Jump to content

Датчик за студено палене


bob4o

Recommended Posts

Колеги,тъй като най-често за проблемите с моторите АБК АДА и ДЗ /както забелязвам/ са виновни един куп датчици,дайте да направим една тема,в която да обясним положението,функцията която изпълнява и евентулна цена на всички известни датчици по тея мотори.

Надявам се знаещите да откликнат!

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се в/у фланеца , който е на главата от дясната страна. Там отгоре са общо 2 датчика- левия е този за който питаш и на него освен номера пише и +30 градуса, а десния е за температурата на таблото и прегряване на двигателя над 120 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите май и двата са преправяни може за това да имам този проблем с отчитането на таблото и високите обороти на двигателя 1000 при загряла кола а ми показва 65-70 градуса :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е тъмно син но цвят.

Мерси колега :redface:

Доколото си спомням бая парички струва :hilezh:

Днес ще проверя дали работи някой магазин и ще пиша колко струва ако го намеря.

Той отдавна не работи,но реших проблема временно като си извадих един бутон,с който пускам ток дирекно на старт дюзата. Давам контакт(за да заработи помпата),натискам бутона един два пъти да напръска бензин и пали без проблем от половин оборот,ама е малко досадно вече с този бутон и му дойде времето на датчика... :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес намерих датчика. В бош само го има. Като ми казаха цената щех да падна ;) Понеже ми дадоха един по каталог,който струваше22лв го взех и слизам в гаража да го сменям. Обаче си викам чакай преди да разпечатам новия,дай първо да сваля стария... И кво да вида като извадих стария от колата- той нема нищо общо с този дето са ми дали "по каталог"

Айде обратно в боша с двата датчика(моя от колата и новия в пликчето)

Като видяха този от колата и като вкараха номера в компютъра,оня пич вика: "тоя е от скъпите-198лв..." Е бати датчика за 20 годишна кола 200лв... :hilezh:

Доколото си спомням бая парички струва ;)

Позна колега ;)

Датчика е тъмно син но цвят.

Не е. Датчика е метален и се развива с ключ номер 24 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позна колега :hilezh:

Проверявал съм и затова знам. Моят си работи, но лятото в жегите, като престои колата 3-4 часа, двигателя е може би към 40 градуса и подава на дюзата за студен старт бензин /свързал съм си едно светодиодче на таблото за диагностика/ и се дави. Над 30 градуса не бива да го прави, но за 200 лв и така си е добре. А сега като съм на ГАЗ, си паля без проблеми. :)

Редактирано от Vami
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте.И аз имам същия проблем с паленето.Мотора е DZ.Някой може ли да ми каже номера на този проклет датчик за студен старт за да го потърся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

и аз имам същия проблем, при мен датчика работи на 50 % от 6 те възможни както е по каталог.... моя има връска само с 2... та и аз трябва да го сменям и какво ми казаха в магазина на Бош 219 лв. но го нямаме в наличност, със заявка е и ще трябва да почакате 1-2 дена ако го има в склада на Бош в София, ако не около 20 дни да дойде от Германия. Ако го бързам може да го пратят по DHL ама расходите за моя сметка.

Иначе номера му е 0280130219....

Като го сменя ще кажа кво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя датчик подава минус към буксата на дюзата за студено палене. Просто се прекъсва този проводник и се свързва към ключе/монтирано вътре някъде/ . Ключето е свързано към маса и прекъснатия проводник към дюзата. При палене се натиска за момент/ около 5 сек. колкото време подава и датчика/ и дюзата сработва. Това ключе съм го монтирал вляво долу в нишата под кормилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...