Jump to content

Удариха ме на паркинг и шофьора избяга!


ПЕШУ

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Вчера на един от градските паркинги ме удари един сив джип и шофьора избяга.

Сега го чакам да се обади, и докато "чакам" се чудя

може ли някой да ми помогне с предполагаема цена на ремонта.

Калника трябва да се изчука и боядиса.

Бронята е здрава, но се нуждае и тя от боя.

На стопа всички елементи (габарит,стоп,мигач и задна светлина) работят.

post-48698-0-08984400-1322939807_thumb.j

post-48698-0-61734900-1322939853_thumb.j

post-48698-0-19839100-1322939981_thumb.j

post-48698-0-56000300-1322939996_thumb.j

Помагайте, колко пари ще са ми нужни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам. Как така хем избягал, хем чакаш да ти се обади? След като му даде номера ли се уплаши ония и избяга?

Иначе на въпроса ти, незнам колко върви един стоп, но за двата панела за боя и за изправяне на единия, около 300лв, може и в някой гараж при някой дето ще се "учи" на твойта кола и за по-малко. :bia:

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващам. Как така хем избягал, хем чакаш да ти се обади? След като му даде номера ли се уплаши ония и избяга?

Иначе на въпроса ти, незнам колко върви един стоп, но за двата панела за боя и за изправяне на единия, около 300лв, може и в някой гараж при някой дето ще се "учи" на твойта кола и за по-малко. :bia:

при напускане на местопроизшествието на ПТП,по закон - лишаваме водача до 1г.

имам номера, имам 2 свидетели, има и начина - в понеделник по протоколния ред - кварталния го посещава и т.н.

Издразни ме факта че избяга. За непавилна маневра на паркинг се пише фиш за 20лв, и неговата гражданска ще хвърли некой лев, ще се разберем... а тоя бяга!!!

Въпроса е колко пари да му искам?

(ако имаше каско, хич немаше да се разправам)

Редактирано от ПЕШУ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е колко бой да му хвърля?

По въпроса, аз за моята Б5ца като си купувах стоп преди 2 години, взех го за 90лв., ама фейслифт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да минеш с 150лв може и 300лв.

Стоп 30-40 лв втора употреба виж в обявите за коли на части. Работата според майстора от 50 до 100лв на детайл и около 20лв боя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да минеш с 150лв може и 300лв.

Стоп 30-40 лв втора употреба виж в обявите за коли на части. Работата според майстора от 50 до 100лв на детайл и около 20лв боя.

Къде ги тез цени, ве колега? :bia:

Така и не разбирам защо такива коли се карат без каско... :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към Благоевград, за работата по ламарините и бронята имам познат който ще ти вземе 150 лв, вярно от онези мразените гаражни майстори е, но пък колата ще ти е по-добре направена от който и да е прехвален сервиз в България, който не ми вярва да дойде да се убеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоп 30-40 лв втора употреба виж в обявите за коли на части.

Колега как 30-40 лв. за стоп? Аз моя от Симеон го взех и беше един от най-евтините, а мисля, че няма голяма разлика в цената дали е преди фейса или след!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбирам защо такива коли се карат без каско... :bia:

Предполагам, че защото след 4-тата година парите дадени за каско, ще са толкова колкото струва колатаа.

А и всеки си казва "на мен няма да се случи"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че защото след 4-тата година парите дадени за каско, ще са толкова колкото струва колатаа.

А и всеки си казва "на мен няма да се случи"

има логика...

но се случи и сега трябва да се изправи грешката :bia:

Дали е възможно да се смени само стъклото на стопа?

Като гледам тялото на стопа е здаво,

повредено е само пластмасовото стъкло.

Намерих тези две схеми

post-48698-0-64993500-1322997950_thumb.j

post-48698-0-18353400-1322997971_thumb.j

и мисля да сляза пред блока да проверя колко голяма

е повредата на самия стоп.

Редактирано от ПЕШУ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се смени само стъклото на стопа. Залепено е към основата. Може и някак си да стане след много игра, но ще е страшна грозотия. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че стъклото на стопа подлежи на смяна. Залепено е. А и едва ли се педлага като резервна част (поне в ЕТКА е едно цяло със стопа)

А парите спестени от каско би трябвало да ти стигнат да приведеш колата във вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да момчета! Прави сте задният стоп на комбито е една цяла неделима пластмасова част. :bia:

но трябваше да се уверя с очите си че е така :lol:

post-48698-0-33293900-1323011984_thumb.j

стопа се държи с четири болта и една пластмасова щипка, която счуих докато разбера

защо неиска да излезе счупения стоп... :P

Редактирано от ПЕШУ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как 30-40 лв. за стоп? Аз моя от Симеон го взех и беше един от най-евтините, а мисля, че няма голяма разлика в цената дали е преди фейса или след!

Е ти нов си взел сигурно, аз казвам за втора употреба. Преди около 2 години когато счупих стопа(абе почти идентична щтета като на колегата ама от другата страна) за нов ментак ми искаха 70-80 лв след отстъпки към 60. Толкова и по моргите за стар оригинален и накрая го купих от колега от форума за 35лв + доставката абе 40 кинта излезе стопа перфектен оригинален. За нов не си струва само единия понеже имат огромна очевадна разлика със старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме се със собственика на джипа, изтеглих молбата, но всичко е на късмет :rotcol:

Ремонта ще излезе 200-250лв със стоп 2-ра употреба.

и да кажа, че КАСКОТО, спестява мнооого главоболия, стига да можеш да си го позволиш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...