Jump to content

Какъв размер са тонколоните в А6Ц4 Авант?


GogiCh

Recommended Posts

В моята кола съм с Sony Gt210 + оригиналните тонколони (Нокиа) и звучи цялата система доста зле (дори понякога не я пускам защото ме е яд да я слушам). Не зная защо така са изложили с озвучаването в тази иначе прекрасна кола. Сонито си зная че е мега отврат но така я купих с него. Какво ще предложите какво да сложа и с какви говорители да подменя оригиналните (и без това заден ляв почна да хрипти)? Може би искам на първи етап само на говорители без допълнителни басове и усилватели. Моля споделете опит. Падам си аудиофил и не обичам гирултията и разните шаренийки и глезотийки, строго и дискретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с оригиналния касетофон на Ц4 Гама някаква си и да ти кажа звука дори само от предните врати е много добър. Не знам какво си си сложил, но проблема не ти е в говорителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко теми по въпроса.

1-ва тема

2-ра тема

3-та тема

Аз лично те съветвам да си сложиш и отпред и отзад 13 см.

1-ви вариант (ниско бюджетен), Hertz DSK 130 комплект 4 бр говорители + 4 бр пищялки и 4 бр филтри излизат около 200 лв. За монтажа е необходимо малко въображение, но стават на мястото на фабричните и не си личи. След като се разработят вадят отличен звук.

DSK%20130.jpg

2-ри вариант (по висок клас) DLS R5a същото изпълнение ще дойде около 562 лв.

r5a.jpg

При Herz-а може да минеш без усилвател, но другите няма да ги захрани CD-to.

Има готови адаптери чрез който става без преправяне да се сложат 10см говорители, но те идват твърде малки.

speakeradapterfr.jpg

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад влизат без проблем 17 , като оригиналните са 15 мисля...Отпред 13 чрез адаптери, но в повечето случаи проблема е в задните.

Има и още една тема по въпроса...

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=71252&st=20&p=1302891&hl=helix&fromsearch=1entry1302891

Адаптерите са за размер от 10 към 13...Оригиналните са 10.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е седан колата задните говорители са на кората зад облегалката и стават 17см без проблем, но на аванта са във вратите и по размер са 1:1 със тези в предните врати (по спомен бяха 10.4 см със 3 винта).

Ето малко нагледен матриаЛ. :(

Тук

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм нещо си в грешка колега...За авант говоря, точно такъв и карам и съм ги сменял... :( Предните са по малки и отзад със съвсем малко изрязване стават 17, аз съм с 16.5 в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да бъркам, моята е с BOSE и може би от там е разликата. :(

bose-avant.jpg

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Ползвах търсачката преди да пусна темата и не можах да открия нищо за това се извинявам. Сонито както писах съм сигурен че мега боклук защото на предната си кола смених оригиналния Блау пункт с него и музиката буквално изчезна. Предполагам че и тук е така. Баджанака има Зафира Елеганс и там музиката е на светлинни години от тая в моята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Изчетох всички теми и да Ви кажа правичката не можах категорично да разбера какви са размерите на говорителите във вратите на комбито без босе. Ако се дадът 200 - 500 лв за говорители и разликата минимална май не е никак оправдано. Не можах да разбера защо ДЛС-те не мога да ги захраня само със СД-то. Не могат ли да се използват оригиналните високочестотни говорители или са маломощни а и няма ли оригинални филтри?

Редактирано от GogiCh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа колега аз аудито го взех изтърбушено без музика.Намерих си оригинален VW GAMMA5 касетофон който перфектно се върза с интериора и подсветките.упралява сд има си долби ,с мека механика на касетата добро радио,като цяло по дброто решение от някоя гама или делта на ауди.На вратите съм 10 пайнер от пред и 13 блаупункт на задни врати.С тази комплектация звука е добър до 50% на усилването ,с повече мощност ниските просто почват да гъгнат и трябва да ги ограничавам от ксетофона.За пробичка закачих едно стъпало с бас в багажника, тогава нешата са значително по добре с големите мощности.И все пак въпроса е като се возиш да слушаш нещо приятно или да се събирате на дискотека/хаус или чалга парти в купето/. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Задните говорители вече издадоха багажа и към момента съм се насочил към ( http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_41). Ако след смяната се образува огромна разлика м/у предни и задни ще сменя и предните (със абсолютно същите) и се надявам звука да стане приемлив. За Плеара обаче не мога изобщо да се ориентирам. Загледах Алпините, но там има един поне за мен дразнещ момент червеното на копчетата е розово. Фен съм на Кларион но ми казаха че не звучали меко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако монтираш тези само отзад определено предните ще те дразнят, особено ако сложиш добър плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако монтираш тези само отзад определено предните ще те дразнят, особено ако сложиш добър плеър.

Alpine CDE-9874?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От горе споменатия плеър нямам преки наблюдения, но запомни нещо. Всяка марка има разните му там класове плеъри. На всяка марка плеърите до 7,8,9 серия свирят еднакво добре/зле. Словесна война по темата не мисля да водя, занимавал съм се достатъчно и съм го разбрал по най-трудния начин. Плеъра е от хубавите марки в кар аудиото, мисля че проблем с него няма да имаш(за поставената цел). Има обаче едно ама много важно нещо за да останеш доволен от крайния резултат. Трябва много да се постараеш върху самия монтаж на новите високоговорители! Много е важно как си решил да ги монтираш. От написаното горе в темата мисля че искаш колата да остане във фабричен вид. Ако съм прав, това до някъде усложнява нещата. От задните говорители задоволителния резултат е добри средни и високи честоти. Там каквито и ниски да излязат няма особено значение. Отпред обаче аз самия още не съм разглобял, но на пръв поглед нещата са сложни. Едно бъди сигурен, няма да може само с 3 рапитки да захванеш новите говорители и да имаш голям ефект(така направено даже може да се влошат нещата). Имаш обем(кутия) от 1,5литра крайно малко за каквото и да било. Вариантите за грамотна музика отпред са евентуално сваляне на корите на вратите и изработка на преходни фланци от някакъв дървен материал(кутиите се махат изцяло). Нещо подобно на това което е направено в линка на cvetan83. Аз обаче съветвам,и според мен е задължително говорителя, заедно с неговия преходен фланец да са захванати към металната част на вратата. Поне в моя опит добър резултат с колкото ще голяма и масивна основа захваната за кората нямам :) Ползване на нова инсталация не мисля че се налага. Преди да се разглобява задължително си набави шумоизолация, и виброизолация. 100% има дребни дупчици който след запушване с изолация подобряват значително звука, и намалят шума при движение в купето :(

ПП - Ако мислиш да слагаш ДЛС се обърни към нашия колега във форума DLS. Може да разгледаш и неговия електронен магазин в подписа ми. Също на посочените телефони в сайта съм убеден че ще получиш професионални безценни съвети за евентуални подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните говорители вече издадоха багажа и към момента съм се насочил към ( http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_41). Ако след смяната се образува огромна разлика м/у предни и задни ще сменя и предните (със абсолютно същите) и се надявам звука да стане приемлив.

Ако ще помогне нека предупредя, че високите на тази компонентна система са може да се каже по-зле от оригиналните на С4 :zustimm: След мотажа когато рано или късно се достигне до извода, че едно малко усилвателче би било добре да се добави все пак, то ще се окаче че Б5 не могат да понесат нищо повече от мощността на СД-то. Ако ще са ДЛС, то поне С5 трябва да е избора - високите вече "стават" горе долу и монтажа им е доста лесен заради размерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойчо здравей понеже с предните говорители и аз съм във филма...Какво според теб е необходимо да се направи в предната врата на Ц4-ката за да свирне някаква скромна 5"-ца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойчо здравей понеже с предните говорители и аз съм във филма...Какво според теб е необходимо да се направи в предната врата на Ц4-ката за да свирне някаква скромна 5"-ца :)

Ами нова отливка само, но дори така е съмнително че мидбаса ще излезе с достатъчно ниво. Toва е начина да се получи нещо - DSC00617.jpg

Предполагам знаеш де, просто физиката винаги си казва тежката дума след нашите сметки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става ако се използва съществуващия обем? С новия говорител става по-зле ли? Някой пробвал ли е? А няма ли вариант да се захване за корпуса на вратата някак си новия говорител, защото това захващане на кората ми се струва много несериозно. И не на последно място има ли силна нужда някъде да се лепи изолация (тук там четох че слагат, някъде четох че няма нужда) и ако има къде? Тия дни ще монтираме задната линия та да видим какво ще излезе. За задната линия неоходимо ли е да се полагат нови кабели?

Редактирано от GogiCh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще помогне нека предупредя, че високите на тази компонентна система са може да се каже по-зле от оригиналните на С4 :zustimm: След мотажа когато рано или късно се достигне до извода, че едно малко усилвателче би било добре да се добави все пак, то ще се окаче че Б5 не могат да понесат нищо повече от мощността на СД-то. Ако ще са ДЛС, то поне С5 трябва да е избора - високите вече "стават" горе долу и монтажа им е доста лесен заради размерите.

И за Б6А ли важи?

Нямам място за филтрите на Ц6 във вратата, Б6А е с по- малък и само 1 филтър и едва-едва локализирах място за него. Говорим за врата на Фабия (пространството под кабела, минаващ по дължината на вратата е само на 2 см от кората).

Според теб ще се набутам ли, ако си купя Б6А. Тавата на вратата ще е изолирана с битумна изолация.

665fa4aaffe35372med.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво става ако се използва съществуващия обем? С новия говорител става по-зле ли?

Оригиналния обем е пълна смешка за съжаление - тип комлютърни колонки, 2-3 литра и портче с настройка сигурно 100хз. Напълно възможно е р5 изобщо да не събере, а ако се събере вероятно ще същото или може и по-зле от оригиналните. Голям компромис е да се премахне капака на обема, да се поизолира врата и да се ползва обема на цялата врата.

Ivo, по-добре не слагай точно Б6а - много кекав мидбас и пищялките не са на ниво, не се сещам от кой тип са ти вратите, но по е по-добре си прекараш кабели и филтрите да на са във вратите ако това е единственото ограничение. И тогава ако ще е ДЛС, поне Ц6 ... :) Платмасивия фланец ще стане дървен нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от ПВЦ свирка не става :hilezh: Аз бях правил от фланец от тефлон, но беше по-масивен от дървен...Свирна чудесно. За по лесно ПДЧ, оформяне, боядисване (лакиране), и си готов :zustimm: Ти освен че си сръчен си и умен така че проблем нямаш :zustimm: От сега казвам, че с МДФ освен да тежи друго няма да постигнеш :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отзад задължително 16,5см, 13-те се събират перфектно но оставаш малко замислен абе аз защо не сложих 16,5.... Ако някой все пак е сложил отзад 13-ки след като се скапят предните може да ги сложи там а отзад 16,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...