Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Джейл не вярвам ;) 

В тоя ред на мисли ще си продавам AppleTV2-то :bia:

Е що с лошо деее:(((

Скай, аз на моите съм качил XBMC и пускам на детенце филмчета от NAS.

Иначе идеята е да си купуваш съдържанието за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е или в паралелс или бууткамп. В паралелс не трябва да имаш никакви проблеми.

Иначе току що ми дойде новото апле ТВ, ще споделя после впечатления

последните дни гледах на такова, в първия момент  бях уау, обаче като гледах филми тая ненормална и манияшка картина ми изглежда някак много странно, се едно гледам някъв латино сериал баси?? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играх си снощи с новото тв и впечатленията са ми като цяло позитивни. Супер бързо и мазно е и дистанционното е фантазия. Аз на старото не ползвах неговото си, щото беше много орязано и трябваше да ползваш още едно за контролите на тв/ресивър така или иначе, та ползвах това на телевизора, което контролираше и апл тв-то. Сега обаче, новото пуска и гаси тв-то и ресивъра и увеличава звука, демек всичко нужно го прави. Хубавото е, че новото апл тв има инфрачервен порт, та пак мога и дистанционните на телевизора да си ги ползвам, та съм ги разхвърлял навсякъде. 

 

Сири работи ок, но доста орязана. Игрите изглеждат много добре и с джойстик допълнителен ще е ок конзолка. Иначе интерфейса е същия като преди, просто по-бърз и аповете вече могат да имат различна структура. Нетфликс сега изглежда като на другите платформи.

 

Единственото дразнещо, поне за сега, е че не може да се свърже блутут клавиатура, както и аппа за телефона не работи с тая версия, та нямаш начин за бързо вкарване на текст. Пак е много по-добре от на други платформи и на старото, но всяка буква една по една трябва да вкарваш. Сигурен съм, че скоро ще го оправят това, но поне за сега няма алтернатива за вкарване на текст. 

 

Получих днес точно мейл, че поддържа официално Plex, което мен лично доста ме блазни предвид, че всичко съм там си качил на домашния сървър.

 

Ти поне ще можеш да си го ползваш по предназначение, ако не друго <_<

 

Да, Плекс го има в апп стора вече

 

Джейл? :hilezh:

 

Аз до сега бях с аплтв3, за което така и не излезе джейл, но новото е реално друга платформа, подобна на иОС, така че някой ден мож и да стане

 

последните дни гледах на такова, в първия момент  бях уау, обаче като гледах филми тая ненормална и манияшка картина ми изглежда някак много странно, се едно гледам някъв латино сериал баси?? :huh:

 

Не е от аплтв-то, а е от телевизора. Повечето идват по дифолт с вкючен моушън смуутинг или подобно, което е супер за спорт, но за нормална телевизия трябва да е изключено. Мен ме побърква, че повечето хора си ги гледат така, обаче аз им го гася  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A? :huh: Какво си гледал и какво не ти е харесАло, че нещо хич не ми стана ясно?

въпросното ново апъл тв, не знам как да го обясня, защото съм много, ама много лаик на тия теми, но Spunky ме разбра мисля :)

имам предвид нещо такова, че картината е толкова реална и се вижда всичко, че когато гледах филми (холиууд продукции), имах чувството че нещо не е както трябва....актьорите се едно са ти в стаята и при движенията им всичко е детайлно, се едно си на театър? :nixweiss:

Боб, телевизорът беше лед , некъв самсунг 46 инча, не знам от него ли е , от какво е....както казах и не разбирам, но е верно.За спорт и дискавъри/NG е супер, но на филмите не ме накефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе аз нещо не схванах чесно казано, оплака се от супер реалната картина (която надали има връзка със самото апълТВ)  :nixweiss:

 

Джейл не вярвам ;) 
В тоя ред на мисли ще си продавам AppleTV2-то :bia:

 

Драсни една цена ЛС като решиш да го махаш.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не е от аплтв-то, а е от телевизора. Повечето идват по дифолт с вкючен моушън смуутинг или подобно, което е супер за спорт, но за нормална телевизия трябва да е изключено. Мен ме побърква, че повечето хора си ги гледат така, обаче аз им го гася  :hilezh:

Ей това го има и моя стар плазмодиЙ, но като му дам оф и всичко си идва на мястото. Аз му казвам театрален ефект.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, има го и на плазми и на лцд-та и дублира кадрите. Това е тая "екстра" дет я рекламират като 100/200 херца(120/240 тук) и вкарва допълнителни фреймове, измислени и прави картината олио. Но това изцяло зависи от телевизора и дали е включено това или не, няма значение източника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе аз нещо не схванах чесно казано, оплака се от супер реалната картина (която надали има връзка със самото апълТВ)  :nixweiss:

 

 

Драсни една цена ЛС като решиш да го махаш.  :zustimm:

е опитАх се ве, аз не разбирам и изобщо не се правя, че разбирам (да се поучи голема част от форума :hilezh: )

те другите обясниха, същото имам предвид

се едно театро гледам, мне .....не ме кефи и не знам кое е отговорно за тая картина, но не искам такава.

като изключиме това, епъл тв си е готино нещо значи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гадно е за филми и сериали, обаче за спорт, особено при ЛЦД телевизорите е задължително да е включено. Тъпото е, че идва включено по дифолт и повечето хора или не им пречи и не му обръщат внимание или си мислят, че новите телевизори са си така. 

 

По-големия проблем е, че някои извратени режисьори, като Питър Джаксън, искат да снимат филми така, което е отврат. Ако някой е гледал хобита на 48 кадъра, знае за какво говоря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До свикване си е според мен.

Вие и за 5+ инчовите тояги преди викахте че са гадни и неудобни, ама сега не можете да гледате нещо по-малко.

 

Едно време и ЛЦД-тата като навлизаха пак маса хора в началото си искаха ЦРТ аквариумите, ама за известно време се свиква.

 

И 16:9 ни беше странно първоначално и още безброй примери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз със ЛЦД телевизорите не съм свикнал грам и се надявам да не ми се налага да свиквам.

 

За 5+ инчовите мини телевизори е така, свиква се, но не означва че размера не дразни постоянно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ползвам, но не успях да я подкарам през Сафари....общо взето ползвам банкиране на Райфайзен,Уникредит и Пощенска, само това на Райфайзен работи със Сафари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сертификат ли банкирате или не? Райфайзен не искат сертификат и затова тръгва навсякъде, а Уникредит иска, тъй че може би заради това имате проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да правиш преводи в булбанк онлайн, трябва КЕП. Без сертификат достъпа е само за четене. И има проблеми с едни специфични неща необходими за подписването в техния сайт, които са ми работили само с ИЕ и firefox. С хром не работеше. С други браузъри не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с КЕП съм в Уникредит и Пощенска и не става през сафари в Райфайзен държа малки суми и го ползвам със смс верификация.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сертификат от банката го използвам. Добавил съм всички сертификати в Keychain Access, но не иска да подписва. Като гледам, тук никой не го е подкарам под Сафари. Явно се налага да звъня на поддръжката утре. Идеята е да разкарам Firefox, защото го държа само заради банкирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да звъниш, и да не звъниш, възможно е да не работи читаво - понякога работи, понякога не, като "не"-то е доста повече пъти. Ако искаш да ползваш сафари, трябва да подписваш с токен устройство и да замениш смс-а ( след като си със сертификат, предполагам, че ползваш смс). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С доста мерак отидох да видя епъл уоча.... и доста се разочаровах. 

За 400те си долара не видях да предлага нещо, което да ме впечатли. Направо се отказах да го взимам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...