Jump to content

Силно корозирала тороидална бутилка


Recommended Posts

Днес реших да направя основно почистване на колата отвътре, че не я бях чистил повече от 2 седмици. След като приключих с купето реших да почистя и багажния сектор. Извадих всичко като остана само газовата бутилка. Като запчнах да обикалям с накрайника на прахосмукачката около бутилката ми направи впечатление, че засмуква доста едри частици и в един момент нещо запуши отвора. Оказа се доста голямо парче твърда боя. Бръкнах да опипам с ръка и усетих накъде отива работата. Затворих кранчеата, отвих връзките на тръбите и извадих почти пъланта бутилка навън. Ето какво представляваше:

025608506.jpg?r=0

Веднага сложих диска с шкурака на ъглошлайфа и полирах набързо курозиралата повърхност. За мое щастие нямаше язви в дълбочина на метала:

025608507.jpg?r=0

Намазах с четката една ръка Боди 969 и помогнах с пистолета за горещ въздух изсъхването:

025608508.jpg?r=0

След това една ръка спрей за джанти(такъв имах под ръка) и пак газ на пистолета за горещ въздух:

025608509.jpg?r=0

Накрая залепих неопренова лента по контура където бутилката прилепва за дъното на багажника:

025608510.jpg?r=0

И обратно на мястото и. Затегнах връзките на тръбите, проверих ги с гъба и веро и приключих.

Мое учудване е много брзото предаване на нанесеното покритие. Газовата уредба ми е на по-малко от 4 години а на снимките се вижда състоянието на долната част на бутилката, която е нашенско (В.Търновско) производство.

Имайте си едно наум с конденза по бутилките и си ги проверявайте както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отличен за старанието ( имаш +че от мен ),

НО, лично мое мнение е, че на всеки 5 ( пет ) години се сменя бутилката

с чисто нова, ей така за мирна главица.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше язви със сигурност щях да я пратя за скраб. Но за сега ще я ползвам и като наближи дата за преглед ще я занеса да я тестват дали издържа нужното налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да направя основно почистване на колата отвътре, че не я бях чистил повече от 2 седмици.

нещо се бъзикаш... :hilezh:

Иначе е добра идея :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкал си я със шлайфа докато е била пълна!?? И после с пистолета за горещ въздух!?!?:hilezh: Е на тва се вика камикадзе :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкал си я със шлайфа докато е била пълна!?? И после с пистолета за горещ въздух!?!?:lol: Е на тва се вика камикадзе :(

Аз се учудвам, че дори е писал тук. Но не е била пълна, а почти пълна...:lol:

Респект за смелостта!!!:stupid::hilezh::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се учудвам, че дори е писал тук. Но не е била пълна, а почти пълна...:lol:

Респект за смелостта!!!:lol::stupid::hilezh:

Има само едно нещо по-взривоопасно от пълна бутилка с газ или резервоар с бензин и това е почти пълната :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...