Jump to content

Въпрос за 2,5 TDI


BaHKaTa88

Recommended Posts

Здравейте колеги реши да заменя фиата (не става за семейна кола)и сега се чудя м/у А4 или А6 4х4 и се интересувам от дизеловите версии и най-вече от 2.5 TDI.Давали много дефекти,лесен ли е за обслужване,какви са му болките и такива неща.Ще съм ви много благодарен да ми дадете някакви насоки и какво да гледам при покупката???

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам какво имаш предвид семейна кола, и какво очакваш от Ауди-то зашото отзад си е тесничко.

Иначе това което мога да споделя за моето А4 1,9ТДИ 90коня е че е доста здрава кола.Окачването е алуминиево ако се счупи паричките за ново са доста но пък е доста здраво и рядко се стига до там.

Ако си се ориентирал към А4 взимай някоя 1,9 110 коня хем върви доволно хем гори добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам 2.5 тди 163к.с. А4, от година и нещо го карам всеки ден и не съм пипнал още нищо по тази кола.Мотора е здрав стига да се обслужва както трябва, а и върви доста добре.

държа да отбележа че това си е лично мое мнение, защото преди няколко дни писах в една друга тема и едни "разбирачи", които не харесват 2.5 тди мотор, започнаха да ми се карат едва ли не и да пишат глупости от които ме заболя стомаха от смях :)))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може и да си късметлия, но масовия случай е на много и скъпи проблеми с този мотор.

Дано все така да нямаш проблеми, но на колегата, който пита казвам, че 90% от писалите тук се оплакват от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирай екземпляр,и карай много празни приказки има казани/чух това,един приятел взел и т.н/...

По-висок клас повече пари за консумативи това е нормално.Но подобре А6 отколкото А4...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колега не ги слушай за 2.5 аз вече две години карам А4 2.5 и сам много доволен никакви проблеми ,а и работя в Германия и не го спирам просто иска добра подражка и правилна експлатация на турбината ако мислиш да взимаш не гледаи под 6000лв щото не са подаржани добре и после някои като купи 2.5 за 4000лв пишат че са проблемни да знаеш от мен ,че скапото винаги излиза евтино :zustimm:колега ако друго нещо те интересува ще ти пиша :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за семейна кола според мен А6 е по-добре. Разликата в вътрешното пространство е Огромна, особенно ако си към 100 кила като мен. В А4 зад мен е трудно за сядане, а и на мен отпред ми е малко тясно. Докато А6 С5 и отпред е по-широка, а и отзад има много повече място и изобщо не те бърка кой ще седи. Доста по-дълга е от а4. Двигателя няма да го коментирам.

а относно консумативите, според мен са абсолютно еднакви, и винаги съм се чудел какъв е смисъла да караш А4 а да потдържаш А6. Двигателя е идентичен, окачването е абсолютно еднакво. Разлика в обслужването и частите няма никаква. Единствено разликата е в първоначалната цена.

Редактирано от toshkov81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не ги слушай за 2.5 аз вече две години карам А4 2.5 и сам много доволен никакви проблеми ,а и работя в Германия и не го спирам просто иска добра подражка и правилна експлатация на турбината ако мислиш да взимаш не гледаи под 6000лв щото не са подаржани добре и после някои като купи 2.5 за 4000лв пишат че са проблемни да знаеш от мен ,че скапото винаги излиза евтино :zustimm:колега ако друго нещо те интересува ще ти пиша :respekt:

Ти сериозно ли :blink:

Целия свят реве от VP44 :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли :blink:

Целия свят реве от VP44 :help:

Точно така попрочетете за тва творение на Бош само това е достатъчно да те откаже от тоя мотор. Въпросното ГНП го слагат и в БМВ ,форд, опел и т.н навсякъде огромни проблеми с електрониката му. Не знам как въобще някой може да кара спокоино с тва чудо под капака драма си е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да питам нещо,на по новите модели не е ли изчистен проблема с ГНП или са само приказки и е същия боклук че,аз пътувам доста големи разстояния

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...