Jump to content

Смяна масло скорости - автомат с типтроник 4.2


ivanS8

Recommended Posts

Колеги, дайте мнение по въпроса за смяна на масло на скоростите. Необходимо ли е това, какво се сменя - масло, филтър, колко литра, цени. За и против смяната, такива неща. Проблеми след смяна и други такива. По принцип в официалните сервизи казват да не се пипа, накой казват че трябва да се смени на 100 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрово си е задължително, особено като не се знаят километрите на колата, дават го към 10литра, но винаги оставът към 2-3л който не могат да се източат. Масло от официалния дилър към 40лв/л, + 100лв филтър и гарнитура/може и повече да беше/.

пп Цените от официалния дилър са стряскащи, в германия цените са наполовина надолу пак от официалния дилър.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този форум

http://www.audipages.com/Tech_Articles/auto_transmission/autotranservicing.html

човека казва че официалният дилър не препоръчва смяна а ваничката е пълна с луга като е показал на снимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този форум

http://www.audipages.com/Tech_Articles/auto_transmission/autotranservicing.html

човека казва че официалният дилър не препоръчва смяна а ваничката е пълна с луга като е показал на снимките.

Сам си си отговорил. Ако имаш толкова луга/стружки си е направо ужас.

Аз нямах толкова много, но и филтъра ми беше сменян 2004, още е била гаранционна. След тази интервенция знам че на 120к км и пак се сменя, направо със обслужването на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята маслото се сменя на 60-80к заедно със филтър и гарнитура. Чак ми е странно да не се препоръчва смяна.

Тук.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята маслото се сменя на 60-80к заедно със филтър и гарнитура. Чак ми е странно да не се препоръчва смяна.

Тук.

60-80k km, ако се ползва друго от оригиналното масло. Интересно, но производители като манол, също препоръчват да се ползва огириганалното масло.

пп Аз лично не съм ползвал, оригиналното, но просто не ми се чакаше доставка и бързах да сглобявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го смених преди 3 дена.Колата е на 190100км.Преди това е сменяно на 100000км.Събира 9л но немогат да вкарат всичко затова остава около литър.Филтър и гарнитура също.Тук/Испания/1л-масло е 13.50 евро,гарнитура 23.00 е,филтър39.00 е.И аз имах мизерия в картера но не чак толкова много.Можеби защото е сменяно веднъж.И намен ми казаха че несе сменя но подобре го смени зада си спокоен.Колата е 3.7типтроник.

post-54229-0-75582300-1321540225_thumb.j

post-54229-0-75582300-1321540225_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марти, много странно как сменят 8л, при положение че без да се сваля кутията повече от 5л не може да се източат, дори са 4.

Мисля си дали след като те чарджат с двойно количество, не правят промивка с първите 4 л. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имат туба с тръбичка или нещо да го изсмучат предполагам че се източва цялото.

Някой казват че след смяна почва да потропва или да придърпват скоростите и за тва не сменят.

Редактирано от ivanS8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има такава възможност за тръбичка която да извади маслото от турбината (хидротрансформатора), това е един "мех" пълен с масло и се намира между кутията и двигателя и изпълнява ролята на съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Ники, няма как да се източи маслото от турбината без да се махне кутията със все мотора ... т.е. около 4,5 литра максимум може да се източат и сменят

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е Ники, няма как да се източи маслото от турбината без да се махне кутията със все мотора ... т.е. около 4,5 литра максимум може да се източат и сменят

Щом казваш, вярвам ти. Ако стигна до там ще се свали всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марти, много странно как сменят 8л, при положение че без да се сваля кутията повече от 5л не може да се източат, дори са 4.

Мисля си дали след като те чарджат с двойно количество, не правят промивка с първите 4 л. :)

Незнам точно как става но свалиха картера и източиха една част,а после отгоре при радиатора с нещо като ваком помпа/или с нещо подобно/ измукаха още. :blink: Смениха филтара,гарнитурата,поставиха картера и започнаха да вкарват маслото/пак с някаква помпа/ литар по литар като на всеки литар сваляха колата,палеха и ръчкаха скоростите.И така събра седем литра и половина,осем.Гледах от растояние,защото недават дасе влиза при механиците.Ако са направили нещо без да видя значи съм много сляп. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A8 4.2 2001 събира 9 литра по ЕТКА и хората от Порше потвърдиха. До колкото знам 4 литра остават в самата кутия и не могат да се източват лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В порше

маслото е 39 лв на литър.Някой от масларите на форума ако има оригиналното масло неразпечатани туби на цена под 34 лв( че аз толкова го намерх) да пише л.с с номера по етка( че те са 2 вида там ама сега ги нямам в мен, иначе тубата е по 1 литър) и ще измислиме нещо.

Филтър - 80 за А8 (99-2002)

гарнитура 55 за А8 (99-2002)

о-пръстен 4.50 за А8 (99-2002)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Жоро и Коко казаха едно и също - Производителят казва, че маслото е Лонг Лайф и не се сменя, но ако обичаш колата си, трябва да го смениш. При Жоро е "малко над 300 лв.", а при Коко е около 250 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марти, много странно как сменят 8л, при положение че без да се сваля кутията повече от 5л не може да се източат, дори са 4.

Мисля си дали след като те чарджат с двойно количество, не правят промивка с първите 4 л. :zustimm:

Има чалъм със специален щуцер и с компресор на 0,1bar.

От месец имам BMW Е60 530d автомат и лично присъствах през цялото време на смяната , става бавно но източиха всичко без 5-600 грама.

Незнам точно как става но свалиха картера и източиха една част,а после отгоре при радиатора с нещо като ваком помпа/или с нещо подобно/ измукаха още. ;) Смениха филтара,гарнитурата,поставиха картера и започнаха да вкарват маслото/пак с някаква помпа/ литар по литар като на всеки литар сваляха колата,палеха и ръчкаха скоростите.И така събра седем литра и половина,осем.Гледах от растояние,защото недават дасе влиза при механиците.Ако са направили нещо без да видя значи съм много сляп. :2gunsfiring_v1:

Точно това е процедурата и начина. Тва че в официалния дилър не го правят защото нямат интерес, не значи че не може да стане.

E60-ката ми и всичките ми други коли се обслужват в не много лъскав сервиз, ама хората са адски начетени и съм спокоен, та сега не съм с доляти 4 литра масло в автомата, а със сменени 8,3 литра ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официален сервиз на ЗФ са Гемини4.

Смяна на масло на кутия 5ХП19 с филтър и труд е 198лв.

Маслото е само едно - Esso LT71141. Препоръчва се смяна на 50-60к км.

Масло на 90к км е черно като боза, а филтъра е покрит с фин слой феродо и метал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих рискувал със заместители точно за скоростите.... :2gunsfiring_v1: ама въпрос на избор и средства, рано или късно поддръжката излиза колкото за новата 8 ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено останах учуден, още повече че в официален Ауди сервиз ми смениха 5л, че повече не можело... е явно може <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих рискувал със заместители точно за скоростите.... <_<

Не ме разбра. Маслото е само едно и няма заместители или варианти.

Оригиналната документация на кутията е достъпна в интернет и лесно може да провериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се обадих на моя майстор да му споделя тази информация, и той нещо не се съгласи с мене.

На Владо БМВ-то било с по голям картер, и може това да е спомогнало за вадене на повече масло, но за аудито няма как да е много повече. В турбината остават 2литра, които и той не вижда как може да се източат. Все пак тя е един мех с дупка в средата, всичко под дупката няма как да излезе.

Марти, ти успя ли да преброиш 8 туби сипани в колата ? Ама то за какво питам като това няма как да го видиш това отдалече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра. Маслото е само едно и няма заместители или варианти.

Оригиналната документация на кутията е достъпна в интернет и лесно може да провериш.

Разбрах те сега... Гледам обаче че има 2 типа... разликата е в номера само

G 052 162 A2

другото е G 052 162 A1... разликата пише че е само в разфасофката, като последното което го имат в ауди по западните форуми го дават 0.5 литра. <_<

В Юнитрейд трябва да има G 052 162 A2 като гледам по един каталог тука..

Редактирано от ivanS8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега се обадих на моя майстор да му споделя тази информация, и той нещо не се съгласи с мене.

На Владо БМВ-то било с по голям картер, и може това да е спомогнало за вадене на повече масло, но за аудито няма как да е много повече. В турбината остават 2литра, които и той не вижда как може да се източат. Все пак тя е един мех с дупка в средата, всичко под дупката няма как да излезе.

Марти, ти успя ли да преброиш 8 туби сипани в колата ? Ама то за какво питам като това няма как да го видиш това отдалече.

Незнам колега :zustimm: За първи път ходя в отуризиран сервиз на АУДИ-Мадрид.Наливаше в някаква машинка,нещо като прахосмукачка незнам точно.Дали е налял 7.100L или 8.300 немога да кажа.Незнам дали се води източване или изсмукване.Но на финала платих 8л масло,филтар и гарнитура+трут и ДДС.Невярвам даса ме врътнали защото все пак е оторизиран сервиз,но всичко е вазможно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...