Jump to content

Загряване на B4 ABT 90 hp


Павлин

Recommended Posts

Здравейте. Искам да помоля засъвет. Колата ми - Б4, АВТ мотор, от 2 месеца насам започна да потдържа висока температура- 95 градуса. Смених термостат и температурния датчик към таблото, но положението не се промени. Имам колата от 3 години, работеше си на 90-ина градуса, на 93-4 пускаше перка. Перката работи и сега, но температурата, която потдържа, даже в хладно време, е на ръба на пускане на перка. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Водната помпа я гледахме, като сменях термостата, а радиатора го свалихме и пуснахме вода, имаше дебит, ама съм чувал, че не било критерии...

Редактирано от Павлин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези температури, за които говориш в първия пост, според уреда на таблото ли са? Защото на него не може да му се има много вяра. Измери си температурата на радиатора с термодвойка и мултицет и виж кога ти включват перките. Ако всичко е нормално и както казваш си сменил термостат и си проверил водната помпа,(а и ако нямаш течове и нивото на охл. течност е ОК) няма място за притеснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си маркучите, като загрее колата дали се надуват стават твърди. Това е един от симптомите за тръгнала гарнитура на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркучите не се надуват. Мисля да сваля радиатора и да го накисна с някакъв химикал, да сваля водната помпа и да я огледам добре дали е цяла перката и дали е хваната за оста си здраво и да сменя термостата с по-ниско температурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани се първо и си измери реалната температура на мотора с термодвойка и мултицет. На тези модели често им превърта таблото, да не се окаже че разглобяваш колицата напразно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркучите не се надуват. Мисля да сваля радиатора и да го накисна с някакъв химикал, да сваля водната помпа и да я огледам добре дали е цяла перката и дали е хваната за оста си здраво и да сменя термостата с по-ниско температурен.

Огледай, както ти намекна Митака за течове, респективно дали ти намалява течността в казанчето.Общо взето колегите са ти написали как да процедираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да помоля засъвет. Колата ми - Б4, АВТ мотор, от 2 месеца насам започна да потдържа висока температура- 95 градуса. Смених термостат и температурния датчик към таблото, но положението не се промени. Имам колата от 3 години, работеше си на 90-ина градуса, на 93-4 пускаше перка. Перката работи и сега, но температурата, която потдържа, даже в хладно време, е на ръба на пускане на перка. Благодаря.

Да не е пипано нещо по центровката, или смяна на ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако е пипано неправилно, ще прегрява ли? :hilezh:

Вчера едно АВК с 4 зъба разминаване на разпределителния вал, спрямо коляновия дали загряваше? Не! На колегата Vicig е колата!

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера едно АВК с 4 зъба разминаване на разпределителния вал, спрямо коляновия дали загряваше? Не! На колегата Vicig е колата!

Мани загряването - как въобще се е движело? :hilezh:

Да не е пипано нещо по центровката, или смяна на ремък.

Това няма как да е причина за загряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А питай ме де ... И си вървеше прилично според мен ... :) Не тропаше,не се чуваше нищо от клапаните ... тамън са се разминавали :hilezh: Ужас ... А отидох само за дебиломер :hilezh: Маме иначе свари ли тиквичките ?! :hilezh:

Ся цел самоует имам !

Извинете за офчето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали таблото и почисти клемите на уреда за температурата където контактуват с платката и тези на самата платка.(зелените стрелки)

3327943O.jpg

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...