Jump to content

Съвет за масло 2.5 TDI V6


Recommended Posts

Здр. колгеи чудя се какво масалце да сложа на колицата чудя се синтетика или полусинтетика 5W, 10W или там другото не го запомних :huh: та колата не гори масло поне не се усеща двигателя е на 250 някаде до 300 хиляди и това е от мен вие сте с въпросите и отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,не съм съгласен с вас.До колкото знам пълна синтетика се слага само на нови автомобили или двигатели до 100 000км.Аз на моя 2.5 V6 му слагам полусинтетика на Total-->>може би най-качественото масло. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,моята лятото става на 12г. и смятам да и сипя малко графитна смазка разредена с дестилирана вода,майсторите казват,че ставало много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не съм съгласен с вас.До колкото знам пълна синтетика се слага само на нови автомобили или двигатели до 100 000км.Аз на моя 2.5 V6 му слагам полусинтетика на Total-->>може би най-качественото масло. :)

Ако изкараш черно на бяло производителя да е написал такова нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако изкараш черно на бяло производителя да е написал такова нещо...

Немога да ти изкарам цитат или някакво доказателство на мнението ми,но ще се аргументирам по-подробно.В процеса на експлоатация луфта м/у триещете се части се увеличава.Затова на двигатели,които не си знаят километрите(такива каквито повечето от нас карат)е добре да се слага полусинтетично масло,а за по-стари коли,такива без турбини-минерално :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не съм съгласен с вас.До колкото знам пълна синтетика се слага само на нови автомобили или двигатели до 100 000км.Аз на моя 2.5 V6 му слагам полусинтетика на Total-->>може би най-качественото масло. :)

бъди съгласен с нас :zustimm: само тва щи кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да ти изкарам цитат или някакво доказателство на мнението ми,но ще се аргументирам по-подробно.В процеса на експлоатация луфта м/у триещете се части се увеличава.Затова на двигатели,които не си знаят километрите(такива каквито повечето от нас карат)е добре да се слага полусинтетично масло,а за по-стари коли,такива без турбини-минерално :P

Убеди ме. Следващата смяна на ПД слагам 10-40, може и 15-40. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кастрол препоръчва,за Русия има за Турция,Англия,Австралия,Германия и Полша.

EDGE 0W-30

EDGE 0W-40

EDGE 5W-30

Magnatec 5W-30 A3/B4

Magnatec 5W-40 C3

Magnatec Diesel 5W-40 DPF

Magnatec Diesel 10W-40 B4

GTX 15W-40 A3/B3

http://magnatec.castrol.com/ru/oil-selector/

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...