Jump to content

за 4F Помощ загубих си секрета за гумите


icemaan

Recommended Posts

Здравейте,

Имам малък проблем. На таблото имам предупреждение, че се налага смяна на накладките, но загубих секрета за джантите.

Не ми се иска да разбивам болтовете. Ако някой има такъв секрет, ще се радвам да ми услужи за 20-тина минути, за да сваля болтовете.

ПП. Обаждах се в Порше и в Юнитрейд, но ми кзаха, че вече не се продавал само секрета,

а вече само комплект с болтовете. Също така само в Порще запад евентуално, можели да

ги свалят, а аз съм в Младост.

Благодаря предварително.

840508172202927470313183601439jmPYsBTmAix5IPKXtFw.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти стругар за да ти направи нещо като шлиц,който да пасне на секретния болт.В болта трябва да се набие свещ с диаметър близък до диаметъра на болта за да се вземе отпечатък и после по него да се направи секрет,който отговаря на твоята конфигурация.

Редактирано от Docho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам малък проблем...

Това хич не е малък проблем, представи си ако спукаш гума примерно... на дълъг път. :hilezh:

А и при колите които си постнал в подписа си, не виждам проблема къв е да се разходиш до порше запад или даже да си вземеш нов комплект. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплект оригинални секретни болтове е към 80лв, комбинациите не са толкова много, в Запад със сигурност трябва да могат да ти го свалят, поне така ми казаха преди време, като купувах болтове. Би трябвало и в Порше Изток да могат да го свалят...но все пак питай. Ако колата е излезнала с тези болтове от завода дори няма да е нужно да пробват различните ключове.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Порше Запад трябва да имат всички комбинации за всички аудита досега. Това включва и по-старите модели. Аз като си счупих секрета отидох в Порше Варна и ми дадоха техния да си развия болтовете и си купих нов комплект. Имат поне около 100 броя секрети през годините. Само на 4F мисля са към 20 ако не и повече.

Отиди в Порше Запад и ще ти ги свалят без проблем. После си купуваш нови и те така. Самите секрети са под номера.

Пък ако нямаш време карай BMW-то. Като гледам бая ще понавървява.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успокой се, от това което си написал лъха притеснение. Първо: след като ти светне лампата за накладките спокойно можеш да минеш поне още 2000 км както и да караш. Аз съм минавал и повече. Второ: отиваш в Порше с колата и си поръчваш САМО секрета. Повтарям САМО. Отиваш на резервните части, хващаш който видиш там и го водиш при колата. Отваряш му багажника, той знае отзад на лепенката какво да прочете. Плащаш му го и след 3 дни е при тебе.

Спокойно, нищо страшно не е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Извинявам се за това, че не писах в тази тема, отнесен сън напоследък.

ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН!!! Благодаря на всички за съветите, помогнахте ми!

Искам само да споделя какво стана. Значи първо се отбих да Юнитрейд-Х.

Там се оказа че, понеже вече не са официялен сервиз, нямат целия набор секрети.

Затова тръгнах от Дружба през околовръстното към Порше-Запад, но тъй като минавах

покрай Порше-Изток реших да се отбия и да попитам. Там попаднах на някакво момче,

може би беше главен приемчик или управител на сервиза, принципно кмандореше другите! :hilezh:

Той ме покани сам да си вкарам колата, в една странична клетка, която той ми отвори.

Това много приятно ме изненада, не обичам да ми карат колите, дори в сервизите....

Такаааа, той донесе един голям куфар с 20-30 секрета и от 2-ри, 3-ти опит го уцели.

Свалихме секретите, и понеже той ми каза, че майка-секрет (главата на секрета)

вече не може да се поръчва отделно, аз му ги оставих, ако някой закъса да за такива...

Та той беше много учтив, даже се изненадах беше мега учтив!... направо се притесних

и си помислих:

"Е сега ще ми отрежат главата за тази операция, имайки предвид легендите за официалните

сервизи". И попитах: "Какво дължа?". А човекът се усмихна и ми каза:

"Как така, НИЩО НЕ ДЪЛЖИТЕ!!! ВИЕ КАРАТЕ AUDI!"

Не запомних името на човека, дори не го прочетох, бях като гръмнат!

Останах да мълча половин минута! Не е за вярване, че в БГ има такова

отношение. Изключително съм доволен от всичко...

ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ НА ТОЗИ ЧОВЕК и да му кажа, ча само заради хора като него

си заслужава да караш марката AUDI.

Благодаря!!! :bia:

ПП. Ндявам се да ви е било интересно!

Хубав weekend. :zustimm:

ПП2. Благодаря sky,

вече се разделих с него. Криза е! А 550i си иска поддръжката, каското и т.н.

Иначе знам какво бих карал, ако финансите не ме пртесняваха... :rolleyes:

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...