Jump to content

Recommended Posts

За iOS ползвам Dreambox Live , за ОС Х защо ти е приложение? През браузър или VLC се гледа чудесно.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За iOS ползвам Dreambox Live , за ОС Х защо ти е приложение? През браузър или VLC се гледа чудесно.

Sent from my iPad using Tapatalk

За букетите и прехвърляне на файлове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Програми се "деинсталират" точно от Finder по доста сложен начин: изхвърляш ги в кошчето за боклук и след това го чистиш. Следи НЕ остават, а и да остават са някакви килобайти под формата на файлчета запазили настройки или нещо подобно. Всяка програма потребителя я вижда като една иконка, а вътре в себе си тя съдържа абсолютно всички файлове нужни тя да функционира. Ако искаш цъкни произволна иконка с десен бутон и дай Show packages да видиш какво се крие вътре.

За защита ако искаш влез в System preferences и си пусни Firewall-а, за всеки случай.

Ако искаш MS Office 2013 можеш да си го свалиш от моето FTP, което бих ти дал достъп, но това на лично съобщение. Вътре има дебел архив от какво ли не, все ще си харесаш нещо.

Влез в macupdate.com и си свали Perian, който ще ти накара Quicktime-а да плейва .avi и разни други формати, които принципно не харесва. От там си сваляш и други полезни безплатни приграмчета за какво ли не.

За деархиватор ползвам The Unarchiver, но май всички вършат едно и също, а и се справят чудесно, та каквото си избереш.

Писах ти лично. Firewall-a съм го пуснал. За архиватора се оказа, че съм инсталирал точно него :) Perian инсталирах без проблем, но засега мнението ми е, че VLC се справя по-добре и е на български. Деинсталирам както казваш с finder, но по тези  http://guides.macrumors.com/Uninstalling_Applications_in_Mac_OS_X инструкции с до голяма степен оставащите файлове.

 

Edit: Извинявам се - два отговора един след друг.

Редактирано от Maranello
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както споменах, а и както пише от линка, който си посочил - остават най-често съвсем малки файлчета с настройки, което е последното нещо заслужаващо да му се обръща внимание. 

 

Да, прочетох ти личното. Кажи ми когато си готов да ми разгледаш FTP-то за да ти го стартирам и дам достъп. През останалото време сървърчето ми спинка. Сори :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спец агент може ли да ме светне к'ва простотия сътворих, че всеки път при опит за ssh ми излиза това:

 

zNMqERu.png

 

Май някъде от зор му дадох да генерира ssh ключ и от там.... досадна работа <_<

 

Как да го разкарам?

 

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм или си омазал пермисиите на ключа или някак си си го дерегистрирал. Пробва ли със ssh-add да добавиш ключа наново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно организиране на работата в мак ос, ресетна се като минах на новия алфред ама мисля, че ако го нямам, ще си прережа вените (основно хоткийс) :)
Since 26.05.2013, @alfredapp has been used 19 502 times. Average 187.5 times per day.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бая време не съм правил jailbreak, та реших да го направя пак на ipada mini 6.1.3, някой да е правил скоро и да знае линкове към обяснения как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.1.3 не е подходящ за джейл. До колкото знам имаше за А4 semi-tetherd джейл.

Гледах screenshot на джейл на 7ца с evasi0n. Ако искаш изчакай още малко и вероятно пускайки за iOS 7 ще запълнят дупката и с 6.1.3.

За момента 6.1.2 се джейлва безгрижно, но не съм сигурен дали можеш да слезеш надолу и дали си заслужава хамалогията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дерта ми беше, че исках да сложа една програмка  от сидията, за да използвам минито за навигация, но и аз това видях, че за 6.1.3 е зор, а и май тази програмка за връзка между външен гпс приемник през блутуут, не става за 6.1.3, дори да е джейлнат. Ще чакам 7-та..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

октомври-ноември някъде. Със сигурност изчакай. Аз взех Нексус 7 да ми запълва ретинно-мини-таблет нуждите докато го пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AirPort Time Capsule има ли защита на WAN за пренапрежения от мрежата? USB поддържа ли всякакви принтери?

Малко да си ъпна въпросите, но вече с отговори в първо лице. Взех си 3gb версия. Готина джунджурия, както и очаквах. В скоростите има разлика, но чак пък да ме следи и да пренасочи "магистралата" към мен (образно казано), както е според описанията е малко преувеличено. Имах проблем с настройките, които малко ме поизнервиха. Не в смисъл недостатъчност, а като променлива скорост, загуба на връзка и бавен трансфер към капсулата. Всичко си дойде на мястото като сложих 2,4 и 5 ghz на постоянни канали вместо auto. Така, че ако някой има такива проблеми да пробва това. Сега всичко хвърчи и определено съм удовлетворен от покупката. Видео HD го чета директно от нея, без прекъсвания и спестява прехвърлянето на харддиска на мака. Принтера ми го разпозна веднага през usb и безжичното печатане работи безотказно. Само не разбрах, като е тайм капсула да я заравям ли за следващите поколения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе предложиха ми това:

http://www.istyle.eu/bg/mac/macbook-air/macbook-air-13-256gb.html

 

за 1600 лв с меджик маус и Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter

 

на 6 месеца.

мисля, че офертата е чук...други мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...