Jump to content

Лампата за маслото свети когато и харесва


Recommended Posts

Когато карам в града , не свети лампата за маслото , но когато излезна на извън градско и настъпя колата малко и вече двигателя загрее на 80 - 90 градуса лапичката за маслото започва да свети на моменти.Това ще рече че примерно 5 секунди свети 10-15 секунди не свети и пак така като интервалите на които светка не са постоянни - имам предвит че се менят.Тука от 2 дена ми върви на каръщина вчера гърнето се плъосна на земята , лапи светят ... и почвам да се изнервям май ще се продаваме с мойта баба ...

Какво да го правя това сега? Маслена помпа ли е?Датчика ли да сменям?Маслото ли ми прави проблеми...Сега карам с 5/40 кастрол , знам че трябва да карам с 10/40,но чакам да свърши вече окончателно зимата,за да я обслужа...

:bia: не знам и аз вече ...

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може и да не е от маслото. Аз също имам подобен проблем, след продължително каране налягането на маслото пада (не знам каква е причината, но датчика ми показва по-малко отколото по принцип) и лампата за маслото почва да свети при 1000 оборота, като подам газ и спира да свети , т.е. покачва се налягането и спира да свети.

Извинявам се че се включвам така и аз с моя проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами той моя е същия предполагам , то знаеш ли че аз не съм забелязал дали при подаване на газ спира да свети трябва да видя.

а маслото ще го сменям но дали ще се оправи с това да не да трябва да сменя и маслената помпа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени датчика, помпата и маслото.При мен имаше същия проблем, но само светкаше за секунди и гаснеше и смених помпата и сега всичко е 10!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто трябва да се провери налягането, ако е по-ниско от нормалното , нормално е лампата да свети и следователно ще е от помпата (най-кофти) но ако е нормално налягането - датчик. Сега четох други теми по въпроса, можело и от масления филтър да е ако е калпав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Значи сменям маслен филтър , маслена помпа , датчик за маслото и маслото и 200-300 лв назад и проблема изчезва...

ПП. не губи мощност

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сменям маслен филтър , маслена помпа , датчик за маслото и маслото и 200-300 лв назад и проблема изчезва...

ПП. не губи мощност

Колега според мене първо смени маслото и филтъра,ако не си го правил в последните 8-10хил. километра.

С какъв мотор си.

За нашите бараки мисля е най-удачен варианта 10w40 полусинтетика(защото са на поне 300к+ км.)

Дано проблема ти се реши със смяна на масло и филтър. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сменям маслен филтър , маслена помпа , датчик за маслото и маслото и 200-300 лв назад и проблема изчезва...

ПП. не губи мощност

Маслената помпа като краен вариант - първо смени маслото с филтъра/60лв/, като преди да сложиш новото масло за препоръчване, източи старото налей от това-20лв, и след това го източи и махни стария филтър. После наливай новото масло с новия филтър и ако не се оправи после датчика/около5-7лв/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях превържаник на скъпите масла но един ден на 2 хиляди километра след смянаата зе да ми свети лампата на ниски обороти, и отидох при един маистор които се занимава с ремонт на двигатели и тои ми каза "момче на 90 година кола не се слага синтетично масло просто тези коли не са направени да работят с такова масло то е по леко и помпата за маслото не мойе да го качва добре. земи си сложи мобил 1 окиновено да не е синтети4но за стар двигател го водят 60 лева " до там проблемите сваршиха сега е на 140 хиляди моита кола тогава бебе на 110хиляди.

post-25595-1236511721_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сменям маслен филтър , маслена помпа , датчик за маслото и маслото и 200-300 лв назад и проблема изчезва...

ПП. не губи мощност

Колега какво стана реши ли проблема?

Пиши какво е станало.Ако проблема е решен със смяна на масло кажи какво си налял.

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и отидох при един маистор които се занимава с ремонт на двигатели и тои ми каза "момче на 90 година кола не се слага синтетично масло просто тези коли не са направени да работят с такова масло то е по леко и помпата за маслото не мойе да го качва добре. земи си сложи мобил 1 окиновено да не е синтети4но за стар двигател г

Те такива са "майстори". :bia:

И Мобил 1 е само синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те такива са "майстори". :bia:

И Мобил 1 е само синтетика.

Аве карай ся остави го......

П.П Другия път сложи и малко грес в маслото, към 800 грама, да се сгъсти още повече, ще стане като нова колата колега.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве карай ся остави го......

П.П Другия път сложи и малко грес в маслото, към 800 грама, да се сгъсти още повече, ще стане като нова колата колега.....

Добре де колеги защо приказвате глупости нали саита е направен да си помагаме и секи които знае да ко каже на другия да ни е лесно . Долокото с греста тя спича и ще затегне двигателя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги защо приказвате глупости нали саита е направен да си помагаме и секи които знае да ко каже на другия да ни е лесно . Долокото с греста тя спича и ще затегне двигателя :D

Няма да затегне, не се притеснявай ве.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коклега проблема може да е по три причини:Датчик-2 бр, .бано масло,масленна помпа.

ПП Сега като ти отговорих спряли да ти свети лаНбата?? :D:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Връщам малко позабравена тема.

Значи това което направих аз е да сменя масления филтър и маслото.

До сега карах с тънко маслко,защото така беше обслужена от моя приятел и чудно не знам кой му е казал,че кола на тия години и километри се кара с 5W40,но карай ...

Та сега сложих 10W40....и си мислех,че проблема ще изчезне и загрях колицата прилично ... и хоп ламбата пак почна да си прави шашмите.

Така вие ще ми кажете сега,че е от маслената помпа - да ама не.

Ако е от маслена помпа,аз тая кола така я карам от 6 месеца и преди мене човка от който я взех пак така я кара близо година.

За това време със сигурност тоя двигател да си е заминал ако е маслена помпа и сега да е в някоя морга....

Тя на маслената помпичка малко и трябва да не работи,че да е*е мамата на двигателя.

И след като загрях колата естествено пак се върнах в сервиза и от там вече я закачиха на ваг?Нищо не показа като грешка.

Изнервирах се и отидох на друго място да видим там какво ще ми кажат и там споделиха моето мислене че не е маслена помпа,защото вече съм щял пеш да ходя ако е тя.

И ми казаха,че проблема е някъде в таблото?

Какво има в тва тъбло бе ... то ли да прави тоя проблем?

Интересно ми е просто...в понеделник така или иначе имам час вече при чичо доктор и той ще я види но все пак.

Ще измери налягането човека и ще прецени какво ще прави.

Но какво има в това тъбло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горния датчик на маслото е за смяна. Струва 5 лв. нов.

Имах същия проблем, ако колата се кара с 80 няма да светне никога :heiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам все пак... Колата има ли ксенони и ако да, да не са от модела, който продават Луксима?

Какво има в тва тъбло бе ... то ли да прави тоя проблем? ?
Другата вероятна причина е чека за маслото и температурата. При мен беше заминал и правеше същите проблеми. Дори съм пускал тема по въпроса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...