Jump to content

Cybershot vs. IXUS


Кой бихте взели  

51 гласа

  1. 1. ??? ????? ?????

    • ??????
      16
    • ??????
      30
    • ????? ??
      5


Recommended Posts

Тоя иксус много добре изглежда, направо ми се прииска да си сменя апарата (колкото и да е безмислено като се знам какъв фотограф съм :( )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

stani76, не ми помагаш въобще ;) тъкмо започнах да се навивам за А 620..и да спестя накой лев.... :( още се колебая доста.

Дизайна и новите технологии(екран, батерия, изцяло метален корпус) или по -добрия зуум, и възможностите за ъпгрейт(допълн. светкавица, варио) и евтини батериийки, това е въпроса.

grizzly, гледал съм ги много пъти но... :D

Си е*** мишка ухото ;)

п.с.

stani76р , това под снимката ти е бургаски лаф...от къде си го чул?! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M_sub взимай иксуса, има и по-голям екран и повече пиксели - ще ти върши отлична работа а размера му позволява да го носиш навсякъде без да мъкнеш алпинистка раница с принадлежности ;)

Относно това под снимката - ами много бургазлии сте се събрали в софия и съм се облъчил с морски лафове :D:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох мненията за двата апарата и .... 750 бил само луксозен апарат и дисплея му 2.5 не бил достатъчно добър, а с батерията и включен дисплей трябва да си нося зарядно...ами ако съм 5 часа във водата ;) ? А 620 го хвалят, че има много опции за настройка и доста време държат(тежат :D ) батерийките. :( А 620 повежда..продължавам да дерзая.

http://www.dpreview.com/reviews/canona620/page14.asp

http://www.dpreview.com/reviews/canonsd550/page11.asp

п.с. Много сме силни сме....звучи познато а stani76

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измамници, очевидно е че са продали всички налични 750 и затова правят реклама на по-малките модели за да изчистят застоялата стока :)

Винаги най-скъпия модел има нещо в повече, а и ако не си някакъв професионален фотограф с тия настройки оправия няма, досега винаги с моя апарат като съм се опитвал да направя нещо на MANUAL и излиза снимка от която много ме е срам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M_sub , не знам какъв фотограф си (50 снимки годишно или много повече), но само гнездото за външна светкавица (колкото и да е странно) вдига най-малко с една степен категорията на апарата.

Проблема на всички мини модели е светкавицата която бачка до 3 метра с клизма. И ако искаш да снимаш детето в училище на сцената вече си аут. Така че една хубава допълнителна светкавица МНОГО променя нещата понякога. Например с обхват 8-10 метра. Тогава дори и вариото става използваемо. Естественно стои въпрос номер едно: Ще използваш ли някога допълнителна светкавица?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

grizzly, може би към 500 снимки на година(има много мероприятия). За светкавицата си напълно прав но така и не разбрах кой модел има такова гнездо. В следващия сайт пише че 750 има а 620 няма :blink:

Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се. :dance: grizzly,stani76,shavo.

Времето ми за решение изтече и вече съм собственик на чисто нов сив DIGITAL IXUS 750 (SD550) с 512 MB :) ..... на страхотна цена.

:blink: Нещо не мога да си редактирам постовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M_sub ако дойдеш на някоя среща задължително да го донесеш да го разгледам, а засега може да ме издразниш с някоя хубава снимка :dance::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да чука на дърво - за сега съм супер доволен от Канона. 10 пъти по-бърз е от оная Шибана Минолта, която взех първоначално. Освен това е уникално лесен за употреба - нещо като Нокия на цифровите апарати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега :) Със здраве да си го ползваш!

Между другото на Канон вградените светкавици са доста по-силни от на почти всички останали марки фотоапарати, които съм ползвал, така че мисля ще останеш доволен и от това.

Много малко снимки на година правиш :dance: Аз за първата година имам 3000 с моя-щракам здраво, където и каквото видя :blink: -на един рожден ден 300снимки бях направил за една вечер :)

Horch, радвам се че избра вярното решение :D

Редактирано от shavo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз на моя IXUS 30 съм му навъртял почти 2000 парчета и все си мислех, че прави добри снимки докато онзи ден не дадох на един приятел CD-то със снимките от Ауди музея да ги разгледа.... на неговата професионална 23 инчова Iiyama..... :hilezh: - eто така гледах 30мин! Егаааати маняшките цветове са имали снимките ми!!!! Уверих се, че не се лъжа когато и той потвърди удивлението си, а човека от 14 години се занимава с графична обработка и не е като да не е видял добри снимки. No mo'u comment!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След като си взех DIGITAL IXUS 750 :birthday: , следва и това нещо по-долу на което страшно се кефя за да снимам рибоците и под водата! В събота съм на морето за първа проба новият бокс!

Имам и един въпрос - защо не мога да качвам в постовете си малко по-качествени снимки а трябва да ги развалям и намалявам? Колегата рибар от Пловдив :musik: в темата си е качил разбираеми снимки а моите са като сканирани през фолио :bia::bia:

post-1313-1145966304_thumb.jpg

post-1313-1145966324_thumb.jpg

post-1313-1145966304_thumb.jpg

post-1313-1145966324_thumb.jpg

post-1313-1145966304_thumb.jpg

post-1313-1145966324_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

НА ВНИМАНИЕТО НА АДМИНИ И МОДЕРАТОРИ !

Абе някакво бъгче има във Форума. Тази тема е от 25.Април и все седи отгоре без никой да пише в нея. Три дни я гледам на първо място и подобен случай не е за сефте. Сега пиша тук белким (санким, чунким) улегне.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто някой минава от тук и гласува в анкетата без да пише мнение. Така стиква темата, вижда я друг и той гласува и така нататък... Няма никакво "бъгче".

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че си прав. В други Анкети като се гласува, темата не се качва нагоре. Само написано мнение я вдига. По скоро ми прилича на проблем с логоф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...