Jump to content

Фейслифт фарове A4 B5


Yordan Ichev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Търся експертно мнение предполагам, че много хора са сменяли тези фарове сега и аз се реших.. Искам да сложа фейслифт фарове с лупи на А4 произведена на 11.1996г., търсих из форума, но не можах да открия точен отговор на въпроса дали едносекционните фарове ще влезат и дали трябва рязане на ламарина (в e-bay са писали за едносекционите, че са за модели от 01.1999 до 09.2000г.) или да търся едносекционни с лупи (те са някакви имитации), който са писали, че са за всички модели от 95-та година до 99-та. И все пак ако някой четящ темата има ненужен чифт от тези фарове да се пише едно ЛС, ще се радвам да ги купя от колега, вместо да поръчвам от e-bay.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Илиенци си купуваш /около 300 лв/ фарове, те имат допълнителна планка и нищо няма да рещеш. Първо ги уплътни добре с силикон - където се съединява прозрачната пластмаса с основата че текат. Слагъл съм и ксенон на тях. Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Аз си сложих на Depo. Купих си ги от Euro 07 за около 230 лв. двата.( мисля че Валео са по 400 лв. единия но ако стане нещо застрахователите плащат като за китайски фар)

Значи ламарината на калника се реже но по принцип стават плътно и не си личи че е рязано. Трябва да знаеш обаче че ел. машинките за тези фарове са други старите ти не стават(аз просто си ги оставих ръчни защото трябваше да купувам и машинки а и чесно казано няма смисъл регулираш ги веднъж и забравяш).

Двусекционни са Н7/Н7. Ако имаш въпроси питай

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм си сложил на InPro към 400лв мисля 4е беше фара и 105лв мига4ите имат си гаранция 2 години Н7 са и си работят на машинките са регулиране , а за каското може да си ги застраховаш отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако искам хубави фарове трябва да дам към 800лв без ксенона нали .. средния вариянт с рязане за DEPO и китайския.. който не е за предпочитане щом тече.. сигурно и изглежда доста зле погледнато през деня от близо .. а и не искам на някоя дупка да ми изпадне фара :hilezh: .. все пак оставям темата отворена ако някой има такива оригинални втора ръка, ще им се израдвам :bia:

Редактирано от Yordan Ichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш хубави фарове отиваш в косер и си купуваш депо за под 200 лева комплекта. После намираш си ксенон и светиш кат ношна ламба.

По-изчерпателно няма накъде.

снимка

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да не сменяш фаровете, освен ако не сложиш ксенон. Аз съм с тези фейслифтовите (цялата кола е фейслифт 1999г) и съм много недоволен. Бях пуснал тема по въпроса и се оказа, че не само аз съм недоволен от тях. Светят адски бледо, ако имаш халогени е добре, ама пак не е дастатъно. По-красиви са няма спор, ама неструват като функционалност. Само ако сложиш ксенон има смисъл да ги сменяш. Старите, без лупите си светят перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А непремено ли трябва да се реже калника, за да станат тези фарове? На много места продават фарове, които ги пишат, че са за A4(B5) 95-00. Как стои въпроса с тези фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А непремено ли трябва да се реже калника, за да станат тези фарове? На много места продават фарове, които ги пишат, че са за A4(B5) 95-00. Как стои въпроса с тези фарове?

Доколкото аз разбрах има два вида, който стават за старите А4 без да се налагат корекции по ламарините. Едните са китайски с планки както каза по-горе колегата nikolay_, а другите са двусекционните, който ги има в ebay, те на размери са точно като старите, но са кристални с лупи (предполагам, че и те не са много качествени).

Това е каталога на DEPO, на 6-та страница са двусекционните (95-00), а на седма са едносекционните, за който трябва рязане.

В предвид обаче цената на хубавите марки (Vaelo, InPro), аз вече се насочих към предлаганото от повечето колеги DEPO за 200лв, със сигурност ще слагам ксенон, благодаря на limona. :rolleyes:

Редактирано от Yordan Ichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото аз разбрах има два вида, който стават за старите А4 без да се налагат корекции по ламарините. Едните са китайски с планки както каза по-горе колегата nikolay_, а другите са двусекционните, който ги има в ebay, те на размери са точно като старите, но са кристални с лупи (предполагам, че и те не са много качествени).

Това е каталога на DEPO, на 6-та страница са двусекционните (95-00), а на седма са едносекционните, за който трябва рязане.

В предвид обаче цената на хубавите марки (Vaelo, InPro), аз вече се насочих към предлаганото от повечето колеги DEPO за 200лв, със сигурност ще слагам ксенон, благодаря на limona. :gmorning:

Абе за какви 200 лв. говорите - аз под 330лв. не мога да ги9 намеря тия фарове - Косер нямат, Евро 07 (плевенските олигофрени) също нямат. Дайте линк за тия 200 левови фарове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за какви 200 лв. говорите - аз под 330лв. не мога да ги9 намеря тия фарове - Косер нямат, Евро 07 (плевенските олигофрени) също нямат. Дайте линк за тия 200 левови фарове...

Като ги намеря ще пиша колега и аз търся :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих фарове от Интеркар преди около година и половина.Марка TYC препоръчаха ми ги пред Депото.Наистина съм доволен не текат не влиза влага,поне до сега,не съм ги лепил и уплътнявал с нищо.Светят перфектно с ксенона на лупата а на дълги съм с Филипс 4300к.Нямат машинки за ел. реглаж но имат вариант да се сложат такива.Буксите са различни от мойте(А5 Б5,95г.)но лесно се свързват направих си преходници.Калника се изрязва покрай мигача около сантиметър.Става бързо и лесно и не си личи.Сам си поставих фаровете със свързването ми отне около час и половина и съм много доволен.Цената на комплекта тогава беше 320 лв.Това е от мен.Ако има въпроси съм насреща :respekt:

Доколкото аз разбрах има два вида, който стават за старите А4 без да се налагат корекции по ламарините. Едните са китайски с планки както каза по-горе колегата nikolay_, а другите са двусекционните, който ги има в ebay, те на размери са точно като старите, но са кристални с лупи (предполагам, че и те не са много качествени).

Това е каталога на DEPO, на 6-та страница са двусекционните (95-00), а на седма са едносекционните, за който трябва рязане.

В предвид обаче цената на хубавите марки (Vaelo, InPro), аз вече се насочих към предлаганото от повечето колеги DEPO за 200лв, със сигурност ще слагам ксенон, благодаря на limona. :lol:

Колега един страничен въпрос-от къде имаш този каталог и знаеш ли дали може да се поръчва от него,има ли официален представител на ДЕПО за БГ.Има едни стопове за Б5 които съм си харесал и си търся от доста време,има ги в каталога и ми се иска да си ги поръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега един страничен въпрос-от къде имаш този каталог и знаеш ли дали може да се поръчва от него,има ли официален представител на ДЕПО за БГ.Има едни стопове за Б5 които съм си харесал и си търся от доста време,има ги в каталога и ми се иска да си ги поръчам.

Каталога го намерих от официалния сайт на Косер. Предполагам, че с някаква поръчка има възможност да се доставят, щом са го публикували.

Ти от къде си купи тези фарове TYC?

Редактирано от Yordan Ichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталога го намерих от официалния сайт на Косер. Предполагам, че с някаква поръчка има възможност да се доставят, щом са го публикували.

Ти от къде си купи тези фарове TYC?

От ИНТЕРКАР3000.

Имат и ДЕПО и ТИК.

Аз избрах ТИК и не съжалявам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...