Jump to content

Зацикляне на климатроник при Ц4


X-man

Recommended Posts

Привет колеги!

Автомобилът ми е А6 2.5 тди Ц4, набор 95. Имам странен проблем с климатроника и не мога да разбера от какво се получава.

Както си работи нормално и изведнъж започват да се случват странни неща с него. Работи си, климатика си духа студено, но натискайки копчето за увеличаване на градусите няма никаква реакция. Интересното е, че през това време копчето за намаляване на градусите си работи, но после не мога да ги вдигна. Едновременно с това обратното се получава и при вентилатора - мога да увеличавам струята на въздуха, но не мога да я намаля. Докато е зациклил по този начин климатроника не работи и бутона "AUTO". Обаче функцията за автоматично регулиране на температурата в колата си работи :hilezh: Проверих го като пуснах за малко въздуха да циркулира вътре в купето и после го изключих (тогава си отива в режим ауто и само си намалява силата на духането). Всички други бутони си функционират през това време.

По някое време проблема се оправя по неизвестен за мен начин и всичко си работи като ново. По същия начин и се разваля :bia:

Опитах се да установя при какви положения се получава този проблем но не успях. Прави го и зимата и лятото. Пробвал съм да паля и да гася колата по няколко пъти за да се ресетне евентуално и да се оправи, но без резултат - един път се оправя, после 20 не ще :hilezh:

Някакви идеи от къде ми идва проблема (надявам се да е от моето незнание, а не от повреда) :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да отвориш блока на климатроника и да презапоиш спойките около куплунзите отзад на платката и по-важното спойките на кабела, които свързват предния панел с основната платка - явно имаш "студена" спойка някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж прикачения файл. Мисля, че е за А4, но след първата снимка надолу всичко е същото. Той и моят отначало само не му сработваха бутоните, а после стана по-сериозно - изключва компресора, гаснат дисплеите и вентилатора на макс, термометъра на таблото показва (- 40) градуса. При мен проблема се проявява основно когато колата е стояла някъде на слънце.

Колега VBI, ти правил ли си я тази процедура? Като казваш "куплунзите отзад на платката" става въпрос за основната платка, нали? Там където влизат кабелите от инсталацията на колата. Искам да питам нещо за предния панел: Куплунга на кабела, който свързва двата панела остава точно под дисплея(самия екран). Как се демонтира самия екран от платката? Питах в тази тема, ама с колегата нещо не се разбрахме. Става въпрос, как да процедирам след предпоследната снимка от файла, за да стигна до последната?

Remont_na_displeia_na_Klimatronika.doc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може да се окаже че само трябва да отвориш и да зачистиш.

Внимай да не счупищ пипките, кат махаш платката на дисплайа ... важни са :respekt:

иначе файл-а ще ти сварши работа да се оправиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ще ми се налага да свалям модула на климатроника,че нещо не се подчинява на командите които му задавам :hilezh:

А и подсветките ги няма никакви,явно този проблем е характерен за ауди.Само че ще трябва да потърся някой сръчен с поялник,за да не прецакам аз нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Колега VBI, ти правил ли си я тази процедура? Като казваш "куплунзите отзад на платката" става въпрос за основната платка, нали? Там където влизат кабелите от инсталацията на колата. Искам да питам нещо за предния панел: Куплунга на кабела, който свързва двата панела остава точно под дисплея(самия екран). Как се демонтира самия екран от платката? .....

Да презапоявал съм и куплунзите отзад на самата платка, иначе за дисплея не помня как точно се стига до куплунга защото го отварях много отдавна :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя проблем го имам и аз!Явно наистина е слабост на тоя модел климатроници!Не съм пробвал с презапояване, но при мене, след като спря да ми работи моторчето което сменя топлата със студената струя, и закарах колата на жичкаджия, той ми извади това моторче и каза че понеже не работело и бъркало сигналите към климатоника и затова така не работели копчетата.Мене ме съмнява това да е така, ама съм забелязал, че мога да сваля температурата до 1 градус и съответно да я кача до към 50, което естествено климатика няма как да постигне.Та колега ВБИ, мислиш ли че с презапояване ще се оправят тия пробелми(не говоря за изправността на стъпковото моторче за струята)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това моторче за, което пишеш трябва да се отвори и почисти заедно с приводния механизъм - има сума теми как се прави. Приводния механизъм няма нищо общо с копчетата на самия климатроник. В твоя случай трябва да направиш профилактика на приводния механизъм за клапата (за да може да регулира температурата) и да презапоиш спойките на платката на климатроника за да ти проработят копчетата. Това би трябвало да ти реши проблемите.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги. Ще ме посъветвате ли къде в София или околностите мога да отида да ми презапоят тези спойки, защото се опасявам да не повредя нещо ако пипам сам. Предпочитам да го прави човек, който знае за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми даде логично обяснение,на това? Както нито едно от копчетата на климатроника не реагираше,като влязох в диагностичен режим на климата си проверих каналите и като излязох от режима,всяко копче си действаше без проблем??? А къде останаха студените спойки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова им се викат "студени" - ту дават контакт, ту не :steinigung: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен пък след като запоих всички студени спойки вече неще да влиза в авариен режим, но пък останалото всичко си бачка.

кво да се прави , стара техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид "сервизен режим" :megacool: . Явно си "окъсил" 2 съседни спойки при запояването щом самите бутони си работят. Реално единственото нещо, което остарява в тази електроника освен спойките :bia: са и електролитните кондензатори. Хубавото е, че почти няма от тях вътре. Така, че ако се презапои качествено и няма пропусната студена спойка (естествено няма проблем и с ел. инсталацията - пренапрежение и т.н.) този блок може да кара дълго време без никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, имах същия проблем. Не са спойки. проблема беше от буксите на управлението на климатроника, както и самите копчета, които са с подобно покритие, като на дистанционно на телевизор графит/. Разглобява се всичко , измива се със сапун и вода, изсъхва, контактен спрей/КАДЪРЕН/ и всичко работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С презапояване обикновнно всичко се оправя при климатроника.Работа за 10 мин.Ако има желаещи нека се обадят .Вече не съм толкова зает така че не е проблем.Миенето е излишно,мил съм няколко пъти,после поработи малко и пак същите проблеми ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С презапояване обикновнно всичко се оправя при климатроника.Работа за 10 мин.Ако има желаещи нека се обадят .Вече не съм толкова зает така че не е проблем.Миенето е излишно,мил съм няколко пъти,после поработи малко и пак същите проблеми ,

Колега, оставам с впечатление, че си ремонтирал доста такива. Понеже съм доста далеч от София, би ли могъл да ми помогнеш, за това, което питах малко по-нагоре? Проблема ми е как да сваля самия дисплей от платката без да прецакам нещо?

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен проблема е че дисплея гасне или премигва когато си поиска, но не съм забелязъл други проблеми...някакви съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

при мен зациклянето се изразява в това,че мога да намалявам градусите,а да ги увелича не,мога да увелича вентилатора,но не и обратното,и не мога да местя обдухването,но мога да пусна компресора и клапата за рециркулация.

това на коя платка е,ако някой евентуално е имал същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audi.kris-hansen.com/ccfix.htm

И на мен ще ми се налага да презапоявам,ту бачкат копчетата ту не :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...