Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Нищо не се разчита от снимките... но търси масло по някоя от 3-те норми за нормален сервизен интервал ако си на такъв разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се разчита от снимките... но търси масло по някоя от 3-те норми за нормален сервизен интервал ако си на такъв разбира се.

Ясно,колега,благодаря ти! Ще сложа Castrol 5W 40 може би,най-много го препоръчват,а и отговаря на тези норми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.Искам да ви попитам нещо.Днес влязох в колата и когато дадох на контакт/нямам борд комп/отдясно на дисплея където се от4итат километрите запо4на да мига три пъти едно малко звездогае4но клю4е.До него имаше изписани други километри,а над клю4ето имаше и един 4асовник.Какво зна4и това? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомняне за сервиз вероятно :)

Има изписани милион теми по въпроса, потърси "зануляване на сервизен интервал" в google или си виж в книжката на колата - всичко е описано.

А ако спазваш сервизните интервали (както би и трябвало) означава, че скоро трябва да идеш на сервиз - масло, спирачна или пък технически преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги имам следния въпрос от къде мога да си намеря подложка за която се закача пластмасовата рамка на номера, говоря за следната част:

8e0807287d1qp1.jpg

Аз имам следната решетка без тази част:

img0780r.jpg

като си мислех, че ще мога да го сваля от другите две решетки които имат такова нещо но се оказа, че на тях тази част част от решетката и не се сваля.

Ето така трябва да изглежда с тази подложка:

http://imageshack.us/a/img845/9742/8p4853651blkkit.jpg

Ако някой знае или си е поръчвал такаво нещо pls help :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разбирам точно приложението на тази подложка!? Държача на номера се завива именно директно в решетката, която имаш (втората снимка). И при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другите две решетки са от този тип:

http://imageshack.us/a/img16/8607/s3grill1.jpg

Т.е няма къде да завиеш държача на номера без тази подложка, на снимката хубаво се вижда, че той се завива именно върху нея,

и ако няма такава подложка от всички страни ще се виждат дупките които се покриват от нея :P/>

Странното, е че явно има два типа решетки с и без такава подложка.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, всъщност при мен е като от снимката в последния ти пост. Но не мисля, че това е отделна подложка, част от грила е доколкото се вижда и на снимката и по спомен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са различни, типове решетки, това е направено с цел ако имаш малък номер като в САЩ, Канада или др. страна да си махнеш тази подложка и да си сложиш друга с малкия номер, много трудно но открих една такава :P/>

А някой да е свалял хром покритие, на пластмасови елементи и какво е ползвал, ако може да сподели, защото аз опитах с обикновена белина (8-10 часа), след което наново с КИСЛОР, отново около 5-6 часа, но ефекта е далече от желания да сваля напълно хрома, а само наченки има на места, и то само обелил се леко.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да боядисам ламарината която е зад спирачния диск и спирачните апарати и видях че предни и задните апарати са различни.Предните са АТЕ  а задните TRW .Вашите същите ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните дискове и накладки са сменяни 2008 , а задните 2009 в германия в сервиз на ауди на 93 000км (при проверката по рама  в Аутохит така  излезна).Дори на самите дискове има дата на производство 2008 година и 2009г.Апаратите може и те да са сменени.Но при проверката по рама излезна само дискове и накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте предложения с какво да запълня отворилата се цепнатина, на подлакътника на вратата. Ще цъфне още повече ако не я залепя с нещо. unsure.gif

 

Колега и аз имам този проблем ... Даже са ми 2 на мен ... Някаква идея как да забавим цепенето или да ги заличим с нещо .. Изобщо приемам всякакви идеи , че както е тръгнало ще станат още по-големи .. а не ми се дават пари да го сменям цялото все още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , да имате идея колко струва едно отгледало ? Тази нощ някой идиот ми взедясното огледали, само огледалото липсва , капакът е невредим. От къде да намеря само отлгедало сега и как да си го сложа някакви идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно "отгледало", "отлгедало" или "огледали" търсиш   :nixweiss:

 

В случай, че не търсиш нещо за отглеждане, а огледало, можеш да закупиш такова от:

 

1. Представителите на марката в твоя град

2. Автоморга

3. Ибей и други онлайн платформи

 

като за целта ще трябва да изясниш какво точно ти трябва - след facelift-а размерът е друг, има затъмнени, автоматично затъмняващи се, асферични и т.н. и т.н.

 

Пример: 

http://www.ebay.de/itm/SPIEGELGLAS-fur-AUDI-A3-8P-8PA-SPORTBACK-links-SPIEGEL-GLAS-mit-HEIZUNG-/380539235482?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AA3%7CPlatform%3A8P1&hash=item5899e7ec9a

 

http://www.ebay.de/itm/SPIEGELGLAS-links-fur-AUDI-A3-8P-8PA-A4-8K-SPIEGEL-GLAS-ASPHARISCH-HEIZUNG-/130822185330?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AA3%7CPlatform%3A8P1&hash=item1e759c2172

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за правописните грешки, пиша от телефон за това. Стъклото, което ми трябва, е :

http://item.mobileweb.ebay.de/viewitem?itemId=380539235482

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам този проблем ... Даже са ми 2 на мен ... Някаква идея как да забавим цепенето или да ги заличим с нещо .. Изобщо приемам всякакви идеи , че както е тръгнало ще станат още по-големи .. а не ми се дават пари да го сменям цялото все още :)

Една кора 2ра ръка е не повече от 60 лв....а само ръкохватката може би 20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея къде се намират обемните датчици на колите ни. Четох , че имало бутон за включването и изключването им под бравата на ляваа врата, но аз нямам нищо такова?!

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш нито едното, нито другото по простата причина, че очевидно нямаш фабрична аларма :) Аз също нямам.

 

203964875-w500.jpg

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е странното, че фабрична аларма имам, имам и друга аларма и като ми я слагаха казаха, че ще програмират алармата да ми пищи от сложения нов модул, понеже до преди това ми пищеше клаксона ... Но не намирам бутон за тоя обемен датчик.. Да не би от вак ком да се пуска и изключва само ?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Редактирано от Insomnia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...