Jump to content

Някой да я успял да си върже блутута към AUDI MMI 2G


Recommended Posts

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В магазин на Мтел ми казаха, че нямат екстрасим дори в централата, чАкали...

ВЕСКО, телефоните на ръка ли ги въведе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, намятах си 20 - 30 номера с които говоря често.... иначе може да си ги метнеш в картата през GSM-a и после би трябвало да се виждат и от там

А какво означава нямат екстрасим? Това си е нормална сим карта с друг номер, но в системата на МТел правят така че входящия/изходящия трафик да изглежда като от основния номер

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

де да ги знам. ходих да си взема и нямали...

Тъпото при мен е, че съм микросим тел и прехвърлянето ще е разправия. Но пак е по-малко зор от смяна на модула

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с нямането е много тъпо извинение според мен. Освен ако не си печатат специално сим карти за клониране. Всяка сим карта трябва да стане според мен, просто ти се свързва към профила в HLR-а. Картата си има собствен IMSI код, както и key за регистрация. Само не знам дали и двете звънят едновременно или можеш да си правиш master/slave.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете звънят едновременно, като вдигнеш през едната и другата просто спира да звъни.

На екстрасим-а не може да пращаш/получаваш SMS-и, но това не е болка за умиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един много любопитен въпрос. Ако МВР те е закачило на СРС, как ще те локализира. Карта 1 или екстрата. Защото можеш да си оставиш телефона в гр. Х и пътуваш с колата си в гр. Y. Просто ми е любопитно, ако има някой колега , който е запознат да сподели. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто и на двете. Те са съвсем различни крайни точки, нищо че имат еднакъв номер.

По същия начин и нашите абонати имат по 2-3 акаунта с 1 номер (за лаптоп, за смартфон, за стационарния телефон в офиса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто и на двете. Те са съвсем различни крайни точки, нищо че имат еднакъв номер.

По същия начин и нашите абонати имат по 2-3 акаунта с 1 номер (за лаптоп, за смартфон, за стационарния телефон в офиса).

Е това е хитро. като си оставиш телефона в София, а с колата си в Пловдив, ще има скапеш СРС-то хихихихи.

да хвърлят боб къде си сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз си го свързвам,без проблеми имам и в подлакътника за апарат,но се връзвам,даже с няколко апарата.

При мен само един апарат може да се върже в даден момент,а няколко едновременно не става - последната версия на софтуера ли ползваш? Аз съм още с оригиналната 2120 и вероятно това е причината при мен да не става.

Другото което все още не мога да изкарам е гласовото набиране. Пробвах какво ли не през Вагком и не става, а трябва да може поне най-елементарните команди да се изпълняват.

Във Вагком има опции да се избере дали да си със слушалката в подлакътника или с блутута. Това вероятно сте го пробвали и не става преди да се откажете да ползвате външен телефон :gruebel:

Редактирано от MSM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой да е в час със софтуер за редактиране на СИМ карти. Имам ридър и си представям, че ще мога да си кача контактите (бекъп в айтюнс, аутлук и текстовфайл). Препоръчайте софт за тази процедура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Екстра сим от Мтел. Беше филм за около един цял ден - не можех да набирам, не ми изписваше номерат и т.н., но момчетата от Мтел пренастройваха някакви неща и в края на краищата ползвам Екстра сим. Когато колата е заключена и телефонът не работи. Иначе с контактите - прехвърлих 250 в Екстра сим-а и така. Интересното е, че основната карта тр. да е активна, иначе Екстра сим не работи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Я някой с добър немски да погледне това http://www.ebay.de/itm/Audi-rSAP-Bluethooth-ADAPTER-A3-8P-A4-8E-8K-A5-A6-4F-A8-4E-Q5-Q7-TT-8N-TT-8J-R8-/200700854248?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2ebab3ffe8.

Приложимо ли е за А6 с вграден телефон в подлакътника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.

Колата ми е със MMI 2G и в подлакътника има поставка за iPhone. Аз обаче имам Андроид телефон, който се свързва и работи перфектно като Хендсфри.

В упътването прочетох, че колата поддържала и rSAP протокол, който е значително по-удобен от Хендсфри и бих желал да ползвам него. Каквото и да пробвам обаче, но мога да го накарам да се свърже през SAP. Не ми дава даже никъде да въведа и 16-пиновия номер. Нужно ли е непременно да купувам модула от линка, който е в поста преди мене (на Riobg5) за да подкарам rSAP или аз не правя нещо както трябва?

Също така доколкото разбрах, тая поставка за iPhone е само като зареждачка и блутут връзката би работила и без нея. Исках да пробвам, но колкото и да се мъчих но можах да я изкарам, страх ме е да не я счупя. От тук произлиза въпроса - ако е така и ако купя въпросния rSAP адаптер, дали ще мога да ползвам и Хендсфри и rsap профилите (не едновременно), защото единия ми телефон поддържа само хендсфри?

Редактирано от insomniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че няма запознати по темата, че да споделя малко опит от днеска относно питането ми по-горе, може да свърши работа на някого:

- ако колата е оборудвана с bluetooth подготовка (bluetooth vorbereitung), не е необходимо да има приставка за да се свърже с телефона ви и да работи като хендсфри. Приставката само зарежда телефона и евентуално се ползва копчето за гласово набиране. Доколкото разбрах тая опция се включва в "бизнес пакет".

- за да се възползвате от rSAP, трябва да имате Audi Bluetooth-Autotelefon (SIM-Access) като опция. Ще познаете дали ги имате това ако в MMI меню-то с настройки на синия зъб можете да въведете 16-пинов код, а също така опция и от самата кола може да се търси телефон.

- ако колата е оборудвана с "bluetooth подготовка", то вече има прокаран кабел за антена до покрива и със закупуването на модула от 2 поста по-горе (70 евро) се добавя поддръжка на rSAP :zustimm:

Ако има някой да добави или да ме поправи с нещо, ще се радвам. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да имат проблем двете устройва,

например в моята а6 ц6 мми блутута не се разбираше със самсунг телефони

докато със нокии и андроиди нямам проблеми.

в последствие този самсунг го пробвах и на друга кола, друго CD устройство със вграден блутут и пак не се разбираха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай с инсталиран бордови телефон Моторола? ...

Ако може да ти е от някаква помощ, при мен кода на екстрата за хендсфри е 9ZF-Подготовка за мобилен телефон с хендсфри. Ако я имаш тая екстра, би трябвало да може да се вързваш, както казах изобщо даже и без държача на моторолата.

Проблема е, че не го виждам тоя код в паспорта на колата (където е описан двигателя, ск. кутия, цвета и сервизирането), а един познат ми изкара пълен списък с екстрите, какво е поръчвано. Ако отидеш в някой оторизиран сервиз, който има достъп до сърварите на Ауди да ти изкарат и на теб списъка с екстрите, сигурно ще може да се ориентираш какво и как го може при теб телефонната ти подготовка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има цял телефон с всички екстри, не е заготовка. Боцкаш сим-карта и говориш. Може би ако съм директор, т.е. се возя отзад, ще ми е удобен, но за съжаление да си перна телефона с колата не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера нещо се рових из скритото меню на ММИ и там видях че има възможност да се маркира една от две опции за телефона - да избереш Моторолата или Блутут. При мен е на Блутут, но се чудех дали през него мога да получавам СМСи, но нестава. Значи като си в основното меню на скритото меню се отива на предпоследния ред и оттам се отиваше май на втория и там вече се избираше. Скритото меню се активира с натискане на 1.Setup и 2.Car за няколко секунди. Но преди това трябва да е активирано с Вагком.

Който е с Моторола може да експериментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте,

Я някой с добър немски да погледне това http://www.ebay.de/itm/Audi-rSAP-Bluethooth-ADAPTER-A3-8P-A4-8E-8K-A5-A6-4F-A8-4E-Q5-Q7-TT-8N-TT-8J-R8-/200700854248?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2ebab3ffe8.

Приложимо ли е за А6 с вграден телефон в подлакътника!

това би било идеалното решение! друг е въпроса, че айфон4 май не се обича с този рСап стандарт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...