Jump to content

НЕТ-кое е задоволителна скорост?


Recommended Posts

Не разбирам много от интернет и затова реших да се допитам и да посравняваме кой каква му е скоростта и колко плаща за нея. Ползвайки speedtest.net, установих, че даунлоуд скоростта ми е 13,92 Mbps, а ъплоудът е 1,92 Mbps. Нямам обаче особена представа това прилична скорост ли е, за да си върши човек работа, да гледа някое клипче в youtube.com, да свали някой филм, музика и т.н. Плащам за това 20 лв. на Max telecom. Нормално ли е според вас или да мисля за смяна на доставчика? Лично на мен понякога малко ми се тутка нет-а, но е рядко. Споделете, моля, вие каква скорост имате и колко и на кой плащате за това?

:hilezh:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези параметри плащам 10 лв в мтел. Скоростта е ок за мобилен нет. След определен трафик скоростта ми спада рязко. На телефон зарежда клипчета ок-екрана е малък, но за лаптоп не знам.

Sent from моя жисием

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за домашарка ми се струва ниска скоростта.

За 25 лева получавам това:

1642126264.png

Бг пиринга не ме интересува, той си е като на локална мрежа скоростта...

п.с и по-важното сумарно е нямало услуга 24 часа за 4+ календарни години.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 23,5лв средно на месец с промоцията(такса 28лв: плащаш 5, получаваш 6 месеца) скоростта ми е ето това:1642134647.png

Редактирано от ivoair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със скоростта е относително, понеже никой никога не ти я гарантира - тя винаги е споделена, т.е. зависи от моментното натоварване на мрежата - колко човечета са се закачили и какво правят.

Освен това, теста през този сайт дава възможност за избор на сървър, срещу който ще се тестваш.

Ако си избрал този по подразбиране, който обикновено е на доставчика, теста ще ти даде скоростта на достъп до него, което изобщо не ти гарантира тези параметри след него.

С други думи, това че достъпваш Max telecom сървър с тези скорости не означава, че ще достъпнеш сървър във Виена по същия начин.

Всички знаем, че скоростта на една система се определя от най-слабото звено => ако всички сървъри след този на твоя доставчик са по-бързи, ще получиш скоростите на сървъра на доставчика, но ако има по-бавни скоростта ти ще съответства на най-ниската по веригата.

Направи си опит късно през нощта, когато се очаква значително по-ниско натоварване и вероятно ще видиш по-различни стойности.

Също така смени си сървъра за тестване с някой в щатите например и виж какво ще ти покаже.

В момента ми показва скорост на download/upload 20Mb/10Mb, а съм имал случаи, в които ми е показвало скорост 1.5Mb/0.5Mb :hilezh:

Доставчици...

PS: пропуснах да отбележа, че използвания браузер също оказва влияние на тестовете.

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даунлоуда ми е 45Мб/с, ъпа е 25.

Това за 33лв на месец - вкл също така цифрова тв с около 110 канала на 1 тв, аналогова тв на 2 телевизора още, някъв телефон/който не ползвам/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм 35Mbps download / 29Mbps upload / 6ms. 15лв от blizoo.

за 35 мегабита на близу пише 20 лв

и 15 мегабита...за 15 лв

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е..си ма..та, всички сте с по-голяма скорост от моята. :D Ами значи да взема да им върна такъмите на Макс телеком и да се преориентирам? :hilezh: Жалко, че бат Динко няма изградена мрежа в моя квартал, иначе изборът е ясен.

Гледам рекламки на Близу около блока, те добър избор ли са?

П.П. На макс телеком им признавам само, че нямат прекъсвания. Само веднъж имаше, обадих се да недоволствам и след 5 мин. всичко беше ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделената в първия пост скорост беше измерена сутринта рано. Сега вече е паднала до 6 Mbps download & 1,5 Mbps upload. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо сравняваш безжичен Wimax провайдър с кабелни и LAN оператори? Нали е поне малко мобилен. Не е коректно срвавнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 35 мегабита на близу пише 20 лв

и 15 мегабита...за 15 лв

А как са с качеството и надеждността на връзката Близу? Да не се налага всеки ден да им звъня за проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, преди всичко трябва сам за себе си да си преценил за какво използваш нет-а, ако е само за браузване от 1 пс ти е достатъчна една скорост, ако използваш няколко компютъра у дома и теглиш редовно голями файлове като блурей филми например ти е необходима друга услуга, освен това от макс телекома предполагам ползващ мобилен нет. за мобилен тая скорост и такса са си супер, обаче ако е само домашарка, ми не си струва парите, плащаш з анещо, което може да получиш на двойно по-ниска цена. или на същата цена да получиш тройно по-висока скорост примерно.

разбира се зависи и дали ползваш нета безжично или с кабел. технологиите са различини и предполагат различни скорости

безжично до 40 е ок, но да плащаш за 150 и да го ползваш само през безж. мрежа си е загуба на пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо сравняваш безжичен Wimax провайдър с кабелни и LAN оператори? Нали е поне малко мобилен. Не е коректно срвавнението.

Прав си, но аз мобилността му я усещам само дотолкова, че не са ми опасали къщата с кабеляци. Това ми беше и основния аргумент да ги избера. За толкова бавна скорост обаче не си струва. По-добре вече да имам някакъв нормален нет, пък макар и да търпя някой друг кабел. Разбираш ли, че не мога едно клипче в youtube да изгледам нормално. Понякога успява, но в повечето случаи спира по средата и чака да догони буферинга (ако така се казва) и така няколко пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е лошо да се замислиш за смяна щом не те кефи бързината.

Проучи добре какви са доставчиците около теб, в частност времето за реакция при проблеми.

Скорости, договори и .... все такива важни неща.

п.с щом на телефона ми е по-бърз нета за какво става дума смятай :hilezh:

screenshotewr.th.png

п.с две

щом аргумента ти е да няма кабели има доста решения за да не си опасан с кабели.

без това да е за сметка на скоростта.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Булсат и плащам за скорост от 34МБ + телевизия 24.80 :D

Филми си свалям със скорост от 4.4-4.6МБ, а на ъплоуд мисля, че е около 2-2.5МБ.

Като цяло съм много доволен! А и ако искам мога да си сменям скоростта всеки месец без значение на по-ниска или по-висока - за 44МБ доплащам 2лв., а гледам, че вече предлагат и 94МБ! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше и основния аргумент да ги избера. За толкова бавна скорост обаче не си струва.

Спомням си че по едно време търсеше нет за колата и тогава си взе пакет от Макстелеком.

Да ги ползваш за стационарен доставчик наистина не си струват.

Само сега да не се набуташ с някой едногодишен договор от Близу...

Ще ревеш от тях и няма да можеш да се откачиш. Ако ще ги ползваш първо ги тествай един месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото забравих да спомена, че сега Булсат са пуснали промоция и ако платиш за 3 месеца получаваш 2 бонус, което си е добре, защото можеш да платиш ако искаш и за повече! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blizo са ташаци пълни.

Аз плащам 40лв в момента за 25мб интернет "по каталожни данни" , ма не е толкова по-слабичък е + няква ХД цифрова и кабелна.

В момента обаче за 30лв получаваш същите работи пак при тях.... ма моя договор бил подписан под други условия и затва нямало как да ми пуснат по-висока скорост.... тва при положение че им плащам на 3 места пакети интернет + ТВ , като на първите 2 места сме им абонати от има няма 15 години .... ма тва е мишкарска фирма , ай ся познай след 3 месеца като ми изтече договора дали ще го подновя при тях..... тъпото е че в Пловдив няма много алтернативи , по-точно добри алтернативи за кабелна + нет.

1642294087.png

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...