Jump to content

Няколко въпроса за Audi A3


zv3rA

Recommended Posts

Здравейте,

Тъй като съм нов във форума и отскоро съм с AUDI A3 имам няколко въпроса, тъй като не знам къде да търся директно ще попитам.

1. Нормално ли е лампичката за горивото да ми изпищява някъде по средата между червената и бялата чертичка?

2. За колко KM е изчислена резервата(приблизително)(Общо взето карам около 40км градско с резервата)

3. Какъв разход Ви дава. Нормален ли е разхода с гуми 195/60/15 градско приблизително 10, извънградско 7?

4. Какъв е размера на колоните на задната линия (става дума за 2/3 врато Audi)

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз съм с 1.8(125к.с.) AGN мотор 98г.

1. На мен ми изпищява точно на първата червена чертичка, но някой път и малко преди да я е стигнало, мисля че е нормално.

2. Резервата е около 7 литра, карал съм и 80 км градско с нея ама си е риск..

3. Със 205/65/15 ми дава разход около 8-9 в града и извънградско 6.5 - 7.5 зависи как я карам. (6.5 около 100км/ч при 2900об. - 7.5 при около 140км/ч)

4.16,5см е размера на говорителите (още не съм слагал там, а и нямам фабрични или са свалени преди да купя колата.. някъде четох, че даже нямало фабрично кабели прекарани до там за говорителите.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, много безаварийни и по-рядко принудително влизане в сервиз.

1)Моята стрелка също е изместена надясно, ако не ти се занимава - просто си знаеш къде колко е ;)

2)Резервата е около 6-7 литра, изчислена е да минава около 60км. с нея

3)Градско - 10-16 (зависи от карането и сезона), извънградско - 7-9 (пак зависи много)

4)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh::gruebel:

Здравейте,

И аз съм с А3 1.8 - 125 кс - 98 г.

Колега, как го постига6 тоя разход 8-9 градско!? Това ми изглежда абсурдно!?

На мене ми дава 12-13, можеш ли да посъветваш нещо в тая посока?

Предварително благодаря.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход 8-9 в града и според мен е почти непостижим и аз съм със същия мотор.При мен градско 10-15 зависи колко я мачкам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същият двигател и при нормално каране ми дава около 10.5-11 градско в движението(в Пловдив). Извънградско е около 7 без климатроник с нормално каране отново. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се запиша. А3 1.8 125кс. AGN 1998г. 11-13/100 , що годе нормално каране градско без изпъване над 3500об/мин при смяна на предавките. Иначе извънградско със 120-130 км/ч около 6.8-7.0 л/100. Само да добавя че градското ми каране е за град Варна (има голямо значение за кои градове става дума колеги) и колата я карам до работа и обратно, което ще рече 4км сутрин и 4км вечер като се прибирам. Тоя разход е напълно нормален. Иначе на колегата от първият пост не се притеснявай, нормално ти гори колата. А на колегата дето му гори 8-9 градско става дума за Плевен предполагам. Във Варна и София нещата седят по различно. Така че нищо чудно и да го постига този разход :)

ПС: Тая резерва обаче 7л. едва ли. Засичал съм когато колата почне да прекъсва щото няма бенз, слагам 10лв бензин което са си 3.5-4 литра и тогава стрелката отива съвсем в началото на резервата и като тръгна и мина 5-600 метра изписква. С една дума точно резервата пълня с тея 10лв. С тях не повече от 35км градско. Иначе извънградско ми се случи ей така без да искам да пробвам и добре че OMV-то на магистралата ми беше на 1-2 километра и на прав път че стигнах по инерция до колонката. Тогава на резерва изкарах около 85км (на магистрала)

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със 1.6 8L 2002г.Това което мога да ти кажа за разхода, е че е доста големичък на мене лично в градски условия във Велико Търново ми дава към 10/100.Извънградско със 100км/ч и 2900 оборота ми прави около 7/100...там някъде е..над вече 2900 оборота и особено над 3000 говоря ти за 120/130км/ч разхода се вдига на 8-9л/100км.Моята резерва светва дори малко преди последната бяла чертичка ..при всеки различно колега аз съм се съветвал с много техници и честно казано това на мен лично не ми е проблем.Гледам разбира се да не си правя експерименти и май като се замисля не съм карал до последно но мисля че от момента на светването могат при спокойно каране да се изминат около 70-80 км дори в някой случай и повече :)

Редактирано от slavi267
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със 1.6 8L 2002г.Това което мога да ти кажа за разхода, е че е доста големичък на мене лично в градски условия във Велико Търново ми дава към 10/100.Извънградско със 100км/ч и 2900 оборота ми прави около 6.7/6.8...там някъде е..над вече 2900 оборота и особено над 3000 говоря ти за 120/130км/ч разхода се вдига на 8.Моята резерва светва дори малко преди последната бяла стрелкичка..при всеки различно колега аз съм се съветвал с много техници и честно казано това на мен лично не ми е проблем.Гледам разбира се да не си правя експерименти и май като се замисля не съм карал до последно но мисля че от момента на светването могат при спокойно каране да се изминат около 70-80 км дори в някой случай и повече :)

Съгласен съм с теб колега. Че е големичък големичък е, но не е НЕНОРМАЛЕН. Така си го дават от производител. Просто мотора е 1.6 и колкото и да са 101 коня просто малка е кубатурата, а купето е тежко (1150-1200 кг.). Това прави разхода толкова голям. За сравнение само давам А3 1.8 Турбо което е около 1300кг дава почти същият разход (около 12/100 градско), а е с 50 коня отгоре. Всичко идва от съотношение мотор/килограми. Просто се тормози количката за да го мъкне тва купе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, в Плевен го правя тоя разход без напъване.. Иначе с малко повече напън от време на време разхода скача много.. Резервата я пълня със 20 лв. (7 литра и нещо..) от състояние на прекъсване се качва точно над червената тънка стрелка и ми огасва лампата (е, след няколко км. светва пак..) Иначе разхода ми е такъв - всеки ден гледам да го засичам приблизително да знам дали върви в тези рамки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега. Че е големичък големичък е, но не е НЕНОРМАЛЕН. Така си го дават от производител. Просто мотора е 1.6 и колкото и да са 101 коня просто малка е кубатурата, а купето е тежко (1150-1200 кг.). Това прави разхода толкова голям. За сравнение само давам А3 1.8 Турбо което е около 1300кг дава почти същият разход (около 12/100 градско), а е с 50 коня отгоре. Всичко идва от съотношение мотор/килограми. Просто се тормози количката за да го мъкне тва купе.

Tака е колега...но аз съм си доволен от моята.. аз лично не търся бързина и т.н.Ако трябва да бъда честен моята я всех заради годината на производство и заради купето...дори не се замислих тогава за двигател.Със сигурно 1.8 е по-добрия вариянт но аз много търсих преди да взема А3 и тази най-ми хареса като цена и качество да не говорим че я взех на 120 000 км...

Редактирано от slavi267
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака е колега...но аз съм си доволен от моята.. аз лично не търся бързина и т.н.Ако трябва да бъда честен моята я всех заради годината на производство и заради купето...дори не се замислих тогава за двигател.Със сигурно 1.8 е по-добрия вариянт но аз много търсих преди да взема А3 и тази най-ми хареса като цена и качество да не говорим че я взех на 120 000 км...

Така е и ти си прав. Цената и годината са доста важни. Важното е да те радва и да върши работа. Само весели моменти с нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и ти си прав. Цената и годината са доста важни. Важното е да те радва и да върши работа. Само весели моменти с нея :)

Благодаря колега да ти се връша и на теб :)))Живи и здрави да сме да ги караме тия коли и дай Боже да имаме възможност и нови да караме :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ВИ за отговорите. Среден разход на извън градско ми изкарва 6.7-7 при зимни условия, но без лед и сняг! Когато заредя 20лв. бензин карам приблизително 80-110км. градско. Зависи колко я настъпвам - става дума за гр. Стара Загора. Когато ми светне лампичката знам, че долу горе имам за 30км. градско, но съм правил 40км. и не ми се рискува. Мисля скоро да я напълня догоре и да и видя разходя за 100км. колко литра ще ми отчете (след като ги мина ще дозаредя). Значи правилно съм мислил да взема 1.8Т, но си мислих, че разхода ще бъде още по-голям!

Успех на всички и безаварийно каране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ВИ за отговорите. Среден разход на извън градско ми изкарва 6.7-7 при зимни условия, но без лед и сняг! Когато заредя 20лв. бензин карам приблизително 80-110км. градско. Зависи колко я настъпвам - става дума за гр. Стара Загора. Когато ми светне лампичката знам, че долу горе имам за 30км. градско, но съм правил 40км. и не ми се рискува. Мисля скоро да я напълня догоре и да и видя разходя за 100км. колко литра ще ми отчете (след като ги мина ще дозаредя). Значи правилно съм мислил да взема 1.8Т, но си мислих, че разхода ще бъде още по-голям!

Успех на всички и безаварийно каране!

Колега твърдиш че караш АУДИ А3 18Т 150 коня и ти гори около 7-8 литра на 100 в град Стара загора така ли? Ти ме сразяваш или аз не съм те разбрал правилно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега твърдиш че караш АУДИ А3 18Т 150 коня и ти гори около 7-8 литра на 100 в град Стара загора така ли? Ти ме сразяваш или аз не съм те разбрал правилно?

1.6 :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега твърдиш че караш АУДИ А3 18Т 150 коня и ти гори около 7-8 литра на 100 в град Стара загора така ли? Ти ме сразяваш или аз не съм те разбрал правилно?

Колега става дума за 1.6 просто колегата искаше да каже, че е трябвало да си вземе 1.8Т :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя разход 8-9 за 1.6 е недостижим и нереален готов съм да се обзаложа с всеки които твърди обратното.Имал съм такава с сменено всичко по нея и под 11-12 градско не слизаше ,7л. ивън града съм съгласен точно толкова харчеше.Като казвам сменено имам в предвид- свещи,кабели,инжектори,дебитомер,дросел,ламбда-всичко от Порше за една шапка пари ги купих.Ако я настъпваш и над 14 отива.Меря от пълен резервоар минавам 200 км и допълвам.Като цяло несполучлив мотор поне за мен слаба динамика с висок разход,единственото и предимство е евтината подръжка.

Редактирано от tarambuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах още по зле. Дори и 1.6 да е няма как да караш с 8 литра бенз 80-110 километра градско колега. Колата ти гори колкото 1.8 и не върви колкото него, а 1.8 гори колкото 1.8Т и не върви колкото него. С една дума и трите коли горят едно и също + 1 литър за 1.8Т най много. С една дума 11-12 си ги удряш от воле при градско каране. Тая кола трябва да си я удушил и да я буташ при потегляне че да се минеш с някви 20лв. за 100км. градско. Нищо лично колега не ти се подигравам за колата. Добра е количката. Само с разхода не съм съгласен. Провери я пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:gruebel: за разхода при всеки е различно и напълно нормално да е така ............ но едно е сигурно колоните са 16.5 см

все пак става въпрос за 1.6 :)

Редактирано от egoisttt3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде за да няма повече спорове ето заводските характеристики:

МОДИФИКАЦИЯ: 1.6 i (101 Hp)

Максимална скорост - 189 (184) км/ч

Време от 0-100 км/ч - 10.9 (12.7) c

Разход - градско - 9.6 (11.2) л/100км

Разход - извънградско - 5.3 (6.2) л/100км

Среден разход на гориво - 6.8 (8) л/100км

Обем на резервоара - 55 л

МОДИФИКАЦИЯ: 1.8 20V (125 Hp)

Максимална скорост - 202 (197) км/ч

Време от 0-100 км/ч - 9.7 (11.3) c

Разход - градско - 10.6 (11.9) л/100км

Разход - извънградско - 6.2 (6.8) л/100км

Среден разход на гориво - 7.8 (8.7) л/100км

Обем на резервоара - 55 л

И тва са данни за нови коли дето сега излиза от магазина. А нашите дет ги караме на по 14+ години едва ли. Плюс това тея характеристики са за идеални и спокойни градски условия, а не като тея в наши времена дето е претъпкано с автомобили и чакаме 6 пъти да се изреди червено и зелено на светофара за да минем. Айде и нека да няма такива дето с един от тея два двигателя минават по 100+ километра със 8 литра. Тва последното изречение напълно шеговито колеги, и нека бъдем просто реалисти. Колите ни горят толкова колкото им сипем. Карайте докато можете. Може и 3 от 4 седмици в месеца да карате и 1 НЕ ама важното е удоволствието ;)

Здравей! Аз съм с 1.8(125к.с.) AGN мотор 98г. Значи извън градско с 90 км. в час ми даде точно 6.2/100.

А ти колега си ударил златната граница. Точната скорост за тестване на един автомобил със точния минимален разход за модела. Моята не съм я свалял под чак дотам ама мисля че ще падне. Просто не ме свърта на 90км/ч, щото извънградското ми е единствено магистрала Варна - Шумен и там под 130 рядко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да попитам какви колони бихте ми предложи да закупя до 80лв. за задната линия, тъй като оригиналните колони са издънени? И случайно намерих в багажника от ляво колона. Това буфер ли трябва да се води? С какъв размер е? Може ли да се сложи нещо по-мощно, като се използва кутията и т.н.?

post-44539-0-29257500-1334953483_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "находка" е оригинален басьор. Той си е с вграден усилвател вътре, не мисля че ще постигнеш по-добър звук с него, предвид пластмасовата му конструкция и минималния обем. Или го ползваш или го махаш. Всъщност, самата задна линия взема сигнал от тая туба. А и аз съм в чуденка какви говорители могат да се монтират там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

колеги помагайте няма индикация на таблото за резерва колата си влиза в червено без да индицира на дисплея, че съм в резерва проверих стойността с ВАГ-КОМ и е по подразбиране 128 която си е попринцип но до там а при чек ми показва че всичко си работи става въпрос ако е от значение A3 2001 131 к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...