Jump to content

Въпрос относно разхода на газ при 90к.с. 2000куб АБТ


Recommended Posts

здравейте колеги,

искам да ви попитам дали е нормално аудито е 92 година 90 коня АБТ 2000 куб и ми дава разход в града около 17-18 или иначе казано с 10 лв газ минавам в град около 58 км.

Въпроса ми е защото газова сам си я слагах преди около година и половина и не са и правени никакви настройки, че даже и преглед няма :gruebel: ако я закарам при някой който има понятие може ли да ми падне разхода.Сега колата е по-тромава само в началото ама си мисля че за АБТ е добре.не ми трябва да летя с 140-150 макс 120 по магистралата ама пък и да не е хептем тромава при изпреварване в града.

дано сте ме разбрали правилно. благодаря ви предварително ...

Редактирано от Rosen Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е ако нещо не е наред с газовата уретба, или ако центровката на запалването не е с подходяща настройка.

Но от друга страна зависи много от ''градското''. Ако караш по 2км сутрин и 2км вечер в натоварен трафик и всичко да и е наред на колата е нормално да гори толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ами карам около 10 15 км в града ама има много слаб трафик

П.С еи без да искам написах в заглавитео въпроз вместо въпрос моля модераторите да го променят за да не ми се смеят хората на глупостите :gruebel:

Редактирано от Rosen Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода не е нормален,карал съм такава Б4 с АБТ мотор и на бензин даваше над 10,6 но под 11 бензин докато нямаше големи задръствания и под 13 газ без клима.Настройка и правех аз имаше някъде такава тема за регулиране.В София има едно момче в Аргус има Б4 червена от Австрия .Този мотор го прави страхотно и неговата е с този мотор и е по добър от шефа си особено за АБТ.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам audi 2000 ABT. Градско не го гледай толкова разхода, винаги ще се колебае. Извънградско е истината. При 90км разхода ми е 7,5. Излез някаде извънградско напълни до горе бутилката карай 100-тина км и на ново до горе я напълни, тогава ще е най-точно. Ако ти е повече от 8.0 8.5 почни да търсиш начин за сваляне на разхода - реглаж на АГУ центровка на делкото. При мен след центровка на агу и центровка на делкото - извънградско при около 90км - 7.5, а градско се колебае около 11.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова 7.5/100 само не ми казвай, че е разход на газ! Щото тая кола като чисто нова на бензин дори не ехарчела толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова 7.5/100 само не ми казвай, че е разход на газ! Щото тая кола като чисто нова на бензин дори не ехарчела толкова!

Е как бе колега, 6,8 я дават в Аутору-то на бензин за АБТ, моята се движи около 7,9-8,5 на дълго при скорост около 90-100, така че този разход не ме учудва на колегата по-горе.

А относно автора на темата - прегледай газовия филтър да не е задръстен а също ако не си сменял скоро въздушния го смени, аз го сменям на 6к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колко я дават и колко гори реално са малко различни неща. За 8,5 мога да се съглася, защото и аз съм го постигал веднъж (по точно 8,4), но с празна кола с напомпани гуми и скорост не повече от 80км/ч. Може при седана разхода да падне и до 8/100 заради това, че предполагам е малко по-лек от аванта, но разход под 8 на газ за АБТ за мен е невъзможно. И да го видя няма да го повярвам! :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега погледни настройка на газовата и делкото както и филтрите и си смени свещите ако не си го направил вече.

а за разхода може да се постигне , но с много нежно каране.

аз съм го постигал. градско в моментта мойта се върти около 11-13 газ с климатик.

ако се кара рязко колата АБТ е голям враг на това тогава разхода става убийствен.

погледни някъде имаше тема именно как се настройва газова и делко0 на АБТ мотор.

обърнал ли си внимание на термостата как бачка отваря ли си нормално и затварянето-това ми хрумна последно.

с преебан термостата в отворено положение и сурова зима съм стигал 30 на сто разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови свещи, кабели, диструбуторна капачка и палец, сменени въздушен и филтър на газта, провилно регулирана АГУ, реглаж на делкото, работещ в нормите датчик темп. на антифриза --- И РАЗХОД 7.5 ИЗВЪНГРАДСКО ПРИ 90км, КАТО СКОРОСТНАТА КУТИЯ Е С КЪСИ СКОРОСТИ. ГРАДСКО АКО СЕ НАСТЪПВА И ПРИ НЕИЗПРАВНОСТ НА ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ КОНСУМАТИВИ РАЗХОД И 14-15 Е ВЪЗМОЖЕН.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм със същия двигател дайте съвет да слагам ли ТАП и ламбда емулатор защото съм без тях,колата върви когато си иска :hilezh: Благодаря Предварително :wall: Извинявам се на колегата че му пиша в темата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

искам да ви попитам дали е нормално аудито е 92 година 90 коня АБТ 2000 куб и ми дава разход в града около 17-18 или иначе казано с 10 лв газ минавам в град около 58 км.

Въпроса ми е защото газова сам си я слагах преди около година и половина и не са и правени никакви настройки, че даже и преглед няма :zustimm: ако я закарам при някой който има понятие може ли да ми падне разхода.Сега колата е по-тромава само в началото ама си мисля че за АБТ е добре.не ми трябва да летя с 140-150 макс 120 по магистралата ама пък и да не е хептем тромава при изпреварване в града.

дано сте ме разбрали правилно. благодаря ви предварително ...

Колега, карам ВЗ,90 к.с.,карбуратор ,1,8 л, двигател NE. Градско в П-в лятото 10 -10,5 без климатик /нямам/. До морето 110-120, на магистралата 130-140 км/ч - 8 - 8,5/100.Обикновена газова Ловато.Според мен си за центровка.:hilezh:

Редактирано от mishoval
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Карам АВТ по 10км сутрин но паля на бензин до 50 градуса някъде и после обръщам на газ, и вечер около 10-15км пак на газ, и ми дава 12 на 100 , но карам с малко газ, не се тикам да изпреварвам и си пада игра със скоростния лост. Междо другото винаги сме поне 2ма в автомобила, и в багажника нося инструменти постоянно, бензин поне 15-20л в резервоара, и аз съм 105кг :hilezh: , Ако палиш на газ, сиреч караш АВТ студен на газ, нормално е да гори повечко докато позагрее, според мен де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно като заредих бутилката ~32 литра, само градско на къси разстояния и често палене студена 13/100 газ.

Паля на бензин и като отлепи стрелката минавам на газ.

С оглед че си стана студено сутрин времето мен ме устройва идеално тоя разход в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здрасти, хора! Наскоро си сложих газ. По-точно един приятел ми я сложи. Карам я на бензин, докато загрее, и предимно в смесени условия ми дава разход 10-11, а като карам извънградско (за втори път днес в последните 2 седмици ми се случи да мина 200 километра на веднъж) ми дава разход 11-12 със скорост 90-100 км, което на 5та си е в 2000 оборота? Защо извънградско ми дава по-голям разход?? За сравнение, като ходих на морето тази година напълних резервоара и със 70 литра бензин минах 970 километра със средна скорост 120-140 км, което си е 7/100?

1.8s, 90hp

Редактирано от bloodofdevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти, хора! Наскоро си сложих газ. По-точно един приятел ми я сложи. Карам я на бензин, докато загрее, и предимно в смесени условия ми дава разход 10-11, а като карам извънградско (за втори път днес в последните 2 седмици ми се случи да мина 200 километра на веднъж) ми дава разход 11-12 със скорост 90-100 км, което на 5та си е в 2000 оборота? Защо извънградско ми дава по-голям разход?? За сравнение, като ходих на морето тази година напълних резервоара и със 70 литра бензин минах 970 километра със средна скорост 120-140 км, което си е 7/100?

1.8s, 90hp

Факторите които влиаят на разхода респективно в града или извън града според мен са основно стила на каране и след него :

-вид на скоростна кутия

-вид на главното предаване

-състояние на свещи

-състояние на кабели, палец, капачка

-какво е горивото, пропан-бутана навсякъде е с различни качества, и навсякъде пълнят различно количество (лъжат)

-вид на пътя, налон, настилка

-по дискавъри правиха тестове на автомобил с включено парно, климатик, мощна аудио система - всичко това влиае на разхода, черпи ток, натоварва динамото, което от своя страна ДВГ който започва да гори повечко чорбичка, нали това са някакви незначителни загуби, но да кажа кво съм гледал и аз :rolleyes:

Поразрови се на твоя двигател каква скоростна кутия и какво главно предаване са ти монтирани, и си дай сметка как трябва да ги експлоатираш за да не ти горят излишно парите от джоба. Аз карам АВТ в града ми гори повечко 12-13 но извън него си ги оправдава на 100 километра ми гори 9л при 100км в час, но я засичам все около 100километра разстояние, от както рециклирах изпарителя не съм я засичал извънградско повече от 100-120км,не ми се е налагало просто и все така гори 8.5-9 л газ на 100км. Надявам се до морето да падне още разхода (250км) :bia:.

НЕ знам какъв двигател караш, погледни и разбери. Ето надявам се този сайт ще ти бъде полезен http://automn.ru/aud...-24.m_id2-.html а мисля и във форума има доста дискусии на тема скоростни кутии :bia:

Редактирано от Kompresor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за не разбира говори руски... дъ ню генерейшън ис уит инглиш.... хаха. Де да знам, свещите и и филтърът са сменени, а колкото до аудито спомеха с какъв двигател е - 90 коня 1.8 моноинжекция. Пътят е един и същ, просто е отиване и връщане. Ще я карам на газаджии, дано попадна на читави. Просто ми е изключително странно да ми дава по-голям разход на 5-та в 2000 оборота, отколкото градско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти колега, комбинацията на скоростна с двигател не е една и съща при всички, напротив много са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...