Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само за информация - всички филми в iTunes са със субтитрите и/или дублажа, както са минали по кината в Бг. Новите филми излизат 2-3 месеца след премиерата си тук. Цената за наем е 5€, можеш да гледаш филма в рамките на 30 дни след плащането, но не повече от 48 часа след първото пускане на филма. Няма 4К, 1080P е с идеално качество.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Едит - "всички" се оказа леко пресилено, като се поразрових из заглавията, но все пак доста са. Особено по новите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Заредил съм се да им гледам презентацията след малко - чакам да видя новия макбук. Пък може и нещо ново интересно да изпадне...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми отново ще се самоцитирам: "Тимката Кук е тъпо чиче, което трябва да с ходи". :hilezh: 

 

Не, че не е отново най-доброто про лаптоп на пазара, ама само защото микрософт, са все още много объркани кво точно се случва, та сърфейс бука е 13"-ка, а е и таблет. :hilezh: Както и недонаправеният уиндоус естествено.

 

Иначе много яко дисплейчето. Впечатляващо е какво можеш да направиш, когато си правиш хардуера и софтуера. Но определено е за хардкор непознаващи мишка, ноутбук юзери, какъвто аз не съм. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпа ралта, края на 2016-та лаптопи с 8гб рам, да не говорим, че топ модела е само с 16 [emoji1532]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DDR3L при все, че DDR4 вече се продава на кило в Лафка <_< 

32GB беше опция при Леново преди 4 години, вероятно и при други вендори също.

720р предна камера не че се съсипвам от Фейстайм през Мак-а, ама....

 

Нали бил най-ултра-бест лаптопа на планетата? Еми къф е тоя "компромис", деа? Или спешно да си изсмукваме от пръстите как "Абе и така може.... ко та бърка?"

 

 

Иначе новите дисплеи ще са покъртителни, това е сигурно. Флаш паметта също - още търся начин да асимилирам 3GB/sec трансфер как би изглеждал... Новият form factor е жесток, особено 13ката колко по-малка са я направили!!!

 

Ъпгрейд на Mac Pro??? Who da fak cares anyways??? :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе да, ама при положение, че в момента имам отворени 24 таба в сафари, 2 кад програми в уиндолс в паралелс, мейли, документи, глупости, хром няколко таба и фотошопа върви и той няколко пъти на ден и това с 8ГБ рам... знам ли къв е смисъла

 

30306031150_79c8053f36_b.jpg 

мак про(кръглия) беше тъп продукт и го отсвириха. Ще ми се да има мак минита нови, но май и това няма повече да го видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw къде по дяволите е Power button-а при моделите с Magic Bar... ъъъъ Touch Magic Bar... аъъъааа... Touch Bar? Или го включваме и изключваме модерно през Siri? Също като и усилването и намаляването на звука и брайтнеса - щото и тези бутони ги няма :) 

 

Спънк, моля ти се, брат. 8GB RAM имам на NAS-чето вкъщи, дето клати само два диска, нито едно Сафари и нито една КАД програма :) Не защото е вид "гъзария", а защото е без пари и от повече RAM глава никога, ама НИКОГА не боли ;) 8GB DDR3L модул струва около 30лв - колко ли им струва на Епъл? :) 

 

 

А, още нещо - светът много ще страда от липсата на Mag Safe!!! :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве смотани са.

 

Сиерата примерно. Сменили са уолпейпъра само.

 

А възлагах надежди на auto unlock-a. Мислех си, че като оунър  на часовник няма да пиша тъпи пароли повече. Само като доближа мака и ...... :hilezh:

 

Ми не. Тотална греда. Само ако sleep-нат.  

 

Ама даже и тва не работи, защото дрънчи на китката гаден нотификейшън (все едно не знам), че си ънлокнал. И не може да бъде изключен. .....  Миииии, не мерси ,,,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото повече толкова повече, но аз верно не съм изпадал в ситуация да ми иска повече рам макоса на тая макина. А що не са сложили повече, като цената не трябва да е проблем, не знам.

 

Бутона е от десния край на тъч бара и в него е вграден тъч ид сензора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

налазвам го веднага, само да си избистря кой размер

 

Аз първоначално казах 13 ама сега като гледам 15ката ще ми е добре съшо. 1.8 кила... а тия монитори на картинка и като описание изглеждат "уеуе майко!!!"

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си разбрал, ако си изпаднал в нужда за повече RAM защото Mac OS-а ти ще е бичил Pages на бързото ти SSD... което да речем, че при новите Flash-ове ще е още по-незабележимо, ама пусто защо не е поне опция да си с 32GB RAM? И отново: ако не предлагаш такава опция поне не тръби гръмко как продаваш най-адванс лаптопа на планетата, защото други падат под масата от смях. И с право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пс - никога не съм разбирал РСтата с купищата рам и въпреки това - зареждат ОС или софтуер 2-3 пъти по-бавно от пършивия 4 годишен Еър с 4 гб рам...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама и това е верно. С тия скорости на ссд-то, за кво ти е рам вообще. Отделно гледам, че 15ката идва само с 16, така че за мен ще е мейджър ъпгрейд

5 minutes ago, redalex said:

Аз първоначално казах 13 ама сега като гледам 15ката ще ми е добре съшо.

 

Аз чакам тая 13ка от 2 години сигурно да сменя 15ката и Вици мож да потвърди как се отказах преди 1 час и са искам пак 15 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото има хора които ги ползват тези компютри за работа. 16гб рам е от смешно към подигравка! Две виртуалки и всичко приключва, като отвориш и един ЛР с ФШ и вече е задрал в свапа. Педалска история общо взето! Ултимейт лаптоп в края на 2016-та трябва да е с 128ГБ рам, айде компромисно със 64гб! Абеее, еврейчета долни, ако ще и 5 цветни лентички покрай клавиатурата да занитят :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 1 виртуална гняс с уиндоус, там ръчкам разни чертежи, аутлук и тн и обикновено Еърчето с 4гб няма драми. Отделно обичайното сафари с 15 таба, уърд и екселски файлове, плюс още някоя дребна глупост.

Принципно разбирам логиката "колкото повече, толкова повече" ама чак пък такава драма....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от повече RAM. Kакто колегата @Wizi спомена по-горе, кoгато си има SSD виртуалната памет е допустимо бърза и неограничена. Затова почти всичко на пазара е с 8 или 16 ГБ.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нужда разбира се от повече рам, пак казвам за хора които ги ползват тези компютри за работа. 16гб са на ръба да не стигат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от работата, но ако имаше такава нужда щеше да бъдe задоволена от пазара. Факта е че няма, или има но е незначителна част. Това е само един сайт, но и другите показват същото - 16 ГБ тотално преобладава като максимум:

 

http://www.techradar.com/news/mobile-computing/laptops/best-laptops-1304361

 

Аз например ползвам моя за работа (програмиране - използвам Visual Studio Ent 2015 и Eclipse, SQL Server 2016 и IIS). Моя лаптоп е от 2013г. и си има 8Гб. Никога не са ми трябвали даже и толкова. Не ми се налага да въртя повече от 1 виртуалка по еднo и също време, която съм нагласил да взема 2 Гб. Ако някога компютъра реши че му трябва повече RAM си използва виртуална памет - аз изобщо не усещам защото съм с SSD диск.

 

Има много програми които изискават повече памет, но те понеже не са написани вчера а преди 10 - 15 години са направени да работят директно с виртуална памет (като Фотошоп например).

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро разочарован, отколкото впечатлен ..... нито нов iMac (честно казано обмислях един 5К), нито нов Air, нито ново mini ..... само нови цени (и то какви :stupid:).

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При сегашното 13 про, защо ти е Еър?!?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Имам 13"-ка Pro и много си го харесвам, но Air просто ми е по-удобен (особено, ако го нося като 3-ти лаптоп в раницата).[emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря ти, че новата 13ка Про е по-тънка и малка от сегашия Еър.

Иначе и аз съм с Еър и го предпочитам пред сегашното Про.

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...