Jump to content

Питане за музика в колата. (за Субуфер + Усилвател)


MAPTO7007

Recommended Posts

Здравейте колеги сред Вас съм сигурен че има доста хора които разбират от тези неща и затова реших да се поинтересувам за едно скъпо устройство за автомобилен бас.

Модела много ми харесва най-вече защото е компактен и красив на външен вид ... пък и по-клиповете в нета съдя че ще задоволи мойте желания макар и скъпичко.

Интересуват ме вашите мнения така че като дойде момента да не се разколебая или ако нещо друго не ме възпрепятства да го взема.

Това евентуално ще свири в ... Ауди А4 Седан ...

Ето го и модела - PIONEER TS-WX77A

Ето и един клип -

Ето и някоя снимка.

Малко техническа характеристика от нета.

Суперкомпактен активен Subwoofer за автомобил.С 8см. дълбочина моделът е много подходящ за монтиране под седалките или в багажника например.Вграден 200W MOSFET усилвател.Вътрешният дизайн на бокса е внимателно проектиран за оптимално представяне на двата 16см. говорители.Жично дистанционно за настройка на силата на звучене и честотата на LP филтъра.

* Maximum output power: 200 W

* Nominal output power: (50W x 2) 100 W

* Frequency response: 25-200 Hz

* Sensitivity (1W/1m): 102 dB

* Built-in variable LPF (50-125 Hz, -12dB/oct.): Yes

* RCA/speaker level inputs: Wired remote controller (6m)

* Dimensions (W x H x D): 890 x 350 x 82 mm

* Heat Sink: Aluminium die-cast

Оставям на Вас да се изкажете нещо по темата.

img10444826224.jpg

68284_2.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си хубав усилвател, може и втора употреба.

После си направи "кастъм" суб за някоя ниша в колата.

.....а най-добре преди да трошиш пари си направи цялостна концепция....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...После си направи "кастъм" суб за някоя ниша в колата.

.....а най-добре преди да трошиш пари си направи цялостна концепция....

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва това нещо. Колата ти не е от най-приятните за озвучаване, но има не малко варианти за 25-30л затворен обем в някоя ниша отзад като резултата ще е в пъти по-добре от тази играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за конкретните мнения.

А да препоръчате такава ниша за отзад къде точно ще е най добре да разположа един бас така че хем да не заема много място ... хем да седи красиво и компактно ... ииии :rolleyes: хем да звучи добре на ниските честоти :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста се чудих и накрая си реших проблема с едни 20-ки на кората на мястото на фабричните + един усилвател. Сега така удря баса че ми трепери огледалото. Това ми е достатъчно, даже на моменти ми идва в повече :hilezh: Само трябва малко да изрежеш ламарината. :hilezh:

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста се чудих и накрая си реших проблема с едни 20-ки на кората на мястото на фабричните + един усилвател. Сега така удря баса че ми трепери огледалото. Това ми е достатъчно, даже на моменти ми идва в повече :hilezh: Само трябва малко да изрежеш ламарината. :hilezh:

Не,не,не в никакъв случай ...

Аз се чудя как по-скрито и компактно да го направя ти гледай тука за какъв "касапски" замисъл ми говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми то си е скрито и компактно бре :hilezh: Отдолу се реже малко ламарината,а отгоре кората си остава оригиналната. Ако мислиш че тая щайга за домати за 600лв по горе е по- компактна :hilezh:

Все си мисля че багажника е така добре обезшумен,че един бас какъвто искаш ще се чува повече отвън, отколкото вътре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен замисъла ми е да се чува еднакво добре Бас-а и навън и на вътре аджеба как да стане всичкото това в едно.

Красиво-Компактно-Функционално :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи дупка в багажника :hilezh: шегувам се.За кво ти е да се чува отвън бре човек,най важното е вътре да ти дъно приятно и на теб да ти харесва как звъчи,а не на околните по тротоарите :hilezh:

За марката си се ориентирал доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп само Пайнер слушам от 6-7 години и съм много доволен най-вече от ретро-цд-тата къде ползвам.

п.п Свали ли седалките ми дадеш кво стана :hilezh::hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво измисли Марто? Ще слушаме ли музика или не :)

Скив "Красиво-Компактно-Функционално"

27052011394.jpg

Така като гледам не е много красиво ама ако решиш свиркай. От мен ножовката :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники ... усилвателя добре ... ама това с колоните и рязането тия касапски изпълнения не искъм да ги правя.

Иначе мерси за снимковия материал и услугата с ножовкатЪ :steinigung:

п.п Предлагат ми от тия туби на Пайнер с двата ауспуха дето са ама още нямам време да монтирам да видя как ще свири това нещо в багажника на А4-Седан.

Ето такава:

dsc01536or4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активните басове на Pioneer са уникално добри. Притежавам PIONEER TS-WX22A (най-малкия общо взето). Чувал съм как свири TS-WX206A (от горния пост) и PIONEER TS-WX20LPA. Просто не можеш да си представиш, какъв звук вади тази купчина пластмаса със смешни размери. Явно науката и материалите играят доста по-голяма роля от размера.

За нещастие не смея да ти ги препоръчвам, защото съм ги чувал само в hatchback. В седана не знам, да не останеш разочарован. Иначе аз съм почитател на готовите решения. Компактно, пресметнато, с добър вид, предвидено окабеляване и захранване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното го чух как свири в Голф 4 и честно казано звука ме задоволява като качество и сила и тубата е компактна.

Евентуално няма да избързвам някой ако може да предложи по-компактно вграден вариант за в А4 (В5) Седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ... но при мен заводско не е оборудвана с Босе Аудио затова търся алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компактно, пресметнато, с добър вид, предвидено окабеляване и захранване...

Компактно е вярно, обаче същия размер суб можеш да си направиш и сам при това доста по-нормално свирещ.

Дали е пресметнато? Сигурно, направено е да работи безпроблемно като комбинация от отделни компоненти - усилвател/бас/контрол, обаче всичко е постно колкото на домашна уредбичка всичко в едно :)

Устройството е правено сякаш с една цел - при максимално компакти размери и приемлива цена да свири възможно най-силно без значение как :bia: Звука е идейно от типа за заводския суб, но в малко по-голям мащаб

Пак казвам, че б5 седан трудно се прави да свири нормално и с това нещо просто не ми се мисли за какво безразборно бучене ще става въпрос. Ако е моя колата веднага отписвам звука "отвън", и монтирам малко субче 8-10" в затворен обем в подлакътника (ако го има отзад). Ако го няма пак това е начина, макар и с лек компромис. Б5-ците имат и недот отговаряща на суба предна линия, която иначе свири доста прилично, но няма как да се комбинира с по-силничък бас. Което от своя страна обезмисля още повече слагането на подобна бучалка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм те разбрал колега DLS искаш да избуша задния подлакътник и да внедря един 8-10 инчов бас? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ... но при мен заводско не е оборудвана с Босе Аудио затова търся алтернативи.

Ако си много фен на косе-Bose-то -- миналата година си напазарувах втора употреба комплект колони, усилвател и суб от A6/C5 седан, с идеята да ги сложа на моята кола (Пасат комби). Ама се спряхме само до говорителите във вратите, подобрението в звука ми се стори напълно достатъчно. А и се оказа, че суба няма да влезе без да се преправя кората на багажника и се отказах. Усилвателят върви към суба, на него даже си има специална ниша за закрепване.

Ако те интересуват като вариант, т.е. ако ти става на колата (на А6 седан стои май над десния заден калник под кората), драсни едно ЛС с примерна цена, да знам дали си струва да се ровя из мазето :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...