Jump to content

Малко впечатления относно разхода


verter

Recommended Posts

-Аудито ми даде среден разход от 6,7 литра, при средна скорост от 75км/ч.

участъка е София - Карлово, подбалканския път. Данните са по борд-компютър, като нулирането го правя, веднага щом стъпя на подбалканския (отбивката от началото на магистраха Хемус)

Двама човека, багажник пълен на 70%, резервоар на 60%. Гуми 245/40 18 Зимни.

Колата тежи към 1800кг празна и е автоматик и квадро.

Горивото е ОМВ Спринт дизел.

-На магистрала Тракия, София - Пловдив, нулиране от началото на магистралата. Трима човека и доста багаж - 7,3л. при средна скорост от 125км/ч.

Гориво: ОМВ Алпин дизел

-София - Калотина, с 5 човека и пълен багажник - 6,8-6,9л. при средна скорост от 82км/ч.

Гориво: ОМВ Алпин дизел

Мога да дам за сравнение разхода на предната ми кола специално за участъка София- Карлово, който пътувам сравнително често. Колата беше Ауди А6 1.8Т Quattro Avant с ръчна скоростна кутия ~ 1590 кг. Най-ниския разход, който съм постигал е 7,8 л. и 7,4 в обратната посока. Средната скорост е близка до гореспоменатата.

На магистала Тракия, същата кола със средна скорост 110км/ч даваше около 10 литра на сто бензин.

След чип със същата кола съм постигал и 6,2 литра Карлово - Пловдив , като съм поддържал около 90км/ч скорост. На връщане не успях да го дам този разход.

Хубавото на тоя двигател (3.0TDI) е, че може да дава много приличен разход, когато не гониш скорост , а когато искаш да върви - върви, но тогава разхода не е същия. Общо взето чак сега успях да мина участъка София-Карлово с абсолютно спокойно каране, без излишни напъни и ускорения, изпреварвания и т.н. Обикновено все се изкушавам да подам повече газ на някой баир или да издърпам след завой. Другия момент е че не ми се случва, освен градско да покарам същата кола но празна. Почти винаги е пълна и доста често си е направо клекнала отзад, но въпреки това дава много прилични стойности.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Влади а на по-бързо каране колко дава? примерно 140-150 средна по магистралата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, откъде да знам бе баце, аз не карам с такива скорости :lol:

дори и да съм ги вдигал, не са били като средна стойност.

Нямам представа :lol:

Иначе тия горните замервания са константни, сигурен съм в тях.

125км/ч средна ги постигнах, като се стремях да поддържам 140км/ч на скоростомер, което е към 135км/ч реална скорост. ЗАдминаха ме едва 3-4 автомобила до Пловдив, но те караха с доста над моята скорост. Карах изцяло по тъмно.

За 140-150 средна си трябва яко юркане, ма мисля тук в БГ си е трудна работа, или ще си е риск отвсякъде

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, откъде да знам бе баце, аз не карам с такива скорости :lol:

дори и да съм ги вдигал, не са били като средна стойност.

Трябва да питаме Иво :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, откъде да знам бе баце, аз не карам с такива скорости :lol:

дори и да съм ги вдигал, не са били като средна стойност.

Нямам представа :lol:

Иначе тия горните замервания са константни, сигурен съм в тях.

125км/ч средна ги постигнах, като се стремях да поддържам 140км/ч на скоростомер, което е към 135км/ч реална скорост. ЗАдминаха ме едва 3-4 автомобила до Пловдив, но те караха с доста над моята скорост. Карах изцяло по тъмно.

За 140-150 средна си трябва яко юркане, ма мисля тук в БГ си е трудна работа, или ще си е риск отвсякъде

Ти не караш ли на темпомат? Аз на магистрала го изключвам само като наближа колона коли, иначе непрекъснато на него, хем е по-спокойно хем се постига по-висока средна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За средна скорост 140-150 разхода ще е около 8.0/100. Мойта на магистралата в германия ми даде 7.3-7.4 като карах с 130-140 на табло. В австрия е абсурд да настъпеш за унгария и румъния да не говорим. Но като цяло колата не харчи много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стани, откъде да знам бе баце, аз не карам с такива скорости :respekt:

дори и да съм ги вдигал, не са били като средна стойност.

Треаше си Земеш 2,0тди ве, щеше да ти харчи още по-малко. :D

Трябва да питаме Иво ;)

Трай сажда... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-Аудито ми даде среден разход от 6,7 литра, при средна скорост от 75км/ч.

Колега, пробвал ли си да засечеш разхода на градско?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз малко извън темата, но да не отварям нова: къде се намира буксата за VAG - COM на С6? :hilezh:

В ляво под таблото /в зоната дет ти стои лЕвото краче/. Общо взето където е при всички ауди -та. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз малко извън темата, но да не отварям нова: къде се намира буксата за VAG - COM на С6? :wacko:

Чудиш се дали в нея си си заклещил ухото ли :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихо, Дизел, не казвай на никой :steinigung:

Дизел, мирно Дизел, не си хапи каишката :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре де вертере

дизел ли е по-добре

или бензин

;) ;)

ами май дизела, но не съм убеден щото нещо нямам база за сравнение. Трябва да покарам поне 3.2 V6.

най-добре е 3.0TDI 240 коня, срещу 3.0ТFSI 290 коня. Ама няма кой да каже.

За колегата, който ме попита за разхода градско - Колега, даже не го следя. Не може да се измери точно. На око харчи колкото A6 1.8TQ. Някъде 13-14 литра мисля че е.

Колкото до вървежа, миналата седмица като се прибирах от провинцията, ме застигна един Астън Мартин DB9/DB7/V8 - някакво такова животно. Намерихме се на влизане в София по Ботевградско шосе, в участъка със светофарите. Беше към 21-22 часа. Първо го видях в насрещносто как летеше и бучеше, после е обърнал и ме настигна на един светофар. Аз бях на първа линия най в ляво, а той спря на първа линия най в дясно. Помеждуни имаше един автомобил. Викам като светне зелено ще го пробвам :hilezh: . Включих на S, изчаках го да тръгне пръв за да съм сигурен, че ускорява и че няма да завие надясно. Газзз и се изравних с него. Той като ме видя настъпи, бяхме един до друг и даже се гледахме докато ускоряваме. Май го сварих не баш в обороти, защото до 120-130км/ч бяхме наравно, после ме издърпа. Но и на това съм предоволен. :flehan:

Ако имах чип, щеше да е още по интересно.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах чип, щеше да е още по интересно.

От тук идва следващия въпрос, мислиш ли за чип или поне за проба с чип? Този път може да имаш по сполучлив опит от 1,8Т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах чип, щеше да е още по интересно.

Тичай в Скидмарк за ABT Power S пакета!

Тамън 300 коне и 600 нютона ще развъдят под капака. :steinigung:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

12/100 градско, 8/100 извънградско.

Събота и неделя кат нЕма селджуци, градското може да падне с 1-1,5 литра. В задръстване възможностите за висок разход са... неограничени. :bia:

Ако гониш рекорди за нисък разход на извънградско, питай Вертер-а. Той кара с 90 км/ч. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рекох да посъбудя малко темата да чуя някой реален коментар как се движи разхода при 3.0TDI

питай рибаря /вуйчето/, със дизелова алфа гореше по 13 л., баварския гьол му гори минимум 16 л, само тръца му гореше 10 л. в софийските задръствания.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...