Jump to content

Не купувайте следния автомобил!


Recommended Posts

На вниманието на всички колеги, които са разглеждали обявите за горепосоченото Ауди от Сливен. Продавачът се оказа изключителен лъжец от селски тип.

След 10те проведени разговора с мен и моят приятел монтьор ни убеди че Аудито е ПЕРФЕКТНО. А на място се оказа че термостата и вакум попмпата не работят. Двигателя имаше течове, а демферната шайба и тя играеше. Купето беше в ужасен вид, както на външен , така и вътрешен вид. Колата возеше толкова твърдо и тракаше, че го питах тоя селяндур дали я е карал въобще. Нямаше нищо общо от обещаното за виждане, а и най-вече нищо общо от АУДИ А6 C4 2.5TDI.

Така, че който колега е решил да го види, може просто да го зачеркне от списъка си.

Ето я и обявата:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11303676000135392&f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със спортно окачване е все пак,затова вози така.Инак и на снимките не изглежда прелестна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше със спортно окачване. Уж сменял амортисьори и пружини с оригинални. Кой знае какво и откъде е вземал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нама значение какво очаква, да не би да одобрявате това, че собственика го в налъгал по телефона. И не мога да разбера какво му се подигравате на момчето, като си търси кола на 15 години да не би да няма право да избира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За селяндура от Сливен колега, не визирам всички, а конкретен човек. Мога да постна и телефона, за да го чуете за минута как говори и ще се убедиш.

Темата я пуснах, за да предпазя други, които търсят такава кола, просто да им спестя малко пари, нерви и път. Какво друго може да направя да го ударя или наплюй ли тоя човек? Изминах 500км, платих на майстор да дойде с мен + допълните разходи.

Споделям колата в какво състояние е. Вече всеки си преценява дали колата е за него или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм попадал на коли в "отлично състояние", които като ми ги покажат мълча тъпо без да знам как да реагирам на наглостта.

Явно и други са се сблъсквали:

Не гледай обяви в провинцията с иключение на големите градове. Просто ще се отвратиш. По добре от автокъща, отколкото от частник в повечето случаи. На запад все нещо са влагали до последно, а тук масово се кърпи и замазва, ако може наистина да е без пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно малките градове да кажа нещо. Аз бих избрал кола от малък град, въпреки че досега не съм купувал кола от България.

1. В малкия град се ползва по-малко съединителя. На моята на "Дайкин" струва към 500 лева комплекта и още 150-ина за работата... не е малко. Отделно по-малко се натоварва демпферния маховик, за моделите с такива.

2. Има по-малка вероятност някой да ти забърше колата на паркинга и следователно по-редки (или направо без) козметични процедури по колата. Виждаш истинското й лице.

3. Повечето имаме гаражи и ги ползваме.

4. По-рядка употреба на спирачки и по-редки превключвания на скоростите по принцип.

5. Тръгвайки със студен двигател можеш да се "точиш" полека докато загрее двигателя и трансмисията. Тоест не е необходимо от паркинг по цариградско да се включиш при -5 градуса с 80 км/ч.

6. По-малкият брой сервизи и факта, че повечето хора се познават и мълвата върви много бързо, колата се обслужва с повече внимание, за да не бъдат изгонени потенциални клиенти. Така е на теория поне. Знам за издънки, но знам и за такива в оторизирани сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер логика, би била наистина логична ако всички купуваха чисто нови автомобили.

В реалния свят тези хора с не много големи доходи си купуват най-евтината кола от по-висок клас. Разбирай ако А4 има за 10000, те ще търсят по-нова година А6 за по-малко пари. Ще си купят най-бробитата лейка на пазара, само и само за да имат по-готана кола от комшията. След това тоя кош, колкото и да го правиш и ремонтираш си остава коШ.

С 2 думи купи си дизелче на 10 години на на 1 000 000км и си му пази съединителя и спирачките...

Доказателство за думите ми може да видите навсякъде по пътищата, автокъщите и мобиле.бг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислите въобще, че тука в БГ има значение нещо от това при кой е колата??? :gruebel: Тука има само един РЕАЛЕН принцип и той се казва "добра сделка". Вие мислите, че давайки повече пари от средната стойност на пазара за даден модел ви се гарантира нещо като "качество" и други такива простотии. Такъв филм в БГ няма. Тук отиваш и гледаш, ако продавача е достатъчно напрегнат финансово може да вземеш нещо добро ТОВА е. Може да купиш курник и за много пари, може да вземеш и добро за малко. Друго правило освен, че трябва да гледаш внимателно няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата над мен, само с гледане става - цената е най-глупавия възможен критерий. За пример мога да дам моята Б4-ка. Колата я взех преди 5 месеца за 1500лв(без пазарлъци) и е в идеално състояние, който не вярва да дойде да я види :gruebel: С течение на времето съм я огледал сантиметър по сантиметър и е изрядна отвсякъде. Сменял съм само консумативи.... е и табло, но който е карал 80-ка знае за какво става въпрос :) Продавачът ми каза, че тази само му е запълвала място в автовоза и не се занимава по принцип с толкова стари коли. А и я продаде за няма и 24 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата над мен, само с гледане става - цената е най-глупавия възможен критерий. За пример мога да дам моята Б4-ка. Колата я взех преди 5 месеца за 1500лв(без пазарлъци) и е в идеално състояние, който не вярва да дойде да я види :gruebel: С течение на времето съм я огледал сантиметър по сантиметър и е изрядна отвсякъде. Сменял съм само консумативи.... е и табло, но който е карал 80-ка знае за какво става въпрос :) Продавачът ми каза, че тази само му е запълвала място в автовоза и не се занимава по принцип с толкова стари коли. А и я продаде за няма и 24 часа.

Б4-ка нововнос-ти си щастливец.Не сьм виждал при тьрговците от години.

А по темата - Браво на колегата за споделеното мнение.

Хубаво би било да се забие с топлийка подобна тема в раздела.И не само негативи,положителни мнения сьщо,кой какво е видял,покарал всякаква информация полезна на потенциалните собственици на Ауди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че повечето стари коли са с предстоящи ремонти или такива, които не си заслужават усилието. Да, но такава е и картинката при доста по-нови екземпляри. Всички знаем, че има обаче автомобили по на 20 години в много добра кондиция. Всичко опира до подръжката и отношението на собственика към колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавачът ми каза, че тази само му е запълвала място в автовоза и не се занимава по принцип с толкова стари коли. А и я продаде за няма и 24 часа.

:):flehan::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , Аз преди 4-ри години (2007г.) си купих една б3 80-тка която е производство 89 година . Купих я от автокъща за доста парички . Тя се оказа в перфектно състояние,може би е обслужвана в Холандия редовно . До днес се наложи да сменя само водния радиатор защото протече. Въпреки навъртените километри които са ХХХХХХ на брой неизвестни никому дори и на мен си ми служи вярно . Мисля да си я карам още някоя година . На газ е и разхода и е перфектен . ВЕЛИКО ТЪРНОВО -- БУРГАС : разход 16 ЛИТРА ГАЗ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За съжаление попаднах на пасат 3B 1.9 тди 90коня в страхотно състояние и го взех. След година и половина търсене не успях да намеря читав AEL :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си сбъркал колега, важното е да е читава колата която купуваш, не толкова марката и модела.. (Стига да е немска де.. :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак продължава агонията :lol: Е след като се купува втора ръка кола, защо всеки си мисли че може да вземе и кара? Само аз ли тръгвам с мисълта, да купя екземпляр с "поправими" забележки :zustimm: Аз явно като по-тъп предпочитам да си купя кола с изтормозено окачване, или двигател но да е свежа и чиста. Е да ама какво става? Купувам я за адекватна сума после се радвам на оправен мотор, или ново окачване. Казвате, че читав АЕЛ няма? Е защо пък да няма? Аз като гледам на обявите има свежи коли. Просто всеки трябва да си прецени какво може да не го притеснява. Ако някой е тръгнал да купува 15 годишна перфектна кола с един чудесен мотор, клима, куатро, 6 скорости, кожа, просто и здраво окачване с перфектно поведение и иска всичко това за под 5000лв. Е да няма как да стане!!! Качеството струва пари! А няма да стане, защото кола без забележка се продава веднъж на 1000 може би да не кажа повече :bia:

ПП - Баща ми го каза много точно. "Продават се къщи(апартаменти) в който не може да се живее, и коли който не може да се карат" Това е България разберете го. Преди година продадох кола и когато човека дойде да я гледа 5 пъти ме пита какво и е? 6 пъти му казах, че не ми трябва, и никой не дава повече. Е уви, до ден днешен не съм видял подобен случай. Колега искаше да купи Вранглер за цената от 1000лв(за нищо не става и само този ми колега ще си го купи на тая земя). Е бай Ганьо го даде на вторични за 300лв, не на колегата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, никой не мисли, че купува нова кола. Просто като си даваш парите не е зле да е в някакво поддържано състояние. Километрите да са реални и т.н. Не мисля, че е мисия невъзможна, просто е трудно. А и както се видя в случая, колегата предпочете да вземе кола от друга марка. Защо не? Трябва ли да се наливат още пари в някой "поправим екземпляр"?

То всичко се прави, ама едни тампони да имаш за смяна на магарето на X5 или Е39 Туринг и ще ти се отще да я правиш. Не че не се сменят, просто са цифра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има такива теми! :zustimm:

Дори бих предложил да се пинне една тема за наистина измамните обяви и в нея да споделяме впечатления за гледани наживо дараци в полуразпад, за да се предпазиме един друг от загубване на време и средства за безмислени огледи. Как ви се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено, стига да не се спекулира и да се оплюват незаслужено разни коли. Щото и това може да се случи в БГ.. за съжаление.. :zustimm:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересна тема,и аз да се включа.пред 4 години бачках като луд(по морета и строежи) за да си купя една моя мечта ХОНДА ЦБР 929 от малък карам и това искам цял живот.2007г харесах една 929-ка тогава бях 18г и се разбрахме с брата да не казваме на тате,че той не искаше да си купувам мотор.обаче той му каза :lol: .но аз съм предвидих че може да стане така и същото време си харесах кола ауди ц4 1.8,ама грам си нямах на идея как изглежда и каква е тая кола.тука е най тъжни момент дасега в гадния живот.отидох да гледам колата без да знам какво да гледам защото не съм се интересувал.и на пук баща ми я купи кола за 5000лв с всички екстри и с брони от ауди 100 и заден капак също видях че колата беше удряна,но знаеха че ако сега не купят и ще ме изпуснат.вътре седалката скъсана имаше тук там стъкла идваше ми :lol: бащата ама...! та прибрах се с кола веднага в сервиза 2-носача ремъци 2 ролки понеже другите бяха сменени :zustimm: тампони масло филтри лабда сонда на бош обслужи климатроника.и това беше 4г само карах смаях се колко здраво излезе.сега ако тръгна да си купувам кола ц4 вече съм спец :D и знам къде да гледам.сега преди 3месеца ме удариха и беше удобен момен да я направя като истинска ц4 направо нова предница всичко смених тъкмо се зарадвах...... и гарнитура на главата :bia: сякаш някои ме урочасал.... и това поправих,но я пуснах да се продава дойде едно момче показах му всички снимки как е ударена какво е правено какви разходи дори и гаранция му дадох .направо се смая човека но нея купи де :lol: понеже има да се пребоядисат някои детайли.и аз го разбирам човечеца но както и да.преди да тръгнеш нещо да прави поинтересувай се малко за него или земи някои които го е правил и му разбира да не да ви излъжат като мен макар,че при мен бащата имаше голямата вина ;)

Редактирано от TIHOTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно забравих да кажа :dance: Ние българите сме си смешници, ама от най-смешните....толкова смешни, че да ти се реве!!! Значи може да изтърси 20 000лв за кола Бай Ганьо големия, ама после нещо за 200лв(за повече не ми се и коментира) става проблем. Да определено забравих да ви дам пример как "палячо" при мен купи воден радиатор за 150лв на БМВ е39 М-пакет в8 4.4 бензин при цена на оригинален под 600лв. Е не е ли смешно(жалко да не кажа)? Ама това е бай Ганьо той знае :dance::steinigung: Аз лично се отвращавам когато попадна на подобни гледки. За жалост все повече виждам как разни хора купуват скъпи коли пък после нямат пари за гориво. Кола на която едни нови гуми не мога да купя, не я и гледам :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...