина?

Или може копче и ако модула ти го подържа,само една кодировка и край.

 

Интересува ме щото не искам да ми пали светлините нищо автоматично,просто искам Coming Home / Living Home като отключвам и заключвам - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божа работа... Забелязъл съм, че фаровете, CH/LH и таблото работят по някакъв "алгоритъм" със светлинния датчик(ци). Примерно в облачно време фаровете и ch/lh не сработват, но ми светва таблото, привечер ми спира дневните и пуска фарове, но ch/lh не се задейства, вече като си е тъмно всичко сработва и светва...Май освен датчика в огледалото има и някъде другаде, щото ако затъмня само него през деня не ми спира дневните...Съвсем друг е въпроса с таблото - там не мога да му хвана спатиите кога кое светва, кога са само стрелките, кога е само подсветката, кога и двете...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, radi_pr написа:

Ами като оставя ключа на позиция Ауто, фаровете се палят още на контакт, но след като влязох във VCDS, забелязах, че кодировката ми е 00011, т.е втората нула показва, че не е инсталиран светлинен сензор, а реално имам такъв в огледалото. Когато се опитах да променя на 01011, програмата връща стария код и това ме кара да си мисля, че модулът ми не поддържа сензора, както се дискутираше в предните страници. Има ли вариант да разбера дали въпросният сензор работи в такъв случай и дали наистина ако сложа допълнителен модул ще сработи без да се променя каквото и да било? Както вече казах имам бутон за CH/LH функцията, но нищо не се случва като го преместя от 0 на 1.

Модул с буква ”Е” не поддържа светлинен сензор,може да са слагани допълнително огледалата и ключа както и да липсват кабелите до огледалото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GRUEL написа:

Съвсем друг е въпроса с таблото - там не мога да му хвана спатиите кога кое светва, кога са само стрелките, кога е само подсветката, кога и двете...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

 

Аз също.

Само съм забелязал,че влизайки в тунел,таблото изгасва и стрелките както са си мъждукали леко.

Явно има някъде някакъв друг сензор но кои и къде и Аз незнам.

Имам DRL но нямам светлинен сензор на стъклото тоест в огледалото и врътката за фарове няма съответно AUTO

 

Питам само ако може да се смени панела от сета само с DRL на CH/LH + DRL ако трябва се пусне кабел два или да се пренареди някой пин,да се кодира във ВАГ КОМ и да заработи.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, vladimir7979 said:

Модул с буква ”Е” не поддържа светлинен сензор,може да са слагани допълнително огледалата и ключа както и да липсват кабелите до огледалото

Благодаря, това ме интересуваше. Според етикета с кодовете в книжката, колата фабрично си има тези неща, но както предположих, може би модула е сменяван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера завърших този ретрофит на моята б6-ца. Предишния собственик явно беше започнал авантюрата, но без успех. Имах налично копчето за ch/lh функцията, но модул с буква Е. Закупих си правилния такъв, а именно F (при б6 само той поддържа тази функция). Прекарах си и допълнително кабели от буксата на бутона към бутона на светлините и към един пин на новия central electric. След кодировка всичко работи прекрасно. Единствения недостатък е, че тъй като нямам светлинен датчик, функцията работи винаги. 

Един полезен тест, за всички, притежаващи копчето - погледнете дали свети индикатора 0/1 когато въртите селектора. Ако сте с включени фарове и всички бутони светят, но селектора за ch/lh не свети - имате или неправилен модул, или недостатъчно кабели. 

 

Относно окабеляването:

- 4-ти пин от буксата на бутона (ch/lh) се свързва към 1-ви (за копчето на фаровете).

 

- 5-ти пин (ch/lh) заминава към 10-ти от копчето за фаровете (кафяв кабел е там).

 

- 7-ми пин (ch/lh) се свързва към 24-ти на продълговатата сива букса (към central electric) 

 

- 8-ми пин (ch/lh) се свързва към 17-ти към копчето за фарове (синьо/сив кабел)

 

Имайте впредвид, че при мен някои от кабелите бяха вече на място. Погледнете и попълнете липсващото. 

 

След бърза кодировка всичко си тръгва безпроблемно. Търся си още огледало със сензор и бутон с ауто. След това смятам да направя DIY за цялата процедура постигаща ch/lh, auto фарове и електрохроматично огледало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вероятно ще го има и при мен - щото нямам датчик ще работи постоянно.

Питането ми е защо към ключа на фаровете си връзвал пинове?
Не трябва ли само към Central Electric?

При мен я има функцията DRL и ще сменя панела с такъв DRL + CH/LH

Къде може да се види кои модули какви функции подържат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполгам, че ретрофитваш на б7, там central electric модула (доколкото четох) е с различни букви спрямо б6 и не знам кой какви функции има. Иначе информацията относно схемата я намерих по чуждите форуми. 

 

Прикачения файл е за цялата инсталация ( с огледалото )

DA6BF79F-7D0C-4086-81B6-52658D152A45.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм започнал да ретрофитвам ... тази схема я имам и Аз.

Въпроса е че не мога да намеря кой модул за В7-специално с каква функционалност е и оттам вече да търся схеми за пинове и прочие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това помага..

 

Nicked from Audizine:

"Simply... Use Vag-Com and scan the module 9 (Central Electrics).

The part Number should be 8E0 907 279 Letter

If you have one of this:
8E0 907 279 A, 8E0 907 279 C or 8E0 907 279 D, you have the low line module.

If you have one of this:
8E0 907 279 B, 8E0 907 279 E or 8E0 907 279 F, you have the High line module.

However, my searches have tell me that to have all the features, you need the F one. I have bought one F module some day ago in ebay."

 

Също така пробвай като си на контакт да махнеш буксата на селектора за светлините. Ако фаровете ти се включат автоматично значи си с high line модул. При мен беше така и със стария ми модул (буква Е), но все пак се наложи да взема такъв с буква Ф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

Помага,но моя модул го няма в тези изброените и си остава загадка Low или High е като изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото четох по чуждите форуми - моя модул се води HIGH LINE - 8E0 907 279 N

За да станат нещата ми трябвало 2-3 кабела да вържа,ключ DRL + CH/LH и кодировка.

С тази разлика,че ще излиза грешка щото нямам сензор за светлина,това е.

Остава да се намери схема от ЕЛСА на 32 пиновата букса към модула и на тази към ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

След като не можах да намеря ключе ch/lh с врътка за реглаж на фаровете, си поръчах ново, поръчах си и ключ за автоматични фарове. Следвайки схемата по-назад в темата за б7, подкарах всичко- чистачките със сензора, аутодим огледало, автоматични фарове и ch/lh, работи коректно и на тъмно, и на светло. :)7215817b6c0c90b778595c997afdc93d.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко да те попитам тогава.Искам да подкарам само CH/LH какво ми е нужно?
Моя модул е само с DRL,намерил съм такъв с DRL+CH/LH

Какво окабеляване ми е нужно и къде да вържа аутодимм огледалото за да получава коректна информация кога да пали и гаси халогенните?
 

Мерси предварително-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем, че клетката в предната част на огледалото е сензор за осветеност и следвайки схемата, би трябвало да е следното:
3-ти пин от огледалото отива към 2-ри в 23-пиновата букса в central electric(пада се точно пред 32-пиновата) - това е сигнал кога си включил задна скорост;

2-ри пин на огледалото ти е маса;

1-ви пин на огледалото е свързан към 1-ви от сензора за дъжд, 4-ти и 8-ми от ch/cl копчето и 1-ви от копчето на фаровете - всичко това отива в един общ кабел към 20-ти пин от 32-пиновата букса в central electric(в твоя случай всичко без сигнал от сензора за дъжд);

7-ми пин от ch/lh копчето се свързва с 24-ти от 32-пиновата букса;

7-ми и 16-ти пин от копчето на фаровете се свързват към 29-ти пин от 32-пиновата;

Обаче според мен така ще работи само с ключ за фаровете с auto функция. Ако е бил обикновен, при конверсията се реже кабела, който отива от CE към 1-ви пин на копчето на фаровете.

Трябва да си осигуриш и конектори, защото обикновено буксите са празни :)

Номера на конектора за 32-пиновата букса и буксата на ch/lh копчето е N90764701, по 30-35 стотинки е в Порше, аз си поръчах 50 да си имам :)

За 7-ми и 16-ти пин на копчето на фаровете също ти трябват конектори - същите са като женските от евробукса за касетофон за кола, аз имах такива и не съм купувал.

 

audi-a4-regensensor-5931168155138726421.jpg.8bfa7313950129e4d005fdd40b541856.jpg

Редактирано от batko_miro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се занимавам.

Мислех си че може да стане само като вържа сензора на огледалото към управляващия модул и към модула за централното.

Тъй като ключа не виждам смисъл да го сменявам с такъв с Ауто ... аз нямам сенози за дъжд и светлина,само този в огледалото.

 

Отделно съм забелязал,че някъде има и друг сензор зощото карайки на открито стрелките и таблото светят и влизайки в тунел леко,леко изгасват ... но къде е този сензор и кой го управлява незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да се включа и аз .Имам Ауди б6 2003 год. С оригинално затъмняване огледало с Дрл. светлини които работят перфектно. Интересува ме как да си активирам сензора за дъжд ако има такъв. Колата е с абсолютно всички екстри ако има значение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да се разпиша и аз - благодарение на тази тема успях да пусна Coming/Living Home на моята A4/B7. Моя модул се оказа, че е с буква "J" накрая. На 32 пиновата букса при мен липсваха пинове 29, 24 и 19. Намерих букса от една стара инсталация на А-класа, на която слагах климатик и се оказа, че пиновете са едни и същи. Пин 24 го дадох на "маса", но първоначално Coming/Living Home не сработи. Оказа се, че трябва да кодирам модула, че има поставен фото-датчик в огледалото и тогава всичко заработи. Естествено набива грешка в модула, че няма връзка с фото-датчика, но това не е проблем. Фактически за да тръгне Coming/Living Home функцията трябва да се даде пин 24 на "маса" и да се кодира модула, че има фото-датчик. От модула може да се кодира и колко време да светят фаровете за мъгла и габаритите - по подразбиране е 30 секунди, при мен го сложих на 40 секунди. Естествено тъй като няма фото-датчик функцията Coming/Living Home сработва и през деня, на светло, но това също не е проблем.

 

По-нататък мисля да сложа фото-датчик на пин 24 и "маса", който да осигурява светенето на фаровете за мъгла и габаритите да става само, когато е тъмно. За целта ще купя за проба от Джъмбо лед лампа с фото-датчик и ще извадя само фото-датчика, тъй като той управлява директно светодиодите и може би ще свърши работа и като пасивен фото-ключ.

 

Друг вариант е да направя фото-реле, което да управлява пин 24 в зависимост от осветеността, но се притеснявам, че ще има консумация, която може да се отрази зле на акумулатора при по-дълъг престой.

 

Естествено остава и най-добрия вариант - да си намеря оригинален фото-датчик от огледало на A4/B7, който да монтирам и заедно с нов ключ за фаровете с положение "AUTO" да си го направя както е фабрично - така ще имам и автоматични фарове освен Coming/Living Home функцията. Затова и превантивно поставих всички липсващи пинове в 32 пиновата букса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, VBI написа:

Естествено остава и най-добрия вариант - да си намеря оригинален фото-датчик от огледало на A4/B7, който да монтирам и заедно с нов ключ за фаровете с положение "AUTO" да си го направя както е фабрично - така ще имам и автоматични фарове освен Coming/Living Home функцията. Затова и превантивно поставих всички липсващи пинове в 32 пиновата букса.

Имаш и още една алтернатива. Да поставиш датчик от Golf5/Skoda. Той е отделен и може да се постави над огледалото. По този начин си спестяваш смяната на челното стъкло и смяната на огледалото. Направих го вече на А3-ката на @POPCORN и нещата заспаха. 


Capture000.png

Един такъв сензор на старо в евау, заедно с буксичката, струва около 50-тина лева. Доста по-лесно и човешки финансово излиза. 

Мога да ти дам необходимите ти парт номера, ако имаш желание.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...