Jump to content

AUDI 80 B4 - 1.9 TDI - Всичко за модела.


vanco1

Recommended Posts

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Привет колеги! Преди близо 2 месеца взехме на баща ми б4 1.9 тди с 1z мотор. Колата е доста занемарена и зле поддържана, но на него така или иначе му трябва за работна. Най-дразнещия проблем обаче е с оборотите. За играенето на празен ход доста прочетох, и стигнах до извод че трябва да се чисти помпата. Празния ход може и да почака, но придърпването при движение е много дразнещо. От прочетеното във форума направих опита с откачането на датчика за скорост и имаше ефект - колата върви без да придърпва. И тук вече въпрос : Какво означава това? Само на едно място срещнах мнение че това се решавало с подмяна на таблото (от а4) но не и на какво се дължи. Вероятно има тема където е обяснено, но аз не я намирам. Ако някой има желание да удари едно рамо, ще бъда благодарен! 

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Момчета проблем. След смяна на един фланец с място за датчик почна да свети чека само като е на място за по дълго колата, мръдна ли некой друг метър изгасва, смених датчика с нов но продължи историята. Датчика е отзад на, главата сив с три пина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. Да попитям при вас има ли го този проблем, когато запаля чакам нивото на горивото да се вдигне до край и примерно стига до 1/2 , след това тръгвам и горивото пада до разделението дето е предо 1/2 и държи, когато спра пак се вдига. От какво може да е?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте имам проблем с турбото на 1z веднъж го правих и сега пак е развалено и гори масло може ли да сложа турбо от друг мотор без да преправям нищо просто да извадя това и да сложа новото ? Благодаря предварително 

Редактирано от aishaop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте колеги!

Нов съм във всичко..

Във форума ,марката...карам на покойния ми баща B4-ката 1,9 TDI 1z.

Страхотен екземпляр ,но това е друга тема.

Имам едим въпрос.....

Колко вида ръчни ск.кутии има за 1z мотора на B4 ката.

Това е нещото което ме подлудява.

Ако някой има опит с замени ще ми е интересно да науча с коя мога да я заменя.

Благодаря предварително и ако бъркам с темата извинявайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 18.10.2019 г. at 12:02, audi1z написа:

Колко вида ръчни ск.кутии има за 1z мотора на B4 ката.

Това е нещото което ме подлудява.

Ако някой има опит с замени ще ми е интересно да науча с коя мога да я заменя.

Благодаря предварително и ако бъркам с темата извинявайте.

Колега, защо искаш да сменяш кутията? B4 TDI, по принцип не е най-добрата градска кола, по-скоро е за извън града, ако те дразни че са и дълги скоростите...в града 3-та, рядко четвърта и се кара на не по-малко от 2000 об/мин, иначе всичко се скапва по окачване, диференциал и скоростна кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Точно заради това....Каза го точно .Радва ме че си го разбрал.Това е абсурдна  подредба на предавки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎.‎6‎.‎2011‎ г. at 23:08, Fitil4o написа:

По принцип колиците са безпроблемни,като оставим рейката rolleyes.gif и повдигачите.Имам проблем и със скоростите mad.gif

Казаха ми че пълна сиснтетика 5W40 и е малко редко масълце-вярно ли е,че изпадна тъничкоzustimm.gif

За маслото....Зимата винаги слагам 5/40 даже 5/30.Паля и тръгвам.. стига турбото да не ти е много зле.Лятото него слагам обаче.10 /40 слагам и карам10 000 км макс. Много градцко карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...