Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Някой знае ли касетофона дали става за А3 8L.

Другата ми кола беше с концерт който е с копчето по средата но му се появи прословутия проблем с усилването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................. но му се появи прословутия проблем с усилването.

Точно този проблем все още го оправят. При по-новите не е решен проблема. Но за твоя, за 20-тина лева някъде се решаваше проблема. 

 

Колега, изкарах пинаута на Chorus:

Capture01.png

Capture02.png

Capture03.png

 

 

По всичко личи, че основната разлика между него и концерта е CD-то и MC-то. Иначе има вход за CD Changer и можеш да добавиш "дигитална музика".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да изразя огромната си радост и благодарност от и към колегата bsdnikolov, защото ми направи интериорни крушки и крушки за номера (не съм ги слагал тия за номера и в жабката... тия дни и ще едитна поста )... и изглеждат чудно! А това, че така ги беше пакетирал, нагласил и обяснено подредено..., че направо награда за най-добра пратка могат да му дадат !  :hilezh:  :hilezh:  :flehan:  :respekt:

 

 

post-7178-0-45147000-1420921526_thumb.jp

post-7178-0-55749300-1420921531_thumb.jp

post-7178-0-38915300-1420921536_thumb.jp

post-7178-0-31168200-1420921541_thumb.jp

post-7178-0-77886500-1420921545_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е страхотен, няма съмнение ;)

 

Аз отидох да ми регулират фарчетата пак. Десния беше в космоса.... Исках да направя снимки, някъде на тъмно, но за мое учудване не намерих тъмна улица в Загреб.... Дори в циганския квартал е светло като ден. Довечера ще хвана към Словения по магистралата, може там да намеря тъмно място.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха. Руснаците днес ми пратиха телеграма с оплаквания :D

Сега свети като хората. Добрата новина е, че и изпотяването става все по-малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо отдавна запланувано и по ред причини едва сега реализирано.

От завода моята A3 8P бе снабдена с декоративни елементи в цвят "flex-metallic". Чудесно, само че това беше нещото в интериора, което нещо никак не ми допадаше, тъй като имаха много пластмасов и евтин вид, а цветът не бих казал,че се връзваше конкретно с каквото и да било друго, макар и идеята им да е да внесат контраст и раздвижване. 

 

След дълго проучване и нелек избор на материал и цвят (наложи се дори да върна едно поръчано фолио), ето крайният резултат. Държах фолиото да е и с 3D структура (т.е. да има релеф при пипане), така както са нещата и при A3 8V.

 

Отляво оригиналния вид, отдясно - обновения:

4mrMvjf.jpg

 

DP0xAh4.jpg

 

D3zHY2m.jpg

 

nvdvudL.jpg

 

FBUa6fs.jpg

 

fg73MO1.jpg

 

vcODCyp.jpg

 

Снимките според мен не показват достатъчно добре колко по-добре се вписват в интериора, а даже и към екстериора. 

Много съм доволен от избора, имах колебания между този и друг цвят, но сега вече определено смятам, че това е по-подходящия.

А защо не направо готови елементи в друг цвят? Защото не понасям драскотини, т.е. втора ръка е на практика мисия невъзможна, а нови - всеки един от тези 5 детайла струва над 100лв, т.е. сумарно говорим за близо 600 лева...  Абстрахирайки се от това, с 1-2 частични изключения не можах да намеря баш това, което ми се щеше сред оригиналните. Държах и на 3D структура.

 

От фолиото съм доста доволен за момента, ще се види с времето. 

Като цяло цялата модификация не е нищо ново под слънцето дори за нашия форум. Колегата е използвал малко по-друг вид фолио, но със същия основен замисъл. Мога и да се присъединя към неговото мнение, че не е съвсем лека задачка ако човек иска да стане качествено и трайно, изисква търпение, мерак и по възможност някакъв опит. Според мен също така предпоставка за качествен резултат е и асистент, който да отговаря най-вече за загряването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало :zustimm: . Може ли да споделиш от къде, ако има значение се снабди с фолиото и колко ти струваше за целия интериор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектът най-вече от лайсните на вратите е огромен, просто светна интериора, отвориха го по съвсем различен начин. 

Бих препоръчал също, който ще го прави да се стреми към висококачествени фолиа - да, скъпички са, но пък така се свежда до минимум риска лятно време да се разлепят/набръчкат, да образуват балончета или да се деформират по какъвто и да е начин и да се наложи да се правят наново и да купувате отново.

Аналогично на фолиата за стъкла. 

В случаят фолиото е 3M.

Въобще ако някой реши да прави нещо подобно да се чувства свободен да ми драсне - информацията е доста и е по-лесна за предаване в диалог според приложението и търсениия резултат. :)

 

@Itsko

Накратко - фолиото е купено от Германия, тъй като там намерих най-голям избор на различнтие серии на 3M, възможност за връщане и добра цена. 

Цената зависи от конкретното фолио и разбира се от размера (има няколко варианта). Аз взех толкова, че да ми остане достатъчно резерв хем за грешка (за радост не се наложи да повтарям нито един детайл, но имам известен макар и минимален опит с фолиране), хем просто в запас ако се наложи пак в бъдеще по каквато и да е причина и да се чувствам уверен като го правя. Така фолиото излезе около 100 лв.

 

Отделно преди това поръчах няколко мостри за да мога на живо да преценя модела/цвета. Това разбира се дооскъпи малко, но дори и така се наложи да връщам фолио, което като получих си казах "това нещо няма да влезе в колата ми"...: 

 

GghMXfH.jpg

 

(пак е с 3D структура, но...  no way!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една лека модификация от вчера (а дано да се окаже наистина лека) при колегата fifipaldi.

Това е един доста неприятен момент, който не пожелавам на никого. И тъй като инцидента е станал на 100 метра от работата ми, вчера разгледах колата доста от близо.

 

IMG_20150121_101522.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха да. Това е малко в графата НЕ планирани модификации ама жена в кола на мокър асфалт рано сутринта и това е резултата ;). Днеска мисля да я вкарам в Тандер да я правят. Доверен сервиз на БулИнс е и е доста читав. Карал съм и други коли там.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще се опитам да зарадвам колегата fifipaldi с това:

 

IMG_20150122_090724.jpg

 

IMG_20150122_090630.jpg

 

Вчера пристигна, заедно с моя.

Кофти, че колата му е в бокса, иначе в събота щеше да се похвали с вече монтиран дигитален чеънджер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа и ключа за фаровете ми дойде чистак бърсак, но ще е след бокса всичко това явно :). И стопове щях да слагам, но ще почакам не ми е толкова зор чак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще сменям стоповете. Или ще си взема фейслифтови (ще разчитам на колегата bsdnikolov за помощ при инсталация и намиране на нужен преходник) или ще си взема някакви афтърмаркет тунинг. Колата сега излежда доста добре с новите фарчета, само тия стопове ми изглеждат доста семпли. Естествено и джанти ще търся за летните гуми, че заводските са понадрани.

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е-вау колега. Но се иска доста търпение и късмет. В момента такъв като на колегата и моя, пуснати на търг завършват на около 40-45-50 евро с доставката. Покупката на такъв без търг по бегла информация е около 70-75 евро.

За моя ми провървя, поради факта че търгът свърши на първи януари в 10 и 30 сутринта. Купих го за 19 евро. За колегата fifipaldi играх на по-късен търг и там май отидохме на към 30 евро по спомени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...