Jump to content

Мигачи и дневни светлини заедно...


veni72

Recommended Posts

Здравейте,колеги!

Имам идея за проект,който за много ще е може би доста интересен,но засега не ми е много ясно как точно може да се осъществи,за което имам нужда от вашата помощ и идеи.Благодаря ви предварително!В конкретния случай става въпрос за А4 Б5 Фейслифт,но проектът е така да се каже "универсален"...

Та за самия проект:

Както сигурно много от вас и аз съм си монтирал така наречените "дневни светлини".Моите са на марката "Osram",монтирани до халогените и затъмняващи се на 50% при включване на късите светлини.

Много съм доволен,красиви са и светят много хубаво,но все пак си личи,че не са оригинални и че са добавяни допълнително...

Та това,което искам да постигна е следното:При даване на контакт мигачите да светват в бяло,а при даване на мигач да си мигат в жълто,както си е нормално.Ясно ми е,че за целта ми трябва крушка с цокъл BA15s или BAY 15d,с две светлини,но такива намирам само червени...

Имате ли идеи как по друг начин може да стане или откъде да намеря крушки с една жълта и една бяла светлина?

Леко развитие по проекта...Намерих крушки от тук:

http://de.aliexpress.com/item/2-PCS-New-2014-Cree-50w-Dual-Color-Switchback-LED-Bulb-Turn-Signal-Light/2039598159.html

8b2186386687232.jpg 3c9d8c386687236.jpg c4cf58386687240.jpg 212828386687241.jpg

И фасунка от тук:

http://www.ebay.de/itm/281351887769?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

22b914386687733.jpg

За съжаление доставката е от 15 до 30 дни,така че засега нищо друго не ми остава,освен да чакам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом искаш да изглежда оригинално, защо не направиш дългите да светват на 20%? Така няма да слагаш допълнителни тяла за осветяване и визията на автомобила няма да се променя. С тия работи в мигачите едва ли ще има добър ефект и едва ли лятно време ще се вижда, че свети нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото търсих такъв модул,който при контакт да ми пуска дългите на някакъв процент,но не можах да намеря...

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш този процент да е точно 50% става много лесно и без модул. Просто свързваш дългите в  отделна верига последователно. Така всяка крушка получава само 6 волта вместо 12 и свети с 50% интензивност. Този пениз го правеха преди години даже и на нови коли предназначени за дъжави които изискват двевни светлини.

 

Само не знам да не би 50% да е малко много – трябва да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, малко по-сложно е отколкото го описах, иначе става късо на акумулатора. Целта е дневните да се изключат когато се включат дългите. Виж това, тук е описано как се прави:

 

http://www.team-integra.net/forum/blogs/drcheap/353-high-beams-drl-without-losing-high-beams.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се до кога ще си правите дълги на "дневни". На никой ли не му мина през главата, че дразни много насрещния?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да коригирам една грешка която направих. Когато 2 лампи са свързани последователно, всяка една свети само с 25% от интензитета а не с 50%. Така че не е проблем и не заслепява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип модулите определят %-та на светене чрез ШИМ. Но поради инертността на крушката не се забелязва да пулсира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото търсих такъв модул,който при контакт да ми пуска дългите на някакъв процент,но не можах да намеря...

Sent from my LT25i using Tapatalk

http://drl.viewbg.net/cardrl.htm

Аз съм с такъв,монтираха ми го в Пз-к струваше ми 50лв.Може да се сложи на къси или на дълги.Избор на сила от  20-100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!

Имам идея за проект,който за много ще е може би доста интересен,но засега не ми е много ясно как точно може да се осъществи,за което имам нужда от вашата помощ и идеи.Благодаря ви предварително!В конкретния случай става въпрос за А4 Б5 Фейслифт,но проектът е така да се каже "универсален"...

 

 

Секцията за дневните можеш да я вържеш с реле за време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клипа е с първите модела от линка, но вече не се произвеждат. Монтирал съм 9 такива модула и няма оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с дългите, вярно е голяма глупост! Не заслепява напълно, само 20 или 50% - нямам думи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземеш първо малко да помислиш,колега?Става въпрос за "дневни светлини ".Дори и на 100 % да са,как точно ще те заслепят през деня?

Sent from my LT25i using Tapatalk

Редактирано от veni72
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Дори и на 100 % да са,как точно ще те заслепят през деня?

Я ти се сети карал ли си през деня, срещу някой, който е с включени дълги,

щото явно не си, за да твърдиш, че не заслепяват?

А пък тая простотия с дневните в корпуса на мигача...

ще успееш ли да докараш светлината до необходимия интензитет,

според изискванията на регламента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос за дълги,работещи на 20 %.Можеш ли да си го представиш?Дневните ми светлини светят повече...

Sent from my LT25i using Tapatalk

А ти крушките видя ли ги?

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега ти се замисли! Дневните ти светлини може да светят повече, но в каква посока!? А дългите макар и намалени на 20 или колкото и да е %, ти светят право в очите. Не случайно в закона/наредбата си пише, цитирам по памет: "...с включени светлини за движение през деня или с включени КЪСИ светлини". Тая тъпотия с намаляването на дългите са я измислили разни производителчета на модули за дневни светлини струващи по 20-30лв, на които себестойноста им е 2-3лв.

Понял?! ;)

Иначе първоначалната ти идея за комбиниране на дневната светлина с мигача ми хареса и е в пъти по-разумно решение от тъпотията с дългите.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите фарове са бош трисекционни(оригинални за б5 преди фейс)къси,дълги и халоген.Тъй като халогена не го използвам(не мисля да го свързвам)да ги използвам за дневни светлини,като ги свържа последователно и да се пускат с едно модулче примерно 5сек. след старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще да светят на 10% са си пак дълги и светлината се разпръсква от рефлектора по съвсем различен начин от късите, точно за това в изискването за светлините през деня е казано: или къси сввтлини, или светлини за движение през деня.

Никъде не е писано за проценти дълги.

Капиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв модул, само дето имам и фото-датчик да ми включи късите като се стъмни. 100% съм сигурен, че не заслепявам никого на 30%. Карал съм срещу хора на дълги, не че заслепява, просто е неприятно и дразни, но при мен този ефект го няма, гледал съм си фаровете и съм си карал срещу колата. Има една особеност, че съм с ниско окачване и колкото и да е светят по-ниско от обикновеното. А някой от новите аудите, дето карат на дълги на %, е това не е ли фабрично така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за стандартната 55 W халогенна лампа за дългите светеща на 20% или 25% през деня – тя не може да те заслепи. Може, но само ако имаш проблем с очите и ириса не ти се затваря както трябва. Ако говорим за ксенонова – там работата е друга. Според мен това което трябва да се забрани е слагането на ксенонови лампи на фарове които не са предназначени за такива. Но това а друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...