Jump to content

2.4D ГОРИ МАСЛО


Recommended Posts

Колата е VW TRANSPORTER с 2.4 дизелов мотор и ми гори 1литър на 1000км .Работи нормално не пуши много само сутрин,как мога да разбера защо гори толкоз масло.Мисля,че има и ауди с този мотор.Незнам какво да правя.Моля помагайте.Ще съм ви благодарен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото е 15в40 мобил.колата не пуши няма признаци,че гори масло не духа,не трака само дето маи не поема газта изведнъ.в студено време пали без много да въти :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи колега аз също притежавам този бих казал невероятен автомобил Т-4 това за маслото нямам идея от какво е моя също похарчва ама не толкоз.

Тук във форума КОКО_100_С4 кара ауди с този мотор предполагам ще може да ти да де повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямя никакви течове.

Когато подам междинен газ започва малко да трепери колата.отидох при един майстор и ми каза ,че имам неработещ цилиндър и според него е дюза,а за продължителното въртене на стартера ми каза ,че е от помпата.

После отидох про друг майстор ,койо е известен с марката vw,оплаквам се пак от същите проблеми и му казвам:-ай има неработещ цилиндър.и той каза ако имаше неработещ цилиндър щеше да пуши бял дим и да прекъсва белия дим,а за трудното палене при топъл двг каза цхе това е vw и трябва да дръпна обогатителя(смукача).Сега незнам на кой да вярвам и какво да правя,моля посъветвайте ме..... :(:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш ми прати ЛС да те насоча към един майстор дет се занимава с бусове, и за горивната уредба може да ти помогне.

Иначе за неработещ цилиндър не виждам как ще влияе на разхода на маслото, ако изтича в аспуха там ще изгаря и пак ще пуши бяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се, че нещо се бях отплеснал :( Аз съм с Мотул 15W-50 6100, моторът е почти на 300 хил. и поведението е следното: до 6 хил. км е твърд максимум и до 7500 км пада на минимум(това е предписаният пробег за смяна). На 265 хил. правих наново глава, но промяна нямаше. Следователно зависи от състоянието на буталата и пръстените :(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за разхода на масло бих те посъветвал да смениш гумичките на клапаните.Ако продължава,за което се съмнявам сваляне на главата-смяна на водачите на клапаните и нови гумички,както и смяна на сегментите.

А това дали работи даден цилиндър лесно може да се установи-обикновено на малки обороти има нетипично клатене на мотора и занижена мощност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за разхода на масло бих те посъветвал да смениш гумичките на клапаните.Ако продължава,за което се съмнявам сваляне на главата-смяна на водачите на клапаните и нови гумички
Това описаното го смених и никаква промяна на 265 хил.км. Вече за бутала и сегменти може и да е така :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих при един майстор и ми каза ,че смяна на сегменти ще ми излезне 400 части+250труд.ако е сегменти мисля,че в студено няма да пали.и след като няма белези ,че гори масло не мога да си обеснч каде отива това масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих при един майстор и ми каза ,че смяна на сегменти ще ми излезне 400 части+250труд.ако е сегменти мисля,че в студено няма да пали.и след като няма белези ,че гори масло не мога да си обеснч каде отива това масло?

Гори го. Това с пушенето е малко относително, ако пушеше щеше да ти гори 1л/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз имам колица с такъв двигател-VOLVO 740. При мен също харчи около 500-600гр на 1000км.Проблемът ми е в сегментите-гумички и водачи смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз имам колица с такъв двигател-VOLVO 740. При мен също харчи около 500-600гр на 1000км.Проблемът ми е в сегментите-гумички и водачи смених.
Ако не се лъжа моторът ти е 6-цилиндров. Това е 1.6 плюс още 2 цилиндъра, а моят и на колегата 1.9 плюс още 1 цилиндър :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...