Jump to content

Кога да мина на преглед след монтаж на АГУ


Recommended Posts

Здравейте колеги :) Реших да монтирам и аз най - после газова уредба и говорих с майстора , който ще я монтира и ми обясни , че не трябва да минавам на преглед след като ми монтира газовата , ами да мина като ми изтече стария . Това вярно ли е , че малко ме съмнява мен :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да минеш веднага. Пък после минаваш заедно с ГТП и преглед на газовата.

Друг е въпроса колко истински е този преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторите слагат лепенки,все едно,че си минал преглед.Така до другата година(преглед).Не вярвам да има промени,поне за първия преглед.После си върви с другия.В паспорта на газовата си има графи за прегледа.Ако са попълнени и подпечатени нямаш грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно тези лепенки се слагат при прегледа, както се подпечатва и паспорта. Но той се прави в пунктове за преглед на АГУ. Ако по някакъв начин ти имаш лепенки и коректно попълнен и подпечатан паспорт си ОК. Ако не- вече знаеш какво да правиш! smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали?

НАРЕДБА ЗА УСТРОЙСТВОТО И БЕЗОПАСНАТА ЕКСПЛОАТАЦИЯ НА ПРЕНОСНИТЕ И РАЗПРЕДЕЛИТЕЛНИТЕ ГАЗОПРОВОДИ И НА СЪОРЪЖЕНИЯТА, ИНСТАЛАЦИИТЕ И УРЕДИТЕ ЗА ПРИРОДЕН ГАЗ

http://www.eneffect.bg/ee-infocenters/Legislation/Nar%20sgradni%20gazovi%20uredbi.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш първоначална регистрация до 7 дни няма значение имаш ли паспорт или нямаш.Това се прави в пунктовете за АГУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направиш първоначална регистрация до 7 дни няма значение имаш ли паспорт или нямаш.Това се прави в пунктовете за АГУ.

За какви пунктове на АГУ говориш?Четеш ли какво ти пишат хората?ПОЛОЖЕНИЕТО Е ВИСЯЩО НЯМА НАРЕДБА ИЛИ ЗАКОН ЗА АГУ!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия месец сложих ГИ и ми казаха същото ПОЛОЖЕНИЕТО Е ВИСЯЩО НЯМА НАРЕДБА ИЛИ ЗАКОН ЗА ПРЕГЛЕДИ НА АГУ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви пунктове на АГУ говориш?Четеш ли какво ти пишат хората?ПОЛОЖЕНИЕТО Е ВИСЯЩО НЯМА НАРЕДБА ИЛИ ЗАКОН ЗА АГУ!!!!!!!!

Колега като отидеш на технически преглед ти искат документ на АГУ... кой според теб ги дава тези документи? И що казвате,че няма пунктове искате ли да снимам лиценза за осъществяване на технически надзор на съоражения с повишена опастност.

От 13 години с това се занимавам и съм много на вътре точно в тая сфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като отидеш на технически преглед ти искат документ на АГУ... кой според теб ги дава тези документи? И що казвате,че няма пунктове искате ли да снимам лиценза за осъществяване на технически надзор на съоражения с повишена опастност.

От 13 години с това се занимавам и съм много на вътре точно в тая сфера.

Не се излагай да казваш че това ти е професията.Влез в сайта на ДАМТН и прочети последните промени.Изпълняваш неправомерна дейност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се излагай да казваш че това ти е професията.Влез в сайта на ДАМТН и прочети последните промени.Изпълняваш неправомерна дейност.

хаха...

Ами тогова би трябвало някой да дойди да ми каже или да ми прати заповед,няма кво да гледам промените аз ги знам по интересувай се малко ти и питай някой който знае ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха...

Ами тогова би трябвало някой да дойди да ми каже или да ми прати заповед,няма кво да гледам промените аз ги знам по интересувай се малко ти и питай някой който знае ;)

Ти си неспасяем!!!Непознаването на закона ...................... :flehan:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си неспасяем!!!Непознаването на закона ...................... :flehan:

Пак ти казвам,нямам заповед нямам нищо питам директора на ДАЙ той казва както си работил до сега така си продължаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , не се карайте не е това целта на темата :rolleyes: Просто се интересувам как седят нещата но за сега получавам противоречиви отзиви :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя газаджия ми е подготвил два комплекта документи (паспорти на бутилката сондата и т.н.) и каза че като отида на стандартния ГТП ще ми ги поискат едните и толкова. Друг е въпроса дали до пунктовете за ГТП им е спусната методика за проверка и отчитане поне някакво на АГУ-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сложих газовата уредба в края на миналата година.Стандартна процедура-паспорти,печати лепенки,стикери и т.н.Всичко това,първия преглед,влиза в цената на газовата.В началото на януари минах преглед за техническа изправност на автомобила.Само показах документите издадени от газовия сервиз.И това беше.Може би в момента положението с ГТП е мъгла както казват колегите.Това е теория,практиката съм ти я описал,също и PESHO OT MARS .Не виждам какво те притеснява.И да почерпиш като сложиш чесъна :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не бях влизал няколко дни в форума и затова не съм писал в темата . Сложих газовата , която е BRC ( аз исках такава ) и съм минал досега някъде около 400 км. на газ . Като цяло съм доволен от газифицирането , разхода е някъде около 11 на сто смесено на газ , което е добре според мен . Малко е по - спъната от на бензин , но още не съм ходил на газ - анализатор да я настроят . Като я паля сутрин на бензин , работи малко неравномерно мотора и ауспуха в момента е по - черен отколкото преди като карах само на бензин , но аз я карам главно на къси разстояния и може би за това не може да се изчистят кюнците от нагара , в следствие на богатата смес на бензин . Явно ламда - сондата не знае къде се намира , майстора каза че и е сложил реле за да се изключва като е на газ сондата да не трупа грешки , но все пак е понатрупала . Ако я загася топла и след малко я запаля на бензин държи 1200 оборота , все едно е току що запалена и на вън е минус 10 градуса , иначе като я изсфорсирам до към 2200 оборота да мине на газ не прекъсва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не е ясно това с прегледите.Според промените на закона,от тази година,прегледите на АГУ,ще се извършват заедно с ГТП на автомобила.Но хората които са минали вече на преглед,казват че никой не им е гледал газовите уредби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес минах ГТП. Стикер на бутилката не ми залепиха както беше до сега. Изрично попитиах за газовата. Прегледаха я, искаха ми паспорта на уредбата, записаха данни в документа за прегледа и ми дадоха един син талон колкото може би лист от тетрадка. На талона беше отбелязано Бензин/Газ и това е. Казаха ми че с тоя талон колата и уредбата е технически изправна.

Сега първото ми зареждане ще е на Еко или Шел защото са ме връщали и не са ми зареждали поради незаверения преглед на газовата. Интересно ми е какво ще кажат сега с преглед, но пак без стикер на бутилката. Ще драсна с резултата тия дни. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравейте,колеги.Реших да не пиша нова тема и да използвам тази.Февруари си монтирах ГИ на автомобила,но след това не съм минавал никакви прегледи,нито имам паспорт на ГИ какъвто пишат,че трябвало.Утре мислех да ходя на ГТП и се чудя ще ме върнат ли?Трябва ли предварително да мина преглед някъде на АГУ и къде?Ако може да препоръчате такива пунктове за София,които и да работят в неделя,че ми трябва спешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да смеям филтрите на ГИ и точно това питах. Идеята ми беше да я регистрирам с ГТП и после у КАТ да впишат,

че е на газ и бензин. И човека каза, че няма никакъв смисъл. У ГТП за газ и те не знаят какво и как да гледат, а само пишат и 

раздават талончета и листчета. А пък на другото ГТП кат мерят за изгорели газове -мерят на бензин.

Е ква е кретенията, да мерят на бензин, кат таратайката 90% върви на газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората монтирали газта трябва да са ти издали Протокол за монтаж, с този протокол се минава през лицензиран пункт за ГТП, където след проверка издават Удостоверение за Първоначален Преглед на Газова Уредба и вписват автомобила в системата на ДАИ. На последващи ГТП-та автоматично им излиза, че колата е с газ. Срока на удостоверението е 10 години.

Изпратено от моят BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...