Jump to content

Счупих съединителя..!


skiparload

Recommended Posts

...

Как беше педала на съединителя като не влизаха скоростите? На изгасен двигател влизаха ли скоростите? Къде отделя съединителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как беше педала на съединителя като не влизаха скоростите? На изгасен двигател влизаха ли скоростите? Къде отделя съединителя?

Да на изгасен двигател скоростите влизаха но на запален една не иска да влезне и се чудя дали не е минало ваздох през него нещо незнам не сам запознат, и педала се вращаше до половина само и трябваше с рака да го вращам до края а сега няма никакви проблеми враща се до горе,а сега отделя някаде 4-ри 5 праста от долу на горе и незнам на какво се дължи това и какво трябва да сменя ако можеш да ми помогнеш ше сам ти много блъгодарен

Редактирано от Zdravko24
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш преди няколко години си спомням че правих на едно ауди 80 съединителя със същите симптоми и се оказа счупена вилка за аксиалния лагер в съединителя . Тя е с 2 чопа които движат лагера и единия се беше счупил в резултат на което скоростите беше не възможно да се превключват понеже лагера беше заклинил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърд ли е педала или мек?

Нормално твърд

Адаш преди няколко години си спомням че правих на едно ауди 80 съединителя със същите симптоми и се оказа счупена вилка за аксиалния лагер в съединителя . Тя е с 2 чопа които движат лагера и единия се беше счупил в резултат на което скоростите беше не възможно да се превключват понеже лагера беше заклинил.

Благодаря за идеата ще още днес ще погледна дали е от там и ще ви кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не си с жило на съединителя? Ако не си може би горната помпа на педала е за смяна. Вероятно е изпуснала гумичката или се е счупила пружината на стержена, педала е пропаднал надолу и съответно при натискането му не отделя съединителя. Затова и скоростите влизат трудно. Обикновено след много натискания помпата се обезвъздушава и пак заработва нормално за известно време. Сменял ли си спирачната течност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално твърд

И моя беше твърд,но зацепваше малко преди да пусна педала/не е боксувал/,реших да сменя целия комплект,че да му се радвам зимата,не беше много износен,но след смяната му стана много мек

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета и си мисля че и двамата колеги имат проблеми с горната помпа на съединителя . Направете им по една профилактика става за 30 мин. Сваля се , махасе една зегерка , с комплект гумички за горна помпа струва около10 лв . сменят се и се слага обезвъздушаване и работата е готова . Аз съм ги правил 2 пъти тези упражнения . Много зависи как ще се обезвъздуши . Това с пропадането до половината става точно от счупена пружина едно от слабите места на 80ката . Аз на мойто съм сложил от москвич малко по дебела е , но става и педала е супер . :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става за 10лв, но колко изкарва? Обикновено цилиндъра вътре е надран от не-сменяната спирачна течност и като сложиш новите гумички след няколко месеца пак почва да пропада педала. Най-добре става с нова помпа - старата вече е дала своето. Някакъв вариант е да намериш място където ги рециклират. Там шлайфат цилиндъра и слагат по-големи гумички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две години карам така , но си прав новото си е ново .По скоро исках да кажа че залагам на това че проблема е в помпата както каза "педала пропада " .

Редактирано от kalinkata_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съединителя специално този принцип не важи много защото ако ти пропадне педала някъде на път - чакането да се развали ще ти излезе много скъпо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И принципа-нещо ако работи не се пипа, като се счупи ще се ремонтира. Ама, всеки сам си преценява.

Е да де ама при него не работи . Сам е написал че един път се качва и кара все едно нищо не е имало после оставал до половината , а друг път не влиза нито една скорост . Това работещ съединител ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Пичове ходих на сервиза и човека ми каза не мога да разбера от къде и как е станало това затова ми каза поръчвам ти всичко ново сменяме и си гледаш работата няма да имаш проблеми.и така направи сега съм много доволен супер е педала отделя перфектно няма пропадания нищо,Така че стане ли така няма смисъл да се побългарява 130 лв ми излезе с труда всичко. :zustimm: :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш кое точно влиза в тези 130 лева? какви части са подменени? Ти видя ли какво ти слагат и дали са нови? Щото май ако е това което си мисля трябва да се огледаш до сервиза където е правена интервенцията дали има череша :rolleyes:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...