Jump to content

Пасти за заличаване на драскотини?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

гледам че масово по магазините се продават пасти за заличаване на разни драскотини по боята. Някой пробвал ли е какъв е ефекта и ако да какви марки? Имам тук таме леко задраскано и доста ме дразни, но не ми се пребоядисва цялостно заради няколко драскотини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се закача нокътя ти в драскотината отиваш на пребоядисване на детайла :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням ,на мен Ради ми беше препоръчал паста на 3М. ако драскотините са минимални,ще се постигне ефект с тази паста.Мисля че са няколко вида-три,ако не се лъжа,и са за различна дълбочина.нека колегите те ориентират по-добре,как се нанася и какво се прави по нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да различни драскотини има. Някои са по дълбоки ясно че няма да стане, но някои са доста плитички. Мога да пробвам с този Sonax, надявам се, че го има във вериги като Хит, Метро, Бриколаж. А после остават ли някакви последици по околната боя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тези пасти които ги дават за цветовете и всякакви коректори се измиват и драскотината лъсва отново.

възможно е ако е много дълбока и те дразни и е на някакво място дето не е много централно примерно ръб или нещо от сорта да се коригира с боя, но пак ще си личи.

а може и да се махнат с паста.post-46679-0-57503200-1305530912_thumb.jpost-46679-0-58085600-1305530941_thumb.j

post-46679-0-90571100-1305530967_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истински драскотини с ръчно пастиране е невъзможно да бъдат заличени трайно. При третиране с 3М паста (и с машина естествено) се постига доста добър ефект, като резултата зависи много от уменията на пастиращия. В много от случаите при такова пастиране, след това се забелязват кръгове по повърхността на боята. Особенно осезаем е "кръговия" ефект на пряка слънчева светлина. Ръчното полиране на боята дава отличен резултат но за съжаление, трайноста му е само едно две измивания на автомобила... Като цяло, качественото машинно пастиране е бавен, труден и не на последно място, скъп процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се забелязват кръгове, значи трябва да ти върнат парите, защото това се наричат холограми и те задължително се отстраняват а при пастирането е спестено нещо :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Исках да попитам някой дали знае и дали може без да се боядисва цяла част от колата дали може да се заличат драскотини. Чувал съм, че има подобни препарати или чрез пастирвания и полиране , което донякъде може да намали следите от подобни неща или заличи напълно. Сервизи начини за това някаква информация ще са ми много отполза. следите са около 25-30 см. не много дълбоки. Или само с боядисване на цяла част би помогнало за подобно нещо ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите значи др аскотини ,които са преминали лаковото покритие и са наранили боята не могат да бъдат заличени с пастиране дори ,и машинно.Само пребоядисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само пребоядисване.

Пребоядисване на детайл колко излиза ? Препоръка за някой "реномиран", "бояджия". Би трябвало да е ясно, но все пак да кажа, че търсим качество на добра цена тъй като съм чувал, че не е за всеки боядисването като процедура за автомобил. За София и региона става въпрос ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се седащам за 2-ма колеги, които се занимават с боядисване - paintmaster и bonecrusher. За цените е най-добре да се говори с бояджията и то след оглед на колата, поне такава е практиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

цени - както казва всеки зависи от повредата, но започват от 120 до 300 лв примерно за преден капак на някоя седмица.

а може и да се отсече детайла някъде и тогава е по евтино, аз сега имам уговорен един клиент, по принцип не ми се занимава да снимам, но на тази ще снимам, и ще покажа за 60 лв, че може да се оправи края на предната броня. и то много успешно и то за 1 ден, естествено без грам портокал и разлика в цвета, а стъкло.

и на мен ми се иска да взимам по 500 лв на детайл, а да ми струва 0, обаче не се прави така бизнес с редовни клиенти.

Редактирано от chris01
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...