Jump to content

светна лампата на акомулатора


strannik

Recommended Posts

здравейте колеги весела коледа и приятно посрещане на нова година :hilezh: преди 2 дена ми светна лампичката на акомулатора и дъртия ми акомулатор умря (и бес това си беше пътник)!!!!днес пробвахме с друг акомулатор запалихме стрелката на жолметъра се вдигна на 13,8 след което взе да пада надоло надоло и лампата пак светна :bia: освен динамото може ли и от другаде да е проблема не чух релето на динамото да цъкне :lol: може би защото не зарежда ?освен нов акомулатор някакви идеи по основния проблем ако имате да споделите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това,което описваш как пада стрелката надолу ще трябва и динамото да падне от колата за ремонт.

Може и само регулатор с четкова група да са заминали,но като се свали ще се провери.

релето можи и от него да е 6том не е цакнало значи не работи.

Аз до сега не съм чувал реле на динамото на Ауди да цъка. :hilezh:

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това,което описваш как пада стрелката надолу ще трябва и динамото да падне от колата за ремонт.

Може и само регулатор с четкова група да са заминали,но като се свали ще се провери.

Аз до сега не съм чувал реле на динамото на Ауди да цъка. :hilezh:

споменаха ми че евентуално регулатор +четки може да се смени на място ако всичко друго е наред по динамото!!!а относно релето аз го чувам едно тък отпред в таблото и стрелката на динамото отива на 13,8 по волт метъра,това докато всичко работеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина може и на място да се смени регулатора.

Това,което си чувал да цъка в таблото не е релето на динамото.Вервай ми.Не знам какво е,но не е това.

Нещото,което ти управлява зареждането е на самото динамо и както сам си разбрал се нарича регулатор на напрежение.

Предполагам динамото ти е Бош.На задният капак има тефлонова втулка,в която се набива лагера.За това писах по-горе,че не е лошо да се свали динамото от колата и да се провери всичко по него.Колектор,четкова група с регулатор,лагери.

С какъв мотор е колата?

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти аналогичен проблем, три теми по-долу от твоята:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=114979

Проблем - износени четки на алтернатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина може и на място да се смени регулатора.

Това,което си чувал да цъка в таблото не е релето на динамото.Вервай ми.Не знам какво е,но не е това.

Нещото,което ти управлява зареждането е на самото динамо и както сам си разбрал се нарича регулатор на напрежение.

Предполагам динамото ти е Бош.На задният капак има тефлонова втулка,в която се набива лагера.За това писах по-горе,че не е лошо да се свали динамото от колата и да се провери всичко по него.Колектор,четкова група с регулатор,лагери.

С какъв мотор е колата?

2,5 ТДИ V образен душегуба дето му викат :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирам отговор Д) АкОмОлатОр :respekt:

пробвах с на един колега акомулатора същата работа за секунди дигна стрелката на 13,8 и после изведнъж зе да пада кам 11 волта ;) така,че едва ли е от акомулатор а от по горе казаното от колегите на които им благодаря за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че с тоя правопис на повечето хора си добивам представа колко ги бива също и в техните професии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не веднъж съм се гневил на правописа на форумджиите , но това ми " донесе " само негативи .

За това пишете както можете , а ние ще се досещаме ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

замери ли си напрежението на акУмУлатОра с мултицет?!

Това ще ти покаже дали зарежда динамото или не.

Ако не, отивай във Франсизкуп. Имаха сайт....

Ахааа,

Ето, намерих ти линк:

http://www.fransizkup.com/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=84〈=bg

Отиди при тези, които са на ул."Антим първи", бл.2 (края на блока). Това е едно малко невзрачно

гаражче, но НЕ ГО БЪРКАЙ С ЛЪСКАВИЯ МАГАЗИН на 5 метра от тях, пак в ъгъла на съседния блок!!!

Виж им логото и цветовете на надписа и няма да се объркаш. Ако имаш нужда обади се потелефона,

като ги наближиш.

Те работят с едно номче Милен, който има гаражче отзад в блока и можа да ти демонтира/монтира

алтернатора, зада не се разхождаш по сервизи и с таксита!!! Ако има нужда ще ти пратя и негов

телефон.

Успех! :)

Редактирано от icemaan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...